Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share krychu85

krychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 październik 2013 - 22:36

GĘSi Chętni niby są ale z roku na rok coraz więcej kłopotów z kompletowaniem zgranej ekipy. Widziałem że są ekipy ogłaszające się ale nie z mojego regionu... Jak ktoś ma numer to byłbym wdzięczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 08:06
  •  

#1282 Share pilut

pilut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 09:17

GĘSi czy prawdą jest że bik jęddzejów nie kontraktuje gęsi w przyszłym roku/?słyszeliśćie coś na ten temat? cisza panuje na tym forum jakby nie było już hodowcow gęsi........zd nas powoli wykańczają

#1283 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:28

GĘSi taka opłacalność to plajta!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 18:57

GĘSi Ciężko będzie się pozbierać.

#1285 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 19:47

GĘSi jak cena obecnie w skupie? bo mam kilka na sprzedaż w detalu i nie wiem ile wołać

#1286 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 13:16

GĘSi a co mają powiedzieć ci hodowcy którzy trzymają teraz te gęsi tak zwane do grudnia jak proponuje im się cene po 8 zł

#1287 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:23

GĘSi Panowie gęsiarze, mam pytanie. Opłaca się hodować gęsi? Mam miejsce na około 50 sztuk i od wiosny bym zaczął hodowlę. Jak teraz ksztaltują się ceny za kg? Słyszałem, że coś koło 13 zł/kg, ale nie znam się na tym dobrze.

#1288 Share bizmut

bizmut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wiara, Polska, Rodzina, Rolnictwo, Historia

Napisany 26 listopad 2013 - 19:34

GĘSi Panowie śledząc te forum zauważyłem że jakaż to wielka szkoda się dzieje hodowcom utrzymującym gęsi którzy podpisują umowy w wysokości 8 zł/ nt. Czyżbyście chcieli zarobić kokosy na gęsiach?! Niestety ten czas już minął że rolnik próbujący innowacji, nowinek, produkujący niekonwencjonalnie tzn. coś innego niż krowy i świnie o pieniądzach nie wiedział... Ja na szczęście już wyleczyłem się z tych wyimaginowanych wizji. Czy naprawdę całe życie dokładacie do hodowli? Bądźmy szczerzy raz się zarobi więcej raz mniej ale już dawno nie było tak żeby nic z danej partii nie zostało (chyba że ktoś popełnia kardynalne błędy). Ów użytkownik który pisze o braku opłacalności odnośnie tego działu produkcji to albo nigdy nie widział gęsi na oczy albo najzwyczajniej nie wie na czym mu d_ _a jeździ. To prawda że gospodarstwa są zróżnicowane i jeden może mieć na pole po zielonkę 6 kilometry a drugi 60 metrów, kolejny znowu z różnych powodów nie może (lub mu się nie chce) pracować i najmuje pracownika, a jeszcze inny będzie psuł maszyny. Czasem te narzekania są zbędne, ale jaki to Polak co nie narzeka. Generalnie mówmy sobie prawdę Panowie, bo na bzdurach daleko nie zajedziemy, a jak się ktoś boi że zakłady śledzą fora internetowe - nic bardziej mylnego :D Podsumowując co nas nie zabije to wzmocni ;)
Pozdrawiam!

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

#1289 Share conan

conan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 07:35

GĘSi 8 zł. i zysk,Ty się zastanów co piszesz.Wylicz mi tu jakim sposobem wygenerowałeś ten ,,zysk" !

#1290 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 17:07

GĘSi 8zł to fikcja na umowie, bo po klasyfikacji to 20% mniej!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:30

GĘSi W tym roku zakłady na klasyfikacji tną ile wejdzie, 8 zł to tylko cena pozorna

a poza tym przetrzymują je nawet do 20 tyg. wszysko na koszt i ryzyko hodowcy
Kolego Bizmut może podchodzisz do tematu bardziej z zamiłowania niż z tego co zostaje się pod kreską i z tąd taka opinia, ale zakłady kierują się już tylko chłodną kalkulacją

#1292 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 15:23

GĘSi Dokładnie ostatnie stado przeciągnięte do 18 tygodni... i co tu robić w przyszłym roku?

#1293 Share drex2

drex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 19:21

GĘSi Witam zorientowałem sie troche w propozycjach ZD na rok 2014.
Średnia cena oferowana przez ZD od 7.5 do 8 zł. nie mam ochoty już sie nawet wypowiadać....
Pozdrawiam.

#1294 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 19:53

GĘSi pfff to ja dziękuje....

#1295 Share krychu85

krychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:57

GĘSi Ja czekam na umowę ale z zapowiedzi przekroczy 8,50 zł ale cena będzie zmienna o 10%. Poza tym na klasyfikacji to sytuacja przechodzi granice absurdu! Pół godzinna kłótnia, że coś tam poobijane coś tam drapnięte, swoja drogą już na samym początku jak wszedłem na ubojnię to z miejsca taka c*pa wsiadła na mnie, że "jak ja trzymałem te gęsi że są w takim stanie!" chociaż piz*a nawet nie czaiła że zdejmowali jeszcze poprzednie auto a moje dopiero miało wjechać... Na przyszłe lata należy przygotować się na sporą dawkę stresu, Oddając kaczki w tym roku zanotowałem z 21 ton, 6 ton w 2 klasie!! Powodem podpalenia, chociaż gadając z hodowcami u mnie jeszcze nie tak źle, pisklę wysuszone też tragiczne.
Pisklę które przyjeżdża zawsze z jakąś chorobą (sztuki wybieram jeszcze zanim położę na ściółce w wychowalni), jak nie coli to grzyb, szczepienia obowiązkowe.
Nadeszła kolejna górka w której masa ludzi wstawiła gęsi i kaczki co będzie starszych hodowców nękać przez parę lat aż znowu się odbijemy, ale dno jeszcze przed nami. Fakt, że na umowie cena taka jest tylko wabikiem na podpisanie tejże umowy, na klasyfikacji wałki są czymś nagminnym. Pytanie kiedy sezonowi hodowcy odejdą od gęsi i wrócą do świń czy innych zajęć. Obecna sytuacja jak dla mnie nie wygląda za różowo, trzeba będzie obserwować rynek tym bardziej, że na Węgrzech konkurencja nie śpi.

A jak tam Panowie u Was z wypłacalnością zakładów ubojowych?

Edytowany przez krychu85, 30 grudzień 2013 - 10:03.

#1296 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 00:29

GĘSi Krychu85 to gdzie oddajesz? Gęsi i kaczki do jednego zakładu? Czy ja dobrze liczę, że 6 ton z 21 to aż 28% czy mi kalkulatory oszukują :/ Domyślam się że to do Ami oddajesz bo u nich takie dziwne wycenianie 8.5 +- 10% to od razu niech piszą 7,5 a nie w ciul lecą.

#1297 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:22

GĘSi tak Ami na umowie daje -+ 10%....

Skubaliście gęsi czy nie?

#1298 Share krychu85

krychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:59

GĘSi aron zgadza się 28% przez klasyfikacje wyszło na zero niestety.
Mając jednak odpowiednie zaplecze techniczne będę kontynuował hodowlę, chociaż obawiam się byłych hodowców trzody których będzie coraz więcej. W tym roku przez nowe wymogi z Brukseli dotyczące wyeliminowania tradycyjnego wędzenia wyrobów, mnóstwo zakładów padnie co na pewno negatywnie odbije się i na nas. Ale to tylko teoria co pokaże praktyka, nie wiadomo.

#1299 Share astonm

astonm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:28

GĘSi W środę był przedstawiciel z lublina firmy Indykpol, proponowana cena na nowy sezon to 7,5 zł netto nie podpisałem umowy ,za taką cenę to niech sami produkują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:08