Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#101 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:12

GĘSi Płyn na odrobaczanie kosztuje ok. 35zł jest to butelka 500ml i starcza dla 500szt gęsi. Robaczków tych "gołym okiem "nie widać
Ciepły ubój to takie gęsi co nie są mrożone tylko po uboju są schłodzone i wysyłane do kontrahenta
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 08:42
  •  

#102 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:23

GĘSi Ostatnio dzwoniliśmy do Sedaru to mówili nam że cena pewna będzie wiadoma dopiero 10 lipca, a i że gęsi mają być nie skubanie wiadomo ci coś o tym @dyczkowski?

#103 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:11

GĘSi Odstawiam Gęsi do Indykpolu w Lublinie ;) . Odrobaczanie kosztowało mnie 170 zł preparatem (Levamisol 10%) Do wody dodajmy: (witaminumA, polfamix B-compositum i oczywiście kwas mlekowy) Czy macie problem z tzw. kurzą wszą? Bo u nas rok w rok jest tego robactwa w milionach ;) , walka z tym to: po usunięciu obornika w kurniku pryskamy preparatem (pularyl ok.30zł za buteleczkę) Nie jest przyjemne scielenie jak chodzą po rękach takie robaczki. wymiary robaczka to: 1X1 mm. Moję gesi mają już prawie 13 tyg wiec; PRZEMO92 jak bedziesz wiedział tą cene, to pisz może tam odstawimy jak bedzie lepsza cena. W indykpolu wyjątkowo w tym roku nie podali ceny na umowie :)
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:40

GĘSi Podaję znane mi ceny na sezon 2009 (o ile nic się nie zmieniło)ceny netto (należy doliczyć VAT)
AMI 6,20 (+/-3%)
BIK 6,00 (wysyła aneksy ze zmianą ceny na 5,20)
Koziegłowy 5,60
TUTKA 5,50-6,50 (+zapis że płatność po 35 dniach)
DROP 6,00
Tom.Mazowiecki 5,60 (prawdopodobnie)
ANIMPOL nie podaje ceny w umowie
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#105 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:27

GĘSi

Ostatnio dzwoniliśmy do Sedaru to mówili nam że cena pewna będzie wiadoma dopiero 10 lipca, a i że gęsi mają być nie skubanie wiadomo ci coś o tym @dyczkowski?

Ceny ajkotakiej jeszcze nie ma, narazie tylko spekulacje.

Skubania nie ma od tego roku i według mnie dobrze...nareszcie nikt nie bedzie za darmo kasy łupił na tym ;)

#106 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 22:08

GĘSi Nie ma skubania, i wiecie kto na tym najlepiej zarobi???????Oczywiście nasze kochane zakłady................................

A że tak zapytam Tutka to nie jest czasami Animpol?????

#107 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:04

GĘSi chwiolas - - - - zakłady głównie zarabiają na mięsie a nie na (futrze). Pióra tak czy siak są po oskubie na gęsiach, bo do czasu uboju i tak obrosną a nie sprzedaje się gołych. To było takie sprostowanie. Pozdrawiam

#108 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:59

GĘSi Boosky jak ci powiedzą nie skub, to nie oskubiesz, czyli nie popchniesz pierza handlarzowi za grosze. Handlarz nie mając pierza zapłaci zakładowi o wiele więcej niż tobie.......Kto zarobi............??????Takie małe sprostowanie.....

Aha, kolego zakład to nawet łapy gęsie sprzeda i zarobi. Chińczyk za takie coś dobrze zapłaci.

#109 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:20

GĘSi @chwiolas, przecież kolega @boosky nie skubie gęsi i nie sprzedaje pierza to w czym rzecz. A gęsi i tak musisz zdać w pełnym upierzeniu.

#110 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 16:41

GĘSi Kolego Ferdek ja nie pisałem konkretnie o booskim. Podałem przykład, ale dobra niech będzie po waszemu, zakłady zarabiają tylko na mięsie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:49

GĘSi chwiolas nie pisze konkretnie o tobie, ale podaję przykład tylko. Nie wiem co do czego napisałeś. Nie obchodzi mnie co zakład później będzie robił z piórami, łapkami, oczami, kuprem itp. kasę dostane za kg. gęsi i to mnie interesuje. Chiny są światową potęgą w hodowli gęsi z tego co czytałem i to oni nas zalewają pierzem itp; ale to inna historia. Żyję w Polsce bo to nasz kraj, a łapek się nie czepiajmy.

Już trochę minęło od kiedy powstało :) forum (hodowla gęsi) poznałem przez ten czas trzech porządnych kolegów z fachu :D dobrze tak z kimś wyprostować pewne wiadomości i liczę na dalsze posty. Może będzie nas więcej?
Pozdrawiam :)

#112 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:44

GĘSi @chwiolas, źle cię zrozumiałem (dot.skubania), a jeżeli chodzi o Animpol i p.Tutka to z tego co mi wiadomo to p.Tutka jest właścicielem firmy INGOR.
Chiny faktycznie zalewają i to nie tylko nas pierzem. Jednak w Japonii wolą nasze pierze bo jest o klasę lepsze od Chińskiego. W Japonii sprawdzają czy pióra pochodzą z polski poprzez badania DNA(dziwny kraj) Jak w Japonii masz kołdrę z polskiego puchu to jesteś "kimś"gdyż nielicznych na to stać. Z polskiego puchu są wykonywane lotki do gry w babinktona.

#113 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 00:52

GĘSi Wymienić się informacjami to jest podstawa. Skończmy już z tym pierzem :D Po prostu nie zgadaliśmy się.

Powiedzcie jakie macie ogrzewanie w odchowalniach. Ja mam piec nadmuchowy, ale już ma 10 lat i jego żywot się kończy. A nie wiem czy robić nowy bo przy takim piecu trzeba regularnie dokładać, jak wczesną wiosną to nawet co godzinę.
Myślę o piecu co i nagrzewnicy wodnej, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce....

#114 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 09:07

GĘSi Ogrzewamy żarówkami już ponad 20 lat

#115 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 11:18

GĘSi Ja ogrzewam gazem propan-butan ten w 11kg butlach jedna butla grzeje ok. 60 godzin jak palnik ustawiony jest na min. Ale z gazu jest mnóstwo wilgoci i dlatego mam zamontowane dodatkowo 2 piecyki "kozy"czy jak kto zwał i nimi wysuszam powietrze. W tym roku kupiłem nagrzewnice olejową ale użyłem jej tylko kilka razy bo nie było potrzeby(piecyki zdały egzamin). Żarówek promiennikowych (kwoków)już dawno nie stosuję.
Nagrzewnicę wodną ma jeden hodowca niedaleko mnie i sobie chwali, ale ja tego nie widziałem.

#116 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:56

GĘSi Ja tak jak kolega @ferdek1 grzeje, przez pierwszy tydzień mam powieszone żarówki, żeby w nocy dogrzewać....ale jak by nie liczyć to gazem chyba właśnie najtaniej wychodzi :D

#117 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:01

GĘSi Odnośnie tych butli z gazem to podobno gaz w nich zamarza i nie schodzi z butli do końca czy coś takiego----coś mi się gdzieś o uszy odbiło. Czy to prawda?

#118 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:35

GĘSi Gaz zachodzi do końca jeszcze nigdy nie zamarzł(sprostowanie nie zamarza gaz tylko zawór w butli jak są pobierane duże ilości ,wujek kiedyś miał jakiś piec do C.O.i podłączał butle 11kg.i tam zawór zamarzał)Między butla a palnikiem jest jeszcze zamontowany reduktor. Ja mam podobne do tych z linku http://www.gazownict...d=qjmuybhzxwfxm

#119 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:18

GĘSi Mam takie pytanie: Za rok będziemy budować kurnik ok. 200 m dł. (poważna inwestycja w przyszłość) jaka powinna być odległość od budynków mieszkalnych typu sąsiedzi, inni mieszkańcy miejscowości. Jakich przepisów przestrzegać, gdzie można się czegoś dowiedzieć na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:49

GĘSi Ja mam pozwolenia już pozałatwiane na coś podobnego to kazali mi tylko 60 metrów od drogi się odsunąć i tyle. Pod co będziesz go stawiał, kaczki??