Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi


1490 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share stef3

stef3

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:31

GĘSi Poidła dla małych od pierwszego dnia MkII jedno na 100 szt
dla większych na wybiegu dla indyka Aqua max 200 szt na poidło
kupowałem w firmie indoor - znajdziesz ich w internecie

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 03:12
  •  

#1142 Share buma

buma

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 styczeń 2013 - 10:46

GĘSi Witam,
jako nowy użytkownik mam kilka pytań do osób, które są już dłużej w temacie gęsi.



Czy hodowle gęsi trzeba gdzieś zgłaszać ?
Jak wygląda opieka weterynaryjna nad gęsiami czy zapewnia się to osobiście czy zakład kupujący ?
Jak odbywa się kupno gęsi czy jedzie się po nie osobiście , czy potrzebny jest do ich przewozu specjalny samochód ?
Jak wyglądają początki hodowli ? Ile miejsca zamkniętego potrzeba na 1 sztukę ?
Czy są kłopoty ze sprzedażą gęsi na wolnym rynku ?
Jak wygląda sprzedaż gęsi na wolnym rynku, jak to się odbywa ? Czy wystarczy zadzwonić do zakładu na kilka dni przed sprzedażą czy trzeba załatwiać to wcześniej ? Czy zakład przyjeżdża bez problemu na miejsce czy trzeba samemu zawieść gęsi ? Jak wygląda załadunek ?
Czy warunki bytowe gęsi są przez kogoś sprawdzane ?

Z góry dziękuję za szczerość i chęć pomocy.
będę bardzo wdzięczny za każdą informację.
pozdrawiam.

#1143 Share wikorol

wikorol

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:29

GĘSi Rok 2012 skończył się i trzeba było zrobić podsumowanie całego roku.
Wyszło na to że zarobiłem tyle co sprzątaczka z Urzędu Gminy, mimo że wyprodukowałem ponad 75 000kg; gęsiny i sprzedałem po 9,25 za kilogram netto.
A co będzie w tym roku http://www.ppr.pl/forum/images/smiles/icon_sad.gif strach pomyśleć.
Jak zrobię karkulację to Wam przedstawie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

  • agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
GĘSi Dzisiaj, 03:12
  •  

#1144 Share korsarz

korsarz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:00

GĘSi Ale chlusnołes kubłem zimnej wody :-)

#1145 Share wikorol

wikorol

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:30

GĘSi

KARKULACJA ODCHOWU GĘSI 3000szt.na 2013r


Pisklta 1szt 9 zł*3000=27000zł
M-k 1, 4kg/szt 1,6zł*12000kg=19200zł
M-k 2, 11kg/szt 1,4zł*31900kg=44660zł
M-k 3. 8kg/szt 1,2zł*27720kg=33264zł
Owies 10kg/szt 0,76zł*28500kg=12660zł
Zielonka80kg/szt 0,07zł*210000kg=14700zł
Energia 1160
Leki 2300
Usługi wet 1200
Opał 2800
Witaminy 450
Ściółka 1650
Dzynfkcja 880
Transport 4980
Praca najemna 9000
Woda 580
Ubspiecznia 220
Remonty i amortyzacja 9000
Razem koszty 194704zł

Odstawione stuki 2850*6kg=17100kg
Koszt wyprodukowania 1kg gęsi 11,39zł + 5% zysku = 11,44zł za 1kg

Spożycie paszy wyliczono na podstawie norm POLSKIEJ AKADEMI NAUK
Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt i zakładu doświadczalnego w Kołudzie
oraz opartych na własnych doświadczeniach.

Tak mi wyszła karkulacja na ten rok.
ps. może kogoś zdziwić wysokość złużycia zielonki,tak wyliczyłm bo nie zawsze można trafić z jakością, raz jest młoda i soczysta lub sucha i włóknista a gdy jest wypasana to jest dużo strat.
Karkulacja ta jest szacunkowa i może różnić się u poszczególnych hodowców ze względu na różne ceny usług i komponentów.
Prosze o opinie i uwagi pozdrawiam wikorol.

Edytowany przez wikorol, 06 styczeń 2013 - 21:23.


#1146 Share korsarz

korsarz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:14

GĘSi Remonty i amortyzacja liczysz dla jednego żutu 9tyś zł?

#1147 Share drex2

drex2

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:42

GĘSi Witam wszystkich a odnoscnie kalkulacji wiko chciałbym niektóre punnkty zmienić lub co najwyżej dodać swoje wyliczenia:

A.D 8,9 u mnie razem wychodziło około 5000 a nie było poważniejszych chorób

A.D 12 ściółka-obornik podałeś 1650 u nas za balot trzeba zaplacic w tym roku okolo 40-50zł x100szt=4000-5000 chyba ze podałes koszt wywiezienia. I niech nikt mi nie mówi że gnój dobry itd bo za 4500 mozna kupic nawozy i bedzie to o wiele wydajniejsze bez smrodu i roboty.

A.D 16 Pod warunkiem że masz własną wode ja jak nie miałem pompy placiłem kwartalnie za 3800 szt ok 1400zł

A.D 17 ja za ubezpieczenie płace około 1400 zł bo jak masz hodowle gesi to liczą jak za ubezpieczenie kurnika z powodu zagrozenia pozarem(związek z ogrzewaniem) ZWRACAJCIE UWAGE NA TO JAKIE MACIE UBEZPIECZENIA BO JAK MACIE UBEZPIECZONY GĘSNIK JAKO OBORE LUB GARAŻ TO W PRZYPADKU POZARU NIC NIE DOSTANIECIE.

Ale to wszystko są to tylko wyliczenia pamiętajcie że gąsaki mozecie dostać z grzybicą albo pastereloza maze zamieszkać a wtedy duzo mozna bedzie dopisywać.

#1148 Share korsarz

korsarz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:44

GĘSi Panowie mi znajomu m.ówił że jego gęsi zjadają 10 kg paszy gotowej i 20 kg owsa na sztuke no i niechce mi sie wieżyć żeby 3tyś gęsi zjadło ponad 4ha pożądnej kukurydzy

#1149 Share ogar118

ogar118

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Kalisza

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:06

GĘSi Korsarz to uwierz u mnie gęsi nioski 1500 sztuk w 4 tygodnie ponad 1,5 ha kukurydzy w tym roku położyły ( z ograniczonym czasem wypasu)
Drex2 za 4.5 tys to nakupisz tego nawozu (tone soli potasowej i 2 mocznika) ... Obornik daje jeszcze próchnice i wiele wiele innych składników mineralnych... ale to nie ten temat. A od 3000 gęsi tak jak pisze wikorol to gnoju jest dość sporo.

#1150 Share korsarz

korsarz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:56

GĘSi No ale z wyliczeń kolegi wynika że niema opłacalności na gęsiach to o co tu chodzi???

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 03:12
  •  

#1151 Share wikorol

wikorol

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:46

GĘSi Ściółkę podałem minus obornik który można sprzedać.
Co do zielonki to nieda się stosować samej kukurydzy bo okres skarmiania zielonki trwa 3 miesiące przy jednym wstawie a przy wielu wstawach to od poczontku maja do końca października.
Leki daje profilaktycznie dlatego wyszło mało ale z usługami to i tak 3500zł.
Co do opłacalności to u każdego jest inaczej, a ci hodowcy co nie liczą swojej ściółki, zielonki, amortyzacji obektów i maszyn, wody, zboża, nadgodzin pracy i wszystkiego innego co własne to tylko mają złudzenie że coś zarobią i tacy właśnie obniżają status rolnika w społeczeństwie.

#1152 Share stef3

stef3

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:48

GĘSi Mnie po podliczeniu kosztów w poprzednim sezonie bez amortyzacji budynku i robocizny bo własna pozostało 6 zł sztuka, wage miałem zawsze ponad 6 kg a upadki nie przekraczały 6%,
Rentowność produkcji czy tak zebranych kosztach ok 9%- rzadna rewelacja
W tym roku pisklę ma byc tańsze ale pasze zdrożały

Kuszą mnie wolnorynkowe tylko przy dużych zapasach ciężko będzie sprzedać z wyższą cenę

#1153 Share ptys1

ptys1

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:02

GĘSi Witam i zaczynamy pisać z sęsem
Wiadomo że 2013 to jest sezon dla wytrwałych i co mają jakis zasób a nie dla nowych chodowców
A nie jak ja jakiś czas czytam te posty to tylko jakieś (blebleble) o czym tu hodowcu piszesz ??????
Przepraszam ale tu trzeba pisać o konkretach -----------------------------------------------------------------------
1) Jaka cena w tym sezonie będzie?
2)Jakie ceny pasz?
3)Cena pisklaka itd.?
4)CENA ŻYWCA GĘSIEGO???
A ile gęś zje to karzdego indywidualna sprawa(gęś może izjeść i nawet 30kg. paszy pełnoporcjowej razem z owsem+zielonka lub bez zielonki będzie dochodzić do 7.kg)
Z tego co wiem i chyba każdy hodowca to będą ZD TANIEJ kupić jak w 2012 ale do tego nie można dopuścic bo już pasza o jakieś 20% poszła w górę to samo i zboże już nie wspomne o innych kosztach tj. : ściułka , opał , podatek , i inne kto każdy wie ale nie pisze??????? praca i.......
ktusz to jeszcze wie (to tak na marginesie) .......................................................................................????

Jak ZD ponoć cenę dają 8,5zł to gdzie tu jest jakaś kalkulacja ?
Policzmy prosto--------------------------------------------------------------
na jednej sztuce a nie jak inni liczą (5000, 3000. czy nawet na 20000.)
liczy się prosto ''na szt''
1-------------pisklę 9zł
2-pasza 511-4zł szt
3-pasza512-12,6złszt
4-pasza513-7,6złszt
5-owies-----7złszt
6-ściułka-- 6zł
7-zielonka- 2,3zł
8-woda (a chyba nikt tego nie liczył ile 1gęś wypije a zarazem rozleje ) 130l.to i tak nie dokładne wyliczenia bo były w tym 9-tyg.
9--szczepienie 0,30zł+witaminy i inne 1,21zł
10-praca najemna(pracownik+załadunek+inne ----------inne) 12zł
11--upadki5%(0,05szt).----0,467zł
12-Razem koszty- - 62,18zł/6,3kg=9,87zł+10%zysk=10,86zł netto
CZYLI GĘSI POWINNY KOSZTOWAĆ PRZYNAJMNIEJ TO 11ZŁ NETTO
Wiadomo@'' wikorol'' tobie wyszło coś więcej moze dokładniej przeliczyłeś ?
Przeliczę jak będę bardziej dysponowany...................Przepraszam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez ptys1, 07 styczeń 2013 - 23:16.


#1154 Share korsarz

korsarz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:52

GĘSi To ja już nic nierozumiem, znaczy niewarto hodować gęsi a ja chciałem gęśnik postawić :-) Nierozumiem wypowiedzi wikorola Co do opłacalności to u każdego jest inaczej, a ci hodowcy co nie liczą swojej ściółki, zielonki, amortyzacji obektów i maszyn, wody, zboża, nadgodzin pracy i wszystkiego innego co własne to tylko mają złudzenie że coś zarobią i tacy właśnie obniżają status rolnika w społeczeństwie. To co wszyscy co hodują gęsi obniżają status rolnika???

#1155 Share west

west

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wielkopolska

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:27

GĘSi Przy hodowli na dużą skalę gdzie sprzedż idzie do zakładów mięsnych trzeba się naprawdę nagimnastykować aby coś zarobić i tak jest nie tylko w przypadku gęsi ale praktycznie wszystkich zwierząt. Zostaje zysku na kilogramie tyle co kot napłakał.
Nie można tego porównać np. do amatorskiej hodowli gdzie nie liczy się pracy własnej, ukoszonej gdzieś na nieużytkach zielonki, odpadów zbożowych, często takie stadko kilkadziesiąt czy kilkaset ptaków jest rozdysponowane jako ,,ekologiczne" z gospodarstwa w cenie nawet 20zł/kg do tego sprzedasz własne jajka od kurek jakieś brojlery i można powiedzieć że się jakoś kręci.
Nie zazdroszczę wyspecjalizowanym hodowcom bo kłopotu wiele a czasy prosperity już raczej nie wrócą chyba że drastycznie stanieje zboże ale nawet jak się tak stanie to wątpie czy pasze gotowe też stanieją.

#1156 Share conan

conan

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podkarpackie

Napisany 09 styczeń 2013 - 07:15

GĘSi Zboże jeśli stanieje,to minimalnie,a i tego nie byłbym taki pewien.Na pasze nie ma co liczyć,wytwórnie będą chciały nadrobić minimalne zyski.Pisklę może kosztować 8 złotych,ale na początku sezonu,potem będzie systematycznie rosło jak zwykle,co będzie podnosiło koszty produkcji.

#1157 Share pastorek

pastorek

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Goleniów

Napisany 11 styczeń 2013 - 05:25

GĘSi Witam uprzejmie kolegów...

jak wyzej w temacie planuje od tego roku zalozyc hodowle gesi.... dokladnie w zach pom....

robie to od podstaw wiec chcialem uruchomic watek chodzi mi o sprawy techniczne i zywieniowe... otoz w licznej literaturze i artkulach jest napisane ze na kazdy mert kwadratowy hali przypada 6-8 gesi, chcialbym zweryfikowac ta informacje w oparciu o wasze doswiadczenie, nastepna informacja ktora mnie interesuje czy miesieczne gesi mozna juz wprowadzac na dwor. ile potrzebuja gesi przestrzeni na dworze????

zaczynam srkomnie wiec prosze nie zjedzcie mnie tutaj... ale docelowo chce miec w obadzie 1200metrow kwadratowych hal. przy których mam 7 ha laki .


jak jest z obsadzeniem miejsca ?? gdzie szukac dostawcow??

slomy, paszy, etc wszystko mam przygotowane na podjecie pierwszego rzutu, chce zaczac od 500 sztuk ktore jak podrosna na tyle zeby je juz wyprowadzic z hali pod wiate na dwor, chce zdezynfekowac i wprowadzic nastepne 500, zeby mi sie cykl w sezonie zamknol.

prosze o jak najwiecej informacji technicznych i podpowiedz...


dziekowka :D

Połączone

Edytowany przez razor275, 11 styczeń 2013 - 10:38.


#1158 Share Hubert156

Hubert156

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 11 styczeń 2013 - 10:12

GĘSi jak masz 1200metrów kwadratowych to spokojnie weź 1000 sztuk. Najważniejsze są pierwsze 2 tyg gęsi potrzebują wtedy 32-34*C (przy podłodze), pomieszczenia musza być wentylowane, po 3 tyg można już stopniowo wypuszczać je na dwór uważając żeby nie zmokły i obserwując żeby się nie zbijały.

#1159 Share stef3

stef3

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:15

GĘSi bez problemu odchowasz 12 szt/metr tylko po dwóch tygodniach musisz rozluźnić najlepiej 6 szt na metr, jeśli nie masz takiej możliwości to 8 szt/ metr żeby ładnie sie odchowywały, i tak jak mówił kolega grzać i wetylować.
Które zakłady wyszły z ceną 8 zł ?

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 03:12
  •  

#1160 Share stef3

stef3

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 14 styczeń 2013 - 15:32

GĘSi Jaką cenę na umowie ma Ami Mikstat prawda że 9 zł +/- 10% ?

Podobne tematy rozpoczecie hodowli gesi podstaw

Tylko na agroFakt.pl: Salmonella niszczy reputację polskich jaj! zobacz »