Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ges-pol    0

Witam,

 

Jeśli interesują Was sprawy hodowli gęsi oraz chcecie pogłębić własną wiedzę w temacie gęsiarstwa zapraszam na mojego bloga: http://www.krystynawilinska.pl

 

Przez cały sezon będę pisała o problemach w chowie, sposobach odchowu oraz o innych sprawach związanych z wytwórniami pasz, zakładami drobiarskimi oraz sprawami interesującymi hodowców gęsi.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Krystyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Słyszeliście że zakłady zaczynają wariować i błagają hodowców o wstawienia. Ponoć na razie jest zakontraktowanych 50tys na całą Polskę. Znajomy ma już ofertę po 12,90 netto bez klasyfikacji, a piskle po 4zł i jeszcze się zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Napiszcie coś o swoich doświadczeniach z grzybicą u gęsi. Jak zapobiegać, czym leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

reduktor to praktycznie przed kazdy rodzaj poidla trzeba dac , interesuje mnie jak zrobić poidla w 1ej lini np ze 30szt przyczepione na linkach do rury ok 24m i na czas sprzątania podnoszone na 2-3wciągarki korbowe do gory , jak to sie sprawdza w dzialaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Witam jedna moja gąska ma na głowie z obydwu stron takie zgrubienia w srodku jakby ropa w nich była,zgrubienia są takie okrągłe i nabbrzmiałe co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasjopej    0

Napiszcie coś o swoich doświadczeniach z grzybicą u gęsi. Jak zapobiegać, czym leczyć?

 

 

ja stosuję siarczan miedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mam pytanie do hodowców gęsi reprodukcyjnej. Możecie zaproponować skład jakiejś mieszanki poplonu ścierniskowego, którą gęsi po sezonie nieśny chętnie by jadły? Zaznaczam, że odpadają rośliny z rodziny kapustowatych. Zastanawiam się nad mieszanką: seradela, wyka kosmata, peluszka (groch pastewny), zboże jare. Mile widziane inne propozycje.

Zielonka będzie wypasana na pniu, ponieważ pole znajduje się w sąsiedztwie wybiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kto zdawał w ostatnim czasie gęsi??? Jakie mieliście srednie wagi

 

Posty połączone

Napisany 19 lipiec 2013 - 15:12

SEDAR 8zł netto/kg a jak u was ???

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Gęsi słabe waga 6,15 a u innych jeszcze gorzej katastrofa nie wspomnę o opłacalności! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Czy w indykpolu na wadze oszukują?

Macie jakieś informacje na ten temat?

Czy jest to możliwe?

 

Moja waga to 6,07 tylko 15 tyg. masakra, a tak ładnych i ciężkich gęsi nie miałem bardzo dawno.

Co z tą wagą do hu... ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

własnie u mnie qr** tez coś jest nie tak geśi sliczne cieżkie wazyłem sobie tak wybiurczo to i po 8,5 kg miały takie byczki a waga wyszła mi 6,4 aż klełem w biurze. ok teraz każdy samochód bede warzył na wadze na kułku rolniczym na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Bo teraz się skubie hodowców a nie gęsi!!! A nie przetrzymali waszych gęsi na samochodach? Mi kiedyś tak zrobili to jak zawsze auta ważyły około 12500 kg to wtedy ponad 13300 kg. Niby w umowie jest zapis, że gęsi nie mogą być karmione 12 godzin przed ubojem ale pozostawię to bez komentarza. Tylko wtedy waga nawet u siebie w domu wychodzi inna. A no i przeważenie przynajmniej około 10% stada jest trochę miarodajne. Mi się wydaję że po prostu zamiast rozsyłać aneksy z obniżeniem ceny ( bo później można ich skarżyć) jadą na wadze. Aż się boję swoje oddawać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka4646    0

Czy ktos zna konkretna cene w Animexie? Nie wiem czy leca w bambuko z tuczarzami czy z reprodukcyjnymi zeby nie doplacac do jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz9221    0

A co powiecie o CEDROBIE jak oni płacą i jak u nich z wiarygodnością co do wagi? u mnie gaski 14 tyg i tak około 6 kg słabo...

 

 

Posty połączone

Napisany 30 lipiec 2013 - 17:38

z tą wagą małe sprostowanie... łapałem wybiórczo i waga wacha sie od 4,80 do nawet ponad 7 tylko tych po ponad 7 jest mniej zostało do zdANIA rowno 2 tyg. ile mi moga przybrać?

prosze o odpowiedź

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj