Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#861 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:25

GĘSi http://www.tvp.pl/in...12-1225/6163574 posłuchajcie w 8 minucie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 08:03
  •  

#862 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:01

GĘSi Direx2 mam je od tamtego sezonu i na 3 rzutach spisały sie ok

aron nie ma sie co łudzić, takich cen to my sie nie doczekamy a z drugiej strony to niemiecki rzad lepiej dba o swojego rolnika niż nasz zakichany w taki ładniejszy sposób to ujmę

co do tych moich dzwonowych to raczej juz dorosła geś sobie dzioba juz nie wypłucze! Po tym filmiku zauważyłem i stwierdzam troszke ze te Aqua sa głębsze no ale wybór nalezy do Was

#863 Share rolnik6600

rolnik6600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Fan John Deere, Fendt i Case

Napisany 03 luty 2012 - 06:43

GĘSi Ja do Tomaszowa Mazowieckiego odstawiam 4-ty rok. Pierwsze 4 tygodnie odstawy po prześwietleniu płaci a później co 28 dni. Cena w tamtym roku na początku sezonu płacili po 3.65 i 4 zł. a pod koniec sezonu płacili po 4.48 netto za zalężone jajko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:44

GĘSi U nas płacą po 30 dniach lecz cena za jajko jest przez cały sezon taka sama
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#865 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 luty 2012 - 16:11

GĘSi ciekawe ile teraz pisklak bedzie kosztował!

#866 Share rolnik6600

rolnik6600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:30

GĘSi W marcu mam wymianę stada i coś słyszałem że po 36+ VAT a od kwietna coś od 40zł. Stado reprodukcyjne.

#867 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 luty 2012 - 22:04

GĘSi Ponowię pytanie po ile w tym roku mogą być pisklę gęsi?

#868 Share elpolako1

elpolako1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 luty 2012 - 23:54

GĘSi

W marcu mam wymianę stada i coś słyszałem że po 36+ VAT a od kwietna coś od 40zł. Stado reprodukcyjne.

Słuchaj kolego nie wiem gdzie byłeś jak rozum dawali ja 15 lat służyłem ZWD i miałem tylko 1 rok na plusie tj. 2008. Teraz robię kurczaka i gęś tuczkę i dziwię się tym, którzy zajmują się gęsią nioską, bo to jest najmniej szanowana instytucja. Teraz jako średnio-stary hodowca zacznę liczyć Twoje "zyski" w przeliczeniu na jedną sztukę
-36zł pisklę
-7zł pasza/na sztukę
-47zł owies/na karmę do końca grudnia
-84zł pasza na okres nieśny tj. gąska + gąsior
-10 zł weterynaria , szczepienie (3 razy)
-i do tego woda, prąd, paliwo
-nie liczę Twojej pracy, którą wykonujesz jako darmowy pracownik ZWD

A teraz Twoje zyski i straty:
-38 jaj zapłodnionych * 4,5zł = 171zł - zarobisz, albo i nie. Duże ryzyko przy niskiej opłacalności. Ja na tuczce za 4 miesiące zarobię min. 8 zł i pracuję tylko 4 miesiące! Także zastanów się i przelicz, czy Ci się to opłaca.

#869 Share rolnik6600

rolnik6600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 luty 2012 - 06:43

GĘSi Tak ale ja też zajmuję się tuczeniem gęsi i z tych jaj wylegam tucz. To za tucz to praktycznie nie muszę płaci. Za paszę to mi się wraca za pióra. Też musi ktoś chować niosę bo nie będzie gęsi.

#870 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:21

GĘSi masz racje rolnik6600

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 04 luty 2012 - 15:17

GĘSi Chyba chciałeś powiedzieć że ci się wracało...

#872 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 luty 2012 - 17:42

GĘSi

Słuchaj kolego nie wiem gdzie byłeś jak rozum dawali ja 15 lat służyłem ZWD i miałem tylko 1 rok na plusie tj. 2008. Teraz robię kurczaka i gęś tuczkę i dziwię się tym, którzy zajmują się gęsią nioską, bo to jest najmniej szanowana instytucja. Teraz jako średnio-stary hodowca zacznę liczyć Twoje "zyski" w przeliczeniu na jedną sztukę
-36zł pisklę
-7zł pasza/na sztukę
-47zł owies/na karmę do końca grudnia
-84zł pasza na okres nieśny tj. gąska + gąsior
-10 zł weterynaria , szczepienie (3 razy)
-i do tego woda, prąd, paliwo
-nie liczę Twojej pracy, którą wykonujesz jako darmowy pracownik ZWD

A teraz Twoje zyski i straty:
-38 jaj zapłodnionych * 4,5zł = 171zł - zarobisz, albo i nie. Duże ryzyko przy niskiej opłacalności. Ja na tuczce za 4 miesiące zarobię min. 8 zł i pracuję tylko 4 miesiące! Także zastanów się i przelicz, czy Ci się to opłaca.

Jak na pierwszy post to niezłe wejście masz aby tak obrażać zajmujących się reprodukcją.
Skoro jesteś taki "rozumny" jak twierdzisz to te twoje wyliczenia świadczą same za siebie.
Koszt odchowu piskląt powinieneś rozłożyć na 4 lata bo tak długo są trzymane gęsi czyli do 1 roku zaliczamy tylko 25% kosztów zakupu i odchowu gęsi.
Pasza na okres nieśny powinna być liczona na 1 gąska +1/4gąsiora (4 gąski + 1 gąsior= "rodzina"), a nie tak jak ty piszesz że gąska + gąsior
W czasie odchowu szczepi się tylko raz do 10 dnia życia gdzie koszty(0,60zł/szt) szczepienia powinno się zaliczyć do 4 letniego okresu odchowu. Natomiast szczepienia przed sezonem przeprowadza się już 2 razy co daje koszty 1.20zł/szt( i to zaliczamy do kosztów rocznych.

Nic dziwnego że dostałeś po d...e, skoro od gąski uzyskujesz 38 jaj zapłodnionych.

Gdybyśmy nie zajmowali się reprodukcją to tacy "ROZUMNI" jak ty nie mieli by czego hodować więc nas zajmujących się reprodukcją nie obrażaj.

Edytowany przez ferdek1, 04 luty 2012 - 18:13.

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#873 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:55

GĘSi

Zamierzam wymienić poidła rynnowe na dzwonowe, wyliczyłem że będe potzrebował 60 poideł dzwonowych,
Na próbe kupilismy 10 takich poideł:
http://www.hodowlany...owe_RIM100.html
Nie ma żadnych problemów, czy to jest aktualnie najlepsze rozwiązanie dla gęsi czy szukac innych rozwiązań?

Mam te poidła RIM-100 i kupiłem je w tej firmie . (obsługa profesjonalna a i cena jest przystępna - najtaniej z tych co znalazłem). Poidła są OK choć mogły by mieć większa średnice. Używam je od 3-4 tyg do końca tuczu, A od 1 dnia do 3-4tyg Automatyczne poidło dzwonowe dla brojlerów dla małych gęsi się nadają. Dostałem od kolegi używane poidła dzwonowe o znacznie większej średnicy ,te są super ale takich nigdzie nie mogę znaleźć. Uważam ze są bardzo dobrym rozwiązaniem , tylko musisz mieć reduktor ciśnienia wody tak około 2 atmosfer i zawieszać je na wysokości karku gęsi wtedy znacznie mniej wody wylewają .Mam zamiar dokupić jeszcze kilka sztuk.

Znalazłem jeszcze poidła tylko ze one kosztują 195 zl. średnica jest większa to coś podobnego do tych używanych,
http://sklep.indoor....2ed03e88b108941

Koledzy czy macie monitoring w gęsiarni ?? jak tak to jaki możecie polecić

Edytowany przez Zbigk, 05 luty 2012 - 11:48.

#874 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 luty 2012 - 08:03

GĘSi Zbigk ja tez sie rozgladam za monitoringiem. Jak cos bedziesz mial na oku to daj znac? ja znalazlem cos takiego http://allegro.pl/a-...2019418042.html

#875 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:03

GĘSi Odpuść sobie z tą kamero , nic o niej nie wiadomo , to kot w worku. Kolega polecił mi taka kamerę http://dobre-systemy...50-ir-2778.html
Jest tu opis i dane techniczne, zasięg niby 100 metrów ale w czystej przestrzeni ,przez ściany sygnał może zanikać wtedy potrzebne są dodatkowe anteny panelowe 2szt koszt okolo 100zl . Jakość obrazu bardzo dobra, Zadzwoń a oni ci doradza dokładnie, Mam już taka , dziś zamawiasz jutro masz.
Może ktoś ma jeszcze sprawdzony monitoring potrzebuje jeszcze jedna kamerke

pitercork
Rolniczek10 Co do dzwonowych poideł to jestem zadowolony ale z innej firmy bo z hodowlany.pl przejechałem sie i dla mnie badziewie sprzedaja. Proponuje Ci http://allegro.pl/po...2094020248.htmlmam ich ok 100 i jestem bardzo zadowolony tyle ze musisz miec 1 atmosfere bo na 2-3 atmosferach pekały mi wężyki pod cisnieniem no i to na tyle a i pare groszy mniej kosztuja:)

http://allegro.pl/po...2094020248.html

biorac wieksza ilosc oczywiscie mozna wynegocjowac cene

Na pewno nie poisz nimi gęsi do końca tuczu,bo przy takiej malej wysokości to linki i wężyki będą oskubane i powódź będzie w gęsiarni. Przy 1 atm na 100 poideł to raczej żart. Jeśli masz jeszcze dozownik leków to on nawet nie będzie dozował przy takim ciśnieniu. Nie napisałeś również do jakiego wieku ich używasz ,te poidła będą dobre do góra 4 tyg życia,
Moim zdaniem te poidła nie nadają się dla starszych gęsi

Edytowany przez Zbigk, 05 luty 2012 - 14:10.

#876 Share elpolako1

elpolako1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2012 - 14:52

GĘSi Witam, na wstępie chciałem przeprosić tych których obraziłem, ale nóż w kieszeni się otwiera jak słyszę o opłacalności na reprodukcji. Co do wypowiedzi Ferdka to ja się nasłuchałem tych mądrości o "złotych jajach", o rozłożeniu kosztów pisklaka i odchowania na 4 sezony chyba z tych samych ust, i tylko oni mogą mieć takie wyniki. W praktyce i ocenie KRD jest to niemożliwe. Chciałem sprostować moje wyliczenia chociaż myślę, że nie wszystkim to potrzebne.
84zł- jest to koszt paszy na jedną gąskę i 1/4 gąsiora na sezon nieśny,
oczywiście nie doliczyłem 36 zł za pisklę i 1/4 ceny gąsiora,
koszty weterynarii: policzyłem szczepienia, odrobaczanie, witaminy na cały rok, świadectwa na jaja, badanie na salmonellę - dało mi to około 10zł/szt.
A co do gęsi rzeźnej to nie wy powinniście się martwić o to że nie będzie pisklaka. To zakłady powinny dbać o swoją pracę i dać taką cenę za jajo, żeby wam się opłacało bez "rozkładania kosztów na 4 lata", ta gałąź produkcji jest chyba najcięższa w drobiarstwie.
Na zebraniach ZWD podnosząc cenę pisklaka tłumaczą że podrożało paliwo, energia, pracownicy; a wy macie to wszystko za darmo?
Mają Was w garści bo przecież koszty macie rozłożone na 4 lata, a konkurencja lojalnie da wam 20 gr za jajo drożej i pozostaje Wam tylko czekać i mieć nadzieję, że kiedyś te rozłożone kwoty się zwrócą. W tym roku jest bardzo mało jajek i jeżeli nie wykorzystacie tej okazji to następnej może nie być.

#877 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:06

GĘSi Zbigk od 1 dnia zycia piskleta dostaja juz wode własnie z tych dzwonowych. A co do linek i wężyków to wystarczy dogladac a w miare rosniecia gąsek podnosisz poidło lekko w góre na sznureczku i to wszystko i w ten czas nie mogą dosiegnąć ani sznurka ani wężyka. Co do atmosfer to z poczatku mialem 3 do 4 atmosfer i rozsadzalo mi wężyki no i mialem powódź potem zmniejszyłem do 1,5 -2 atmosfer i problem zniknął. Co do dozowników to chodza dwa i nie ma problemu ze jakis nie pobiera leku. Poidła uzywam od 1 dnia do 16 tygodnia zycia gęsi i bez problemu zdaja u mnie egzamin i nie mam zadnych pogryzionych ani w ogóle uszkodzonych. W tej chwili jak ustapi mróz bede montował jeszcze 60 takich samych tyle ze nie pod ta sama linie tylko juz pod studnie

#878 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:14

GĘSi Tez stosuję poidła dzwonowe od pierwszego dnia. Bardzo dobra sprawa.

#879 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:26

GĘSi Chwiolas jedziesz moze na szkolenie Tasomixu? O ile bierzesz od nich pasze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:06

GĘSi Witam.
Prostuje te wszystkie wypowiedzi na temat poideł AQUA MAX
W instalacji powinno być od 0.5at do 1,00at i jest bez problemów - dozowniki wszystkie działają od 0.3at do 3,00at. tak więc w czym był problem nie wiem chyba ,że z przepływem bo jedne te najtańsze mają 20l/h, a inne to mają 10l/h.
Obrazowo to przedstawię : 20l / h tj. 2000szt. gęsi musiało by wypić wody --20l/h ---to jest nie możliwe.Jako pisklak.
Są dozowniki co przepływ wody mają 10l/h. i się sprawdzają .
Tu mnie chodziło o jak najmiejszy przepływ wody połączony z dozowaniem przez dozownik.
dozowniki jakie są na polskim rynku i są wstosowaniu to: MIX RITER lub DOSATRON.-te dokładniejsze.

Edytowany przez ptys1, 05 luty 2012 - 21:15.