Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#961 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 kwiecień 2012 - 10:31

GĘSi ja mam wstawienie dopiero na początku czerwca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 15:04
  •  

#962 Share Tosiek512

Tosiek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 15:07

GĘSi Panwie i panie mam sprawę mam gęsi około 12000 sztuk i pojawiła się grzybica cieżko oddychają i są takie zamulone.Pełno porcjówki było mało podawane teraz idzie Pasza owies+soja poekstrakcyjna.Jak leczyć tą grzybice

#963 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:45

GĘSi spytaj sie lekarza ale ja dawałem siarczan miedzi czy jakoś tak taki niebieski proszek do wody

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share Tosiek512

Tosiek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 09:57

GĘSi Też to daje i inne leki z poleceń lekarza ale nic nie działa teraz próbuje zmienić pasze na pełno porcjówke jak myślicie pomoże to coś bo gęsi zdychają po 15.szt

#965 Share drex2

drex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:10

GĘSi Powoli grzybica sie tak szybko nie leczy ja kiedys tez to miałem dawalem jakies leki nie pamietam jakie ale dosyć dobre efekty dawoło zamgławianie srodkiem grzybobójczym pogadaj o tym z lekarzem (tylko gąsaków nie zagazuj).
A ja mam tez pytanie moje gąsaki mają problemy z nogami tzn są tak jakby za ciężkie i ciężko wstają co by im podać jakies witaminy czy coś innego???

#966 Share conan

conan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 09:32

GĘSi AD3E najlepsza witamina

#967 Share Tosiek512

Tosiek512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 16:42

GĘSi Gęsi są ospałe nie reagują na bodźce zewnętrzne takie jak dotyk,mają też paraliż kończyn dolnych.Co to za choroba i jak ją leczyć ??

#968 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:10

GĘSi Nie jestem weterynarzem a nawet nie widzę tych gęsi i co tu można w ciemno powiedzieć jedno co mi się nasuwa to ,że może być gronkowiec złocisty ale................??????

Edytowany przez ptys1, 06 kwiecień 2012 - 20:13.

#969 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:00

GĘSi lub zamało mineralnych

#970 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:28

GĘSi

Gęsi są ospałe nie reagują na bodźce zewnętrzne takie jak dotyk,mają też paraliż kończyn dolnych.Co to za choroba i jak ją leczyć ??

Lekarzem nie jestem ale może to skaza?

Skaza moczanowa
Bezpośrednią przyczyną skazy moczanowej jest nadmierne nagromadzenie się we krwi (ponad 8 mg%) kwasu moczowego (produktu przemiany materii białek) oraz odkładanie się jego soli w błonach surowiczych, tkankach i stawach. Stan ten przyczynowo wiąże się z dysfunkcją nerek i trudnościami wydzielniczymi. Objawy chorobowe występują dopiero przy wzroście poziomu kwasu moczowego powyżej 15mg%.
Skaza moczanowa pojawia się najczęściej przy źle zestawionych składnikach paszowych, z dominującym niedoborem witaminy A, nadmiarem białka, soli kuchennej i soli metali ciężkich. Chorują kury, indyki, gęsi, gołębie, kanarki, kaczki, ptaki łowne i dzikie trzymane w niewoli. Skaza moczanowa występuje w każdym wieku. Zarodki chorują od 11. dnia inkubacji.
Leczenie polega na uregulowaniu w pierwszej kolejności żywienia i mikroklimatu pomieszczeń. Stosuje się uderzeniowe dawki witaminy A (20 000 j. m. na 1 kg paszy) prze 23 dni, witaminę B12 w ilości 2 mg na 1 ptaka przez 6 dni oraz kwas acetolosalicynowy jako 0,01% dodatek do wody przez 3-4 dni lub dłużej, aż do spadku śmiertelności.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:12

GĘSi Na pewno też harczą ja przy takiej chorobie grzybicznej podawałem "difungal" taki środek w płynie ale z tej choroby nie ma 100% wyleczalności tylko się ją powstrzymuje. Przyczyną może być duże zawilgocenie powietrza i zagrzybiona słoma do ścielenia.

Drex2 za dużo białka w paszy po prostu są prze białkowane. Śmiem nawet twierdzić że karmisz tylko pełnoporcjówką , jak tak to trochę mieszaj ze zbożem.

Pytanko może ktoś bierze lub brał gąski z firmy sedar?

Edytowany przez golden, 16 kwiecień 2012 - 09:10.

#972 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 12:41

GĘSi Panowie gdzie znaleźć w warmińsko mazurskim albo podlaskim pisklaki gęsi? Chodzi mi o jakąś wylęgarnię bo handlarze się wycofują albo dają zaporową cenę

#973 Share conan

conan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:27

GĘSi Gdzie są wszyscy entuzjaści gęsi,liczycie po cichu ile trzeba dołożyć przy obecnych cenach ?

#974 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 12:31

GĘSi Witam wszystkich. Bawię się w biznes gęsiowy od miesiąca. Mam około 1070 szt. miesięcznej gęsi owsianej. Umowa z firma itp. Mam pytanie do znawców chorób u gęsi jako że ja jestem jeszcze zielony w tych sprawach. Gąski w bardzo małych ilościach (może 2-5 na tydzień) padają na łapkach i maja zapadnięty brzuszek, często też przewracają sie na plecy i leża dopóki się ich nie podniesie... przy tych dolegliwościach zauważyłem jeszcze czasem że są troszkę chudsze i robieją im oczy. Co to może być? Że gąski obskubały sobie gęsi to zapewniano mnie że to normalne że się skubią a może to być spowodowane brakami w paszy, brakiem zajęcia, ciasnota itp ale dokładnie się w tym nie orientuję... czty to również normalne? Nie przejmowałem się i nie wzywałem lekarza bo to dzieje się sporadycznie... nie w większych ilościach. Gąski maja niespełna miesiąc a ich waga wacha się od 1,7-3,1 kg z przewagą tych od 2,5kg - 3,1kg. Dodam tylko że żywię je zgodnie z zaleceniami dobrego żywieniowca... od 0-3 tygodnia dostawały bardzo dobrą paszę starter plus witaminy z mocnym stężeniem(optymalnym) D3. Nastepnie już pasza KW2 również dobrej mieszanki... od tygodnia dostają parowane ziemniaki z 1kg soli na 1 tonę ziemniaka. wcinają aż trzeszczy.

Moje pytanie... co to może być za choroba? dodam że mają suchutko podścielane minimum 3 razy dziennie, dużo wody, paszy i przewiewne pomieszczenie a za kilka dni idą na ogrodzenie.
Co myślicie o dawaniu parowanego ziemniaka? A jak to wygląda z parowanym buraczkiem lub surowym.. można dawać czy nie? Pytam bo w rodzinei posiadamy mnóstwo warzyw... co jeszcze z warzyw można dawać? Oczywiście dostęp do paszy mają pełny
Gdy skończy mi się KW2 zamierzam samemu robić pasze z mieszanki owsa, przenicy, jęczmienia itp... wiadomo że na kupnej się nie zarobi za bardzo.
Proszę o odpowiedź i jakiś uwagi jesli popełniam jakieś błędy. Pytam bo mam w tym roku 2 tysięczny rzut a jak pójdzie dobrze planuję zwiększyć produkcję na około 5-10 tys na rzut.

#975 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:59

GĘSi Imagine@
Przewracanie się gęsi to jest problem z nerkami (skaza moczanowa)dać coś na nerki np. NEFRI padanie na łapy może być ze zbyt mocną paszą na 4-tydz. najlepiej jak mają 2,5kg śr. u ciebie to się mieści ale tu też chodzi o mikro - elemęty i to może być z padaniem na łapy (BRAK ZIELONKI) te ziemniaczki to bym odstawił

Edytowany przez ptys1, 28 kwiecień 2012 - 21:12.

#976 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 08:16

GĘSi Nie wiem czy na skazę moczanową Nefri to dobry pomysł??????

#977 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:03

GĘSi Dzięki Ptys.
Czemu odstawił ziemniaczki? chodowcy z mojej okolicy dają i zywieniowiec równiez powiedział że można ale nie przesadzac żeby efektywność tuczu nie spadła... wiadomo dostęp do paszy musi być ...więć skąd te twoje zdanie? jakieś przykre doświadczenia?

Zauważ że ziemniaka mam w brud odpadu bo warzywa idą jak idą w tym roku... i paruję około 200 kg dziennie... zauważywłem że zużycie paszy spada o jakieś 25 % w ciągu dnia (a daję tylko 2 razy dziennie ziemniaka.

Z tą skazą to tak samo myślałem ale mało choruję może z 2 sztuki ostatnio... teraz poszły na stodołę i nie są na lini wody z dozownikiem to ciężko cokolwiek im dać :/

Jeszcze jedno pytanko do znawców... czy dyszenie gąsek to może być od tego że im za ciepło czy jakaś może inna przyczyna?

#978 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:11

GĘSi Jeśli słychać takie charczenie to może być grzybica, ale po opisie twojego stada myślę że po prostu jest im już za ciepło.

#979 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:45

GĘSi Zgadza się bo teraz mają chłodniej już i nie dyszą :)

Mam tylko taki dylemat bo coś mi się zdaje że za szybko się trochę tuczą (ponad 3kg gęś, a maja dopiero 4 tygodnie... niby optymalne dla gęsi w tym wieku to 2000-2300g ale mogę się mylić) i stąd moje pytanie czy przez szybki tucz nie stanie się tak że na łapkach nie wytrzymają? prosze o radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 maj 2012 - 17:16

GĘSi Imagine@
to że czasami gąski przewracają się na plecy to jest normalne i minie jak podrosną im skrzydła a do tego czasu to często zaglądaj do gęśnika i stawiaj je na nogi. Te mocno umęczone to daj do izolatki aby sobie w spokoju odpoczęły.
Dyszenie gęsi wcale nie musi oznaczać grzybicy, podczas upałów w ten właśnie sposób gęsi schładzają swój organizm.
Aby gąski nie padły na nogi to proponuję na jakiś czas zrezygnować z parowanych ziemniaków i zastąpić je zielonką a dodatkowo jeżeli masz taką możliwość to daj im pobiegać aby wyrobiły sobie troszkę nogi
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto