Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysztof81    3859

Chowalismy kidys gęsi 3000 szt w rzucie. Jeszcze w latach 80 ojciec za dwa rzuty wybudował dom. Poźniej pod koniec lat 90 ale opłacalność tak spadła ze daliśmy spokój. Gęś bardzo dużo pobiera paszy zwłaszcza w okresie tuczu no i roboty od groma. Jedyny Plus to że dosyć szybki chów i kasa. Co do programu ze ktoś miał 50 tyś to prawda największy dostawca do firmy gdzie pracowałem chował 70 tyś sztuk na jeden rzut. Ale już nie chowa bo go komornik zlicytował ale takich po 20 -30 tyś jest sporo zwłaszcza w Podlaskim. Danych nie będę podawał bo ustawa o ochronie danych obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1944

decyzji chyba niema jeszcze ale tak został uprzedzony. Hale są dwie i mimo choroby w jednej z nich do gazu poszła cała hodowla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

Witam. Czy ktoś ma podpisaną umowe na gesi na ten rok lub macie ustaloną konkretną date wstawienia? U nas nic jeszcze nie wiadomo a pierwsze wstawienia zaczynały sie zawsze za niecały miesiąc w poprzednich latach. Prosze o dyskusje i informacje na ten temat. Pozdrawiam wszystkich hodowców :)


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

:(Umowy chyba jeszcze nikt nie podpisuje bo nie wiadomo jak długo będzie obowiązywał zakaz wypuszczenia gęsi na wybiegi. Opóźniona możliwość korzystania gęsi z wybiegów wpływa na obsadę stada w kurniku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

obsada nie wpływa na wstawienia które tak czy siak na pewno się odbędą a hodowcy nikt nie narzuca ile ma brac a taki zakaz bedzie utrzymywal sie pewnie jeszcze jakis czas po wykryciu ostatniego ogniska choroby a choroba jak narazie zbiera zniwo wiec nikt nie liczy pewnie ze do marca ktos ten zakaz zniesie ja podejrzewam że ze względu na zakaz wypuszczania drobiu po prostu jest mało jaj I nie wiedza jak rozdysponowac pisklęta ale moze ktos wie I napisze? :)


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,
umowę podpisałem w listopadzie zeszłego roku. Wstawienie mam w okolicach 20 marca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

Dzieki za odpowiedz :)

Edytowano przez gigi1235

Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Właśnie dziś dostałem podpisana umowę. A czy będą gęsi potwierdza tydzień przed wstawieniem ;-)

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

Jutro 7 02 w Warszawie w ministerstwie jest spotkanie grup producenckich i przedstawicieli

zakładów na temat gęsi,jak ktoś coś by wiedział niech napisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

Jakie bierzecie ilości na pierwsze wstawienia redukcja o połowę czy bez zmian ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

zwiekszamy a Ty?


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

W miniony czwartek miała się zebrać grupa ekspertów, która ma za zadanie stworzyć bioasekuracje dla ptactwa wodnego (gesi). Zobaczymy co ustala. Jeśli warunki będą niemożliwe do wykonania to wogole nie będę wstawiać gęsi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Ja zmniejszam o 40%. Mimo to martwię się że jak nie wypuszczę w terminie to zakuleją i może dużo paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ja zmniejszam o 40%. Mimo to martwię się że jak nie wypuszczę w terminie to zakuleją i może dużo paść.

Gesi potrzebuja spacerów a tu wymysły.

U mnie była kontrola w czwartek.Pogonilam dziadow.Kazalam im pierw wystrzelac dzika zwierzynę bo to od nich sie zaczęło wszystko a nie marnowac czas by chodzic do rolnikow i ich gnebic.Lepszy uzytek bylby z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Czy prawdą jest że w województwie Olsztyńskim jeden z lekarzy powiatowych zakazał hodowli gęsi jednemu z hodowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Czy prawdą jest że w województwie Olsztyńskim jeden z lekarzy powiatowych zakazał hodowli gęsi jednemu z hodowców?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Jeżeli zakazał, to na pewno był jakiś powód. Chociaż osobiście nie słyszałem o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Jakie są ceny gęsi owsianej?

Mam do sprzedania 8000szt, czekam na ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj