Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#841 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:45

GĘSi Może te pytanie już padło na forum w którym znowu nie mogłem uczestniczyć z powodu braku czasu, PO ILE JEST W TYM ROKU PISKLĘ GĘSI? A z błędami to nie czepiajmy się bo nie myli się ten kto nic nie robi.najważniejszy jest sens postów , żeby sobie przekazywać potrzebne nam informacje, a nie czy słowo się pisze przez "ó" czy "u"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 08:19
  •  

#842 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:55

GĘSi Słyszeliście coś o jutrzejszym spotkaniu POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW GĘSI z ministrem rolnictwa w ministerstwie?? A może ktoś z was się tam wybiera ? Dostałem zaproszenie ale nie mogę jechać :(

#843 Share drex2

drex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:33

GĘSi Ja tam o spotkaniu nic nie słyszałem ale znając życie nic z niego konkretnego nie wyniknie bo tak było w poprzednich latach.
Jak tylko rolnicy podniosą głos to sawicki jak zwykle się schowa za swoimi borowikami, albo wysle kogos dla zamydlenia oczu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share rolnik6600

rolnik6600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Fan John Deere, Fendt i Case

Napisany 25 styczeń 2012 - 06:06

GĘSi Mam jeszcze jedno pytanie jaka jest cena za jajko?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

#845 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 07:05

GĘSi Dostał ktos z Was moze zaproszenie z Tasomixu na szkolenie? I czy wybiera tam sie?

#846 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:36

GĘSi Tyle pytań, a brak odpowiedzi, zapraszam wszystkich zainteresowanych na czat w czwartek o 18.00 jak zwykle.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#847 Share Hodowca2

Hodowca2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:25

GĘSi Witam! Ma moze ktoś z was system pojenia gęsi Aqua Max ? Jak się wam sprawuje? Był ktoś na zebraniu Animex w Iławie ? Hej @boosky a co to za czat jestem tu nowy,?

Edytowany przez Hodowca2, 28 styczeń 2012 - 13:08.

#848 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:19

GĘSi Witam wszystkich zajmujących się tuczem gęsi. Ja natomiast zajmuję się reprodukcją gęsi.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#849 Share Rydzewiak21

Rydzewiak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:28

GĘSi Witam wszystkich gęsiarzy, jestem w tym nowy, ale czy mógłby mi ktoś w tym pomóc? Chciałbym założyć na początek małą hodowlę, ok. 500 sztuk, tylko nie wiem do kiedy trzeba dogadywać się z ubojniami, żeby przyjęły moje gęsi, bo coś mi się obiło o uszy, że do 15 stycznia, ale czy w takim razie jest już za późno dla mnie?

Proszę o fachową pomoc, nie chciałbym się źle do tego przyuczyć:]

#850 Share drex2

drex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:51

GĘSi Za późno może i nie jest ale jak masz hodować 500 gesi to lepiej idz do jakiejkolwiek roboty a zarobisz więcej bez stresów upadków lisów i użerania sie z sąsiadami.
Powiedzmy że na sztuce byś zarobił nawet 6-8 zł, to na 500 szt zarobisz 3-4 tyś zł w 4 miesiące czyli jakies 1000 zł miesiecznie ale jeszcze wkład własny trzeba.
Ale jak chcesz to próbój od czegos trzeba zacząć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Rydzewiak21

Rydzewiak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 09:04

GĘSi Tylko podkreślam te gęsi są pierwszym zrzutem na próbę, jak by dobrze szło, to można by było i od sąsiada wydzierżawić łąkę, bo z tego co czytałem gęsi to dobry biznes na dużą skalę. Koledzy tylko powiedzcie mi jedno, jak jest w ogóle z dopłatami, czy są i jak się kreują?

#852 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:26

GĘSi Dopłat nie ma. Gęsi może są dobrym interesem jak masz mozliwość sprzedaży bezpośrednio za granicę. Jeśli masz zamiar sprzedawać do większych zakładów to nie licz na zyski... w tym roku dają cenę kosztów produkcji, nic nie zarobisz...

#853 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:00

GĘSi

Witam wszystkich zajmujących się tuczem gęsi. Ja natomiast zajmuję się reprodukcją gęsi.

Ferdek a ile tych reprodukcyjnych masz i ile sztuk w roku produkujesz oraz z kim masz podpisaną umowę na odbiór?

#854 Share Rydzewiak21

Rydzewiak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:03

GĘSi No własnie się pytam dlatego, czy są dopłaty do gęsi, bo na forum czytałem ostatnio post z 2009 roku i pisało, że specjalne rasy gęsi są pod ochroną zasobów genetycznych i są do nich dopłaty, prosze http://www.agrofoto....ur-gesi-kaczek/ . Nie chciałem nikogo kłopotać.

#855 Share Rolniczek10

Rolniczek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 luty 2012 - 00:00

GĘSi Zamierzam wymienić poidła rynnowe na dzwonowe, wyliczyłem że będe potzrebował 60 poideł dzwonowych,
Na próbe kupilismy 10 takich poideł:
http://www.hodowlany...owe_RIM100.html
Nie ma żadnych problemów, czy to jest aktualnie najlepsze rozwiązanie dla gęsi czy szukac innych rozwiązań?

#856 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 luty 2012 - 07:31

GĘSi Rolniczek10 Co do dzwonowych poideł to jestem zadowolony ale z innej firmy bo z hodowlany.pl przejechałem sie i dla mnie badziewie sprzedaja. Proponuje Ci http://allegro.pl/po...2094020248.html mam ich ok 100 i jestem bardzo zadowolony tyle ze musisz miec 1 atmosfere bo na 2-3 atmosferach pekały mi wężyki pod cisnieniem no i to na tyle a i pare groszy mniej kosztuja:)

http://allegro.pl/po...2094020248.html

biorac wieksza ilosc oczywiscie mozna wynegocjowac cene

#857 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 02 luty 2012 - 11:03

GĘSi @karol, Na dzień dzisiejszy to mam 1100 szt niosek, są w 3-cim roku nieśności. Umowę na odbiór jaj mam z "AMI" Mikstat
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#858 Share drex2

drex2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:36

GĘSi Witam co do tematu poideł to ja bym polecił
http://allegro.pl/po...2074369750.html
to ta sama firma co aqua maxy dla mnie wykonanie ok.
Pitercork a ty te poidła do których dałeś link to długo już masz bo mnie też one zainteresowały.

#859 Share rolnik6600

rolnik6600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Fan John Deere, Fendt i Case

Napisany 02 luty 2012 - 16:21

GĘSi @ferdek1 po ile ci płaci wylęgarnia za jajko bo dziś od demie wziął Tomaszów Mazowiecki i nie powiedział jaką cenę nam da ja też mam stado reprodukcyjne 1600.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:16

GĘSi Co do ceny to oczywiście jak co roku nie wiem bo AMI odbiera każdą ilość i płaci zaliczkowo a faktyczną cenę to znam dopiero po zakończeniu sezonu jak dostanę rozliczenie. Wówczas mam także wyliczaną wartość biologiczną która ma wpływ na końcową cenę jajka. W zeszłym roku płacili po 4 zł netto +wartość biologiczną.
Ja do AMI oddałem już 3-ci raz