Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 20:38

GĘSi Taka sama jak między nutrią a lisem :) . Gęś jest bardzo dobra i zdrowa. Eh... ciągle się uczę gotować - muszę dorównać żonie.........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 14:25
  •  

#1122 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:52

GĘSi Właśnie takie jak znalazleś na allegro. Dużo zależy jak ciepło masz wykonany kurnik- ściany, drzwi, okna, sufit itp. przy tym metrażu i wysokości cztery nagrzewnice leo rozmieszczone równomiernie powinny mieć jeszcze lekki zapas i mozesz je wtedy puścic na trzecim biegu, budynek będzie wygrzany a ruch powietrza napewno nie będzie przeszkadzał gęsiom, można zawiesić je bliżej sufitu i odczucie wiatru na sciółce też będzie mniejsze- generalnie nie ma sie tym zabardzo co przejmować tego typu nagrzewnice ma wiele osób i ogladałem je podczas pracy i nie zauważyłem aby wentylator przeszkadzał gęsiom czy kaczkom, ja mam zamontowane trzy metry od posadzki i pól metra od sufitu- nie może być mniej aby zapewnic prawidłowy obieg powietrza w pomieszczeniu.

#1123 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 22:06

GĘSi 4 nagrzewnice na budynek 480 m2 o wyskokości 5 metrów to daje 2250 metrów sześciennych tak. Czyli można by powiedzieć ze jedna taka nagrzewnica starcza na 550 metrów sześciennych budynku. Bo właśnie liczy sie w metrach sześciennych czy kwadratowych bo nie jestem w temacie. A podobają mi sie te nagrzewnice.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 15:19

GĘSi Stef3 a możesz mi doradzić jakie zastosować okna i jak rozwiązać problem z wentylacją, założyć coś w otwory ścienne czy kominy dachowe?

#1125 Share marcin6430

marcin6430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:47

GĘSi witam, mam pytanie? jle się wyjdzie na czysto na jednej gęsi przy swoim zbożu? z góry dzięki

#1126 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:19

GĘSi Powierzchnie do ogrzewania liczy sie w metrach sześciennych bo tą powierzchnie trzeba nagrzać. Na tą powierzchnie radził bym Tobie dołożyc jeszcze jedna piątą tym bardziej jęśli budynek jest słabiej docieplony, nagrzewnice nie będą tez tak wyżyłowane, szybciej dogrzejesz sobie budynek przed wstawieniem a to zajmuje najwięcej czasui i łatwiej utrzumasz tem w mrozy przy małym pisklęciu a w razie czego jest większa rezerwa.Ja u siebie interwecyjnie pozostawie nagrzewnice na opał. Pamietaj jeszcze o odpowiedniej mocy kotła, aby nagzrewnice podczas pracy szczególnie ustawione na wyższym biegu nie powodowały wychłodzenia pieca, jeśli na piecu temperatura zacznie spadać wtedy pomimo wystarczającej liczby i mocy nagrzewnic nie utrzymasz temeratury w kurniku- dobry hudraulik poradzi sobie z tym problemem, u mnie zastosował dodatkowo mały obieg wody na kotle i zawor trój drożny którym reguluje ile wody wraca spowrotem na kociol a ile idzie w obieh na nagrzewnice w ten sposób piec jest zawsze dogrzany.
Najlepeza wentylacja mechaniczna kominowa na steronik ważne sie szczgólnie latem. Okna najlepsze z regulają otwierania.

U mnie dokładnie na jedną nagrzewnice leo agro przypada równo 500 metrów sześciennych- przy bardzo dobrze docieplonym budynku

#1127 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 09:26

GĘSi To na Twoje oko na 4x45kw plus zapas na przykład na piątą nagrzewnice ile kw musiałby być piec?

#1128 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:39

GĘSi Kolega na dwie nagrzewnice 45 KW ma piec 40 KW i sprawdza się to bardzo dodrze- taką samą zależność zastosowałem u siebie, 20 KW pieca na nagrzewnice. Na koniec miesiąca mam wstawienie to będe wiedział jak to sie sprawdziło w pratyce u mnie, podziele się spostrzeżeniami

#1129 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:58

GĘSi A co będziesz teraz wstawiał kurczaki? Mnie znajomy namawia na żut gęsi w roku i sam zastanawiam sie nad kaczką a na zime maszyny schować i zmagazynować słome w tym budynku.

#1130 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 09:26

GĘSi Zimą kaczke, zawsze coś sie zarobi i bubynek zarobi na siebie a jak by to dokładnie policzyć to z kaczki nie ma nic mniej niż z gęsi a odchów prostszy i obród szybszy, na jedną gęś kaczke weźmiesz dwa razy. Słome mam poprzykrywaną w stogach i też nie jest źle, do małych tylko pod dachem

Podpisał już ktoś umowe na nowy sezon?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 10:43

GĘSi A jak oceniasz hodowle gęsi warto sie tym zająć zboże mam swoje a boje sie że to cenowe eldorado na zbożu sie skończy i będzie płacz.

#1132 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:06

GĘSi Trudno cokolwiek doradzić, jeśli poleci zboże gęsi też spadną, w tym roku w magazynach pozostało sporo gęsiny więc rewelacji cenowej nie będzie. Pracy jest dużo nakłady też są spore, cena przewaznie ustalana jest w czasie trwania produkcji. Sprzedasz ziarno i masz juz pieniadze a tutaj całe ryzyko jest na hodowcy

#1133 Share seba1531

seba1531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, maszyny, ciekawe programy w TV

Napisany 25 grudzień 2012 - 16:17

GĘSi witam,

mam do was kilka pytan:

- jak wyglada oplacalnosc hodowania gesi na dzie dzisiejszy?

- ile jest zysku na jednej szt?

- ile ges zje i czego podczas calego odchowu?

- czy procz odchowu pisklat, hodowla wymaga przystosowania budynkow w okreslony sposob? co jest wymagane?

- jak wygladaze zbytem?

- jakie trzeba brac koszty pod uwage przy zalozeniu hodowli? mowie tu o poczatku tak aby przezyc...

dziekuje.

#1134 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 20:48

GĘSi stef a powiedz mi jeszcze pasze i owies sypiesz w jakiejś karmiki (paśniki) czy zwykłe koryta masz drewniane? Trawe żucasz dużym na ziemie ?wybieg ścielisz słomom?

#1135 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 10:45

GĘSi Pasze dla małych sypie w karmidła półautomatyczne które kupiłem od innych hodowców dla wiekszych karmniki zrobiłem z plastikowycg beczek 120 litrowych,inni stosują koryta drewniane i też sie to sprawdza. Dla trawy i siana mam zrobione drabinki wtedy mniej marnują, drabinka z tego co pamietam ma przerwe co 6 cm, wybiegi ściele zależnie od potrzeb.
Narazie ogrzewenie spisuje sie dobrze, piec i nagrzewnice przy tej temperaturze na zewnatrz mają jeszcze duży zapas.

#1136 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:17

GĘSi Możesz podesłać jakąś fotke z tą drabinką na zielonke?

#1137 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:35

GĘSi Karmidła półautomatyczne mówisz o takich? http://allegro.pl/ka...71696287.html�� ile taki jeden paśniczek obsłuży gęsi zanim przejdą na koryta?

Edytowany przez korsarz, 30 grudzień 2012 - 14:40.

#1138 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 17:54

GĘSi (Ctrl/Cmd+V)złużycie paszy

#1139 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 20:49

GĘSi Link nie chce działać, na allegro są takie 15 kg w cenie 820 zł za 20 szt.
na jedno karmidło ok 100-150 szt więcej nie bo będą konkurowały o pasze tak 100 szt to optymalnie
Drabinka ma prostą budowe na czterech nogach w kształcie litery V - prześwit pod drabinka ok 30 cm , długość i szerokośc jaką zrobisz będzie ok, ja mam ok 1 metr szerokie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 13:16

GĘSi Wiem już jakie masz te paśniki i drabinke też umiem sobie wyobrazić w galeri tu u kogoś widziałem takie paśniki na zielonke, a jakie masz poidła dla małych i dla dużych potem jak są na wybiegu?