Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#121 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:15

GĘSi o kurcze kurnik 200 metrow dlugosci to juz kolos
jesli to nie tajemnica to czy bedziesz tam chodowal tez gesi czy cos innego no i oczywiscie jaki jest koszt budowy?
gratuluje odwagi i zycze powodzenia:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 19:34
  •  

#122 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 00:07

GĘSi Jaka szerokość budynku będzie? Naprawdę 200metrów przy np 25 szerokości to ze dwa miliony lekko...

#123 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 19:09

GĘSi Tutaj masz link ale o kaczkach http://195.205.152.1...?...45&Itemid=2
Musisz pozałatwiać kilka dokumentów;
Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,
Opinia sanitarna projektu budowlanego;
Postanowienie konserwatorskie że projekt budynku nie wpłynie negatywnie na charakter zabytkowej zabudowy;
mapa sytuacyjno wysokościowa-oryginał
projekt architektoniczno-budowlany
akt notarialny
Decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i wydająca pozwolenie na budowę
A jak to wszystko pozałatwiasz to żaden "miastowy"nic ci nie zrobi jak mu nie będą podobały się wiejskie zapachy.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny drobiu, jaj i zbóż zobacz »

•  

#124 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 21:44

GĘSi Ale to jest na obsade poniżej 40DJP, powiedz jak zrobic zeby w zwartej budoie uzyskać pozwolenie na hodowlę powyzej 40 DJP.... :) :D

#125 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 08:07

GĘSi Mój sąsiad ma indyczarnie- 2 budynki po 2500m2.Postawił to na działce około 500 metrów od domu,i około 300 metrów od najbliższego budynku w tym przypadku kościoła.Gdyby stawiał przy domu to byłoby to w centrum wsi.Też bym nie stawiał w zwartej zabudowie tylko gdzieś w polu i wtedy jest spokój z dobrodusznymi sąsiadami.

Taka ciekawostka.Teraz sąsiad będzie dobudowywał jeszcze 1250m2 i musi postawić 600m2 płyte i bodajże 150m3 szambo.Tylko kto wymyslił takie przepisy dla hodowli drobiu???!!!!!Po co mu to jak ta płyta obornika nie ujrzy..........Obornik ma na wymiane za słome i po zdaniu ptaków ludzie odrazu zabierają do siebie.A szambo takie wielkie to już wogóle nie wiem po co.On też osobiście mówił że chyba kiedyś to zadaszyć i słome trzymać....

#126 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 08:14

GĘSi A masz żonę, rodziców??? 40 DJP twoje, 40DJP, żony, 40 DJP ojca, 40DJP matki :D
PS tylko każde stado w oddzielnym zagrodzeniu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#127 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 czerwiec 2009 - 08:22

GĘSi A ze tak zapytam o co chodzi z tym DJP??

#128 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 08:24

GĘSi DJP - Duże Jednostki Przeliczeniowe
Coś ci to mówi??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#129 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 czerwiec 2009 - 08:27

GĘSi Teraz juz wiecej :D Thx :)

#130 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:02

GĘSi Do płyty 600m2 szambo ma mieć objętość 110m3(na 4 miesięczne przechowywanie)Ja stawiałem płytę z dot.unijną to jak mi powyliczali wielkość płyty i ilość azotu jaką niby produkuję to azot ten w czystym składniku złożony w płycie miałby wysokość 5metrów (wyliczenia "urzędasów" maja się nijak do rzeczywistości)
40DJP to 5000szt.gęsi. Z tym że tucz trwa 17 tygodni(czyli 119dni).Czyli robiąc 3 rzuty po 5tyś mamy w sumie 15.000szt gęsi co w stanie średnio-rocznym spełnia wymogi odnośnie 40DJP, a 15 tyś. to już nie taka mała ilość(nie dla wszystkich)
@dyczkowski na co masz pozałatwiane pozwolenia i jaki duży będzie ten obiekt ? Powyżej 40 DJP to załatwiasz "pozwolenie zintegrowane"
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:07

GĘSi Właśnie co do DJP tego budynku jeszcze nie załatwiałem, ogólnie mam pozwolenie na budowę, ale z tym budynkiem to się raczej przeciągnie bo zainwestowaliśmy ostro w maszyny i nijak ze wszystkim wyrobić...

@ferdek1, ty masz tak rozpalowanę rzuty ze jeden za drugi nie zachodzi ?? Bo dla mnie to raczej nierealne noo i zawsze 3 tyg przed sprzedaż trzeba drugi wstawić żeby nie siedzieć z tym do późnej zimy :D

#132 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:55

GĘSi Mam 2 obiekty(450m2 i 550m2) w 1 trzymam nioskę (przez 4 lata) a w 2 tucz. Robię jedno wstawienie ok.10 lipca max. 3500szt. Z nioską jest sporo pracy i zupełnie inny system żywienia dlatego jest jedno wstawienie. Kiedyś miałem 2 stada nioski gęsi i 1 stado nioski kaczki, ale dnia brakowało na ogarnięcie tych stad każde inaczej żywione. Są u nas tacy co robią 4 wstawienia co 6 tygodni, tylko szkoda mi tych gęsi że w takich warunkach są trzymane.

#133 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:53

GĘSi No ja mam tylko owsiane, z tym że trooooooooche więcej niż ty noo i z tymi DJP różnie jest, więc trzeba z fakturami kombinować przy kupnie :D

#134 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:54

GĘSi Przy kupnie to nie ma problemu gorzej jak sprzedajesz bo bez faktury to strach no i skarbowy, a jakie ilości trzymacie gęsi na rzut i rocznie ile schodzi

#135 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 30 czerwiec 2009 - 10:04

GĘSi ZADAWANIE PASZY: czy stosujecie linie zadawania pasz (paszociągi) ?
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#136 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 13:20

GĘSi Ja nic takiego nie stosuje, jednak zastanawiałem się nad paszociągiem spiralnym, lecz tylko w czasie odchowu (do 6 tygodni) jak podaję paszę w gęśniku, bo później to pasza jest na zewnątrz podawana.

#137 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:06

GĘSi U mnie nie ma dużego stada ale cieszy mnie myśl, że już mają prawie 14 tyg. U mnie zadawanie paszy nie jest trudne zbytnio-taczka i ogień :D W tej chwili Gąski zjadają jakieś 700-800 kg paszy dziennie, głównie zboża. Ale taczka i chęci już nie wystarczą przy stadzie np. 20 000 gęsi. Jaka jest cena takiego urządzenia (paszociąg), czy stosujecie paszociągi ?
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#138 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 19:37

GĘSi U mnie paszociąg spiralny(bez paśników)z 20 rurami spustowymi dł.30m. każdy spust z możliwością zamknięcia +kompletny napęd z przekładnią, załączany ręcznie+wyłącznik automatyczny+podstawa zbiornika zasypowego (reszta zbiornika miała być wykonana samodzielnie) to koszt 3500netto

#139 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:23

GĘSi Ferdek z jakiej firmy będziesz brał ten paszociąg spiralny???? Bo cena jest w miarę ciekawa.

Ja też wszystko ręcznie jadę. C-360 plus tur plus specjalna platforma na 10 worków i do przodu. Osobiście powiem że to zadawanie paszy ręcznie w tych naszych gąskach panowie jest przekichane. Może kiedyś jakiś paszociąg się kupi........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:57

GĘSi To ja was pociesze że rok temu jak miałem dwa rzuty na raz to się nosiło grubo ponad 2 tony dziennie, wiec proszę mnie nie narzekać ze 700-800 kilo ciężko :D Na jesień pomyśle tez o spiralnym, tylko ze u mnie większy koszt bo mam odchowalnie w kształcie litery L, wiec pewnie dwie linie będę zakładał.