Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 październik 2014 - 19:32

GĘSi

zerooo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 23:57
  •  

#1342 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:07

GĘSi

witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś sprzedaje gęsi w swojej okolicy za pomocą ogłoszenie w lokalnej gazecie i ile można w ten sposób sprzedać sztuk

#1343 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 16:31

GĘSi Ja w swojej okolicy rocznie sprzedaje po kilka sztuk mimo że mieszkam przy głównej drodze i gęsi są dobrze widoczne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

GMO do oznaczenia zobacz »

•  

#1344 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2014 - 23:19

GĘSi

Witam, widze, że jest tu kilku hodowców, nawet z ppr`a (jeszcze :D). W tym roku miałem strasznie słabe gęsi, wagowo jeszcze nie bylo źle, ale już od samego poczatku chorowały i nie dało się tego opanować. Już jakiś czas zajmuje się produkcją gęsi i nigdy nie widziałem czegoś takiego. Dodam, że w okolicy nie tylko u mnie gęsi tak chorowały. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z użytkowników wymienił się ze mną swoimi opiniami na PW na temat technologi produkcji, leków, wyników, wylęgarni, itp :) . @wikorol,@ korbi555 liczę na waszą pomoc  :)

Edytowany przez MrMireczek, 24 listopad 2014 - 23:22.

#1345 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:10

GĘSi

Witam, widze, że jest tu kilku hodowców, nawet z ppr`a (jeszcze :D). W tym roku miałem strasznie słabe gęsi, wagowo jeszcze nie bylo źle, ale już od samego poczatku chorowały i nie dało się tego opanować. Już jakiś czas zajmuje się produkcją gęsi i nigdy nie widziałem czegoś takiego. Dodam, że w okolicy nie tylko u mnie gęsi tak chorowały. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z użytkowników wymienił się ze mną swoimi opiniami na PW na temat technologi produkcji, leków, wyników, wylęgarni, itp :) . @wikorol,@ korbi555 liczę na waszą po

Z jakim zakładem miałeś umowe ?

#1346 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2014 - 01:12

GĘSi

Nie chcę podawać tutaj publicznie nazwy zakładu, bo nie chcę ich oczerniać. Zawsze było wszystko ok i nie moglem narzekać. Na moim terenie działają dwa ZD i oba mają problemy z jakością pisklaków. Firma, z którą współpracowałem miała wymieniać stada, czyli wiedzą co jest nie tak.

#1347 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:23

GĘSi

MrMireczek Jeśli problem z jakością piskląt się powtarza to najlepiej zmienić zakład wylęgowy, poszukać dobrego lekarza, przed podaniem leku zawieść padłe sztuki do badania.

Ten rok był fatalny głównie z powodu niskiej ceny za tuszki. Co do odchowu to u mnie było przeciętnie upadki 3% średnia z całego roku 6,4kg

#1348 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 listopad 2014 - 20:51

GĘSi

@wikorol Wszystko było robione w sposób prawidłowy, a leczenie nieskuteczne. Mam już kontakt z dobrą wylęgarnią, ale  zależnie od ceny żywca w następnym roku będę rozważał kontynuowanie/wstrzymanie hodowli.

hmm... 6.4kg to bdb wynik. Pamiętam jak pierwszego roku średnia była u nas ok 7kg, bez żadnych leków, tylko na polfamixie... Teraz jest problem, żeby do 6.2kg dobić...@wikorol mógłbyś napisać co dawałeś swoim gęsiom?

#1349 Share marcin31

marcin31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 21:08

GĘSi

U mnie w tym roku problemów ze zdrowotnością nie było, tylko ze mam problem z osiągnięciem odpowiedniej wagi, póki co średnia z 2 rzutów to 6.2 a jedne stado póki co jeszcze rośnie.

#1350 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 22:43

GĘSi

Gęsi karmie paszą własnej produkcji ( według norm żywieniowych ) którą mieszam  z pociętą zielonką a na ostatnie 3,5 tygodnia owies.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2014 - 00:24

GĘSi

hmmm, to u nas inaczej. Pasze kupujemy gotową, później mieszanka owies/pszenżyto częściowo zmielona, witaminy do wody, zielonka oddzielnie. Pod koniec tuczu mniej zielonki. Sam owies na tuczu nie da rady, bo jest beee, tzn. gęsi nie chcą jeść poprostu.

#1352 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 18:55

GĘSi

jestem ciekaw czy można ogrodzić pastwisko dla gęsi pastuchem od zwierząt myślę o białej taśmie 

#1353 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2014 - 21:08

GĘSi

Taśma nie ma szans bytu. Jak już to zwykła siatka.

#1354 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 16:41

GĘSi

ta taśma jest z drutem w środku i bidzie w niej płynąc prąd

#1355 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:44

GĘSi

@Seba8080, chyba jeszcze nie zajmowałeś się gęsiami i nie wiesz co się dzieje. Gdy nad stadem przelatuje jakiś ptak, albo usłyszą jakiś hałas, to robi się wielki kocioł. Także taśma z drutem pod napięciem nic nie pomoże, no chyba, że chcesz tak ogrodzić kilka sztuk, to wtedy tak :)

#1356 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 09:04

GĘSi

Panowe co myślicie o jenczmieniu zimowym dla gsi czy nadaje się skarmienia

#1357 Share ogar

ogar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 08:09

GĘSi

Jęczmień zimowy się nadaje. Oczywiście nie sam, a w mieszance z innymi zbożami. 

Seba 8080 taśma z pastuchem jak najbardziej da rad. Ja tak wypasam gęsi i nie ma problemu. Gęsi na początku będą próbowały "dziubać" tą taśmę. Jednak jak kilka sztuk kopnie prąd, to reszta też się nauczy i będą się trzymały od ogrodzenia ok. 0,5m.

Nawiązując do uwag MrMireczek. Jasne jest, że gęsi same nie będą się hodować. Musisz dopilnować swoje stado i w momencie kiedy przeleci jakiś duży ptak lub wystąpi nagły hałas wypada iść i skontrolować czy wszystko jest OK. Pastuch nie zatrzyma pędzącego stada jak to robi siatka.

Ja stosuję sznurek do pastucha z drutem w środku i jeśli nie ma stresu w stadzie, to nawet pojedynczy sznurek wystarczy. Sprawdziłem na reprodukcji i tuczu.

#1358 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 23:24

GĘSi

Wszystkiego najlepszego wszystkim hodowcom gęsi. Oby następny rok był lepszy od poprzedniego.

wikorol

#1359 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 20:56

GĘSi

Witam , znacie już ceny żywca na ten sezon? Roldrob  super cena 7,5 netto + - 5%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 20:13

GĘSi

Przy takich cenach to Roldrob niech hoduje sobie sam!