Polecane posty

aron    1

Słyszalem ze "9" w Ami 7.5 netto, ewentualnie powyżej 5.6 kg 8 netto ale mało kto w tym roku taka wagę osiąga. Imagine spróbuj Dolfos Calvet duzo sie go nie dodaje a moze cos pomoc. No a takto cienki sezon sie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ja również nie mam ceny w umowie... tylko mnie zapewniono że w granicach 9+- 10 zł :/ w zależności jak "zakłady przyjmą cenę pomiędzy sobą".

 

Mam pytanie... czy ktoś wie może dlaczego gąsi mogą być takie niespokojne po wejściu wieczorem do kurnika? od pary dni bardzo głośno się zachowują jakby były czymś rozdenerwowane po czym skubią się jedna drugą i wielki popłoch w kurniku demolując wszytko... po chwili się uspokaja to wszytko i idą spać... gęsi mają 6 tygodni ... cały dzień na wychodzie z zielonką i wodą... na noc pasza, ziemniak i woda.

 

Proszę o pomoc

 

 

Moim zdaniem kolego mają za dużo światła, ale czy to już ten wiek? na noc mają u mnie założone żarówki 15W.

Temat oświetlenie był poruszany już na tym forum, poszukaj we wcześniejszych postach, ale czy ja mam rację na temat tego (zdenerwowania) tego nie wiem to tylko moje przypuszczenia.

 

zamówiłem 4 tyg. temu mieszalnik z M-rolu i do tej pory jeszcze czekam na niego.

Jak myślicie to dobry wybór? Mieszalnik 2t odpylanie boczne, rozdrabniacz 15 kW z sitem oczkowym 8mm i waga elektroniczna


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Imagine-dożo witaminy A

Sezon cienki zapowiadał się dużo wcześniej,a z tego co wiem gęsi są bardzo słabe,dużo upadków a przy cenie pisklęcia to bardzo duża strata.Jedynie kto ma z Kołudy ma trochę spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14
Napisano (edytowany)

@przemo92, daje ten zapach i smak którego gęsi szukaja. Po tym naprawde sie nie skubią i jest spokój w kurniku

Edytowano przez Marcin91
błędy ortograficzne, post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

Boosky a jeśli można wiedzieć to ile za ten mieszalnik zabuliłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellingg    0

Ceny podane przez Aron to chyba jakiś żart!

Żaden szanujący się nie sprzeda poniżej 9 zł netto.

Chyba ktoś tu pomylił firmy - z tego co wiem Ami jeszcze nie bije.

Podajcie która to firma tak skubie hodowców ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Mam wielki problem i chciałbym się poradzić kogoś kto miał do czynienia z problemem podobnym do mojego. Drugi rzut gęsi w ilości 1535 szt. był zainfekowany grzybicą która jak stwierdzono została już przekazana pisklętom ze słomy w wylęgarni. Jak mnie zapewniła firma z która kontratuję grzybicę leczy się jak grypę... oczywiście 451 upadków ponad jest bo jako że pierwszy raz hoduję gęsi nie wiedziałem jak szybko trzeba zacząć leczenie od razu w dodatku ile było awantur z firmą co za bubel dostałem. Teraz już praktycznie nie ma upadków ale te 1000 około piskląt co dostałem są jakieś takie malutkie i boje się że nie rosną. Badania ZHW wykazały tylko grzybicę. Moje pytanie czy z tych gęsi coś będzie? bo rozmawiałem z hodowcami któzy mówili że grzybica wraca i ciągle są potem probley... natomiast firma mówi co innego. Na szczęscie co jest oczywiste reklamacja i pełny zwrot za leczenie i upadłe sztuki będą ale czy z takich gęsi leczonych na grzybicę coś będzie? czy to wraca potem jeszcze? Warunki mam u siebie bardzo dobre...ale ciekawi mnie czy takie piskalki osiągną taką wagę jak np. mój pierwszy obecny rzut 1000 szt który na czas dzisiejszy ma równo 8tyg i waży od 5.3 do 6kg. Proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Kolego Imagine polecam Defungal http://biopoint.pl/i...169/166/138/162 Ponadto u mnie przy wstawieniu zawsze jest weterynarz który bierze próbki ściółki i kilka szt piskląt do badania, wtedy mając opinię weterynarza wylęgarnia nie dyskutuje za mocno a jak się jej nie ma to zawsze zwalają winę na hodowcę. W pierwszych dniach zawsze należy stosować ww. defungal najlepiej zamgławiając albo przynajmniej spryskując ściółkę. W pierwszym tygodniu najlepiej raz na 1 - 2 dni zależnie od potrzeb i wyników badań weterynaryjnych.

 

Boosky ja mam ten sam model i działa jak należy z resztą prosta konstrukcja, mały minus przy wykończeniu detali ale jest ok. pasza miesza się jak należy.

 

Mam ogólne pytanie czy ktoś z was stosuje probiotyki na ściółkę? Jak tak to jak wam to działa i jak często stosujecie. Ja pryskałem ściółkę i muszę przyznać że jest lepiej...

Edytowano przez krychu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Imagine-pełnego wyleczenia z grzybicy nie będziesz miał,możesz tylko zachamować jej rozwój.Wyniki produkcyjne już nie będą takie jak zdrowych gęsi,o ile będzie dalej bez większych komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Dziekuję wszytkim za podpowiedzi. A powiedzcie... jaką wagę maksymalną może osiągnąć gęś do 16 tyg? Chciałbym wiedzieć orientacyjnie jak maksymalnie można utuczyć takie gęsi jeśli moje w 8 tygodniu mają od 5,6-6,0 kg a to dopiero połowa okresu... na jaką wagę można liczyć/. Ile gęś jest w stanie osiągnąć jeśli ma zawsze sucho, przewiewnie, stały dostęp do paszy i zielonki oraz sporo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Jak ważyłem kiedyś jedną pod koniec tuczu to na wadzę 10 kilowej zabrakło skali. Ogólnie średnie powyżej 6,5 kg dla 16 tyg. są już raczej dobrym wynikiem, sprzedając gęsi na jesieni, albo ciepło bite można osiągnąć w granicach nawet 7 kg i powyżej. Imagine jeśli twojego stada nie dopadnie żadne ustrojstwo średnia powinna być całkiem przyzwoita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Dzisiaj robiłem test paszowozu dla gęsi w terenie (na spacerniaku) :D super sprawa.

Ale jest jeden minus to, że trzeba trzymać długo wajchę od wysypu w traktorze :P foto w galerii

A może jest ktoś chętny aby odkupić? :rolleyes:

 

 

Znacie może cenę gęsi :huh: zielonej? Czy już takiej nie ma ?

Po ile będzie gęś 16 tyg?

Znacie jakieś konkrety na ten temat, a nie przypuszczenia?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Ja tam nie daje paszy na spacerniaku( lol brzmi jak spacerniak więźienny) tylko maja caly dzien wode i samo zielone oraz dodatkowo wlasnie sprawdzam jak jedza buraczek czerwnony.. podobno nie mozna dawac a wcinaja az sie kupry trzesa i nic im nie jest xD. Dopiero jak wracaja na noc do samego rana to zajadaja sie pasza i ziemniakiem parowanym. A tez jestem ciekaw jaka cena bedzie :/

 

Btw. szukam kolumny parowniczej...chętnie odpkupie. takie coś na 0,5-1t do parowania ziemniaka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Witam!!!

 

Panowie od którego tygodnia gęsi mogą nocować na dworze, czy raczej trzeba patrzeć na temperaturę powietrza, robi mi się trochę ciasno, a nie mam doświadczenia z trzymaniem gęsi nocą na dworze, we wtorek skończą 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Zgadzam się z przedmówcą... do 6 tygodnia osłaniać. Chodzi o rozwinięcie tego gruczołu kuprowego. Jeśli wiata jest to myślę że nie ma problemu... moje tygodniówki śpią z otwartymi drzwiami (trudno się dziwić skoro w nocy 20 stopni... a co do starszych to z tego co mówili mi hodowcy jak tylko mają tych piór nieco to oznaka że mogą sobie nocować na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

No tak jak tydzień, to jeszcze spoko, w tej chwili są w stodole. Wypuszczam je codzień na pastwisko, żeby sobie poskubały, powiedzcie mi w końcu 5-tego tygodnia ile powinna zjeść jedna sztuka paszy treściwej oraz jaka powinna być mniej więcej średnia waga w tym okresie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

tomek1980 5 tygodniówki spokojnie mogą być na wybiegu. Problem jaki może wystąpić to deszcz, bo bez piór na plecach mogą wystąpić problemy. Ja sam osobiście mam wiatę i od 3 tyg są na wybiegu tyle że zadaszonym.

Ogólnie to musisz obserwować gęsi, jeśli skupiają się w jednym miejscu i wchodzą na siebie to oczywisty sygnał że im zimno, a jeśli chodzą swobodnie to luz. Pamiętać należy o świetle (nie zbyt intensywnym) paszy, wodzie itp i będzie ok. Obserwacja stada przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

korbi............ ten link nie działa :unsure:


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Proszę o pomoc! Nie jestem hodowcą gęsi na rynek, ale zakupiłem w maju 20 piskląt tak dla siebie,ale w ciagu paru ostatnich dni padło mi az 7 szt! najpierw 3, potem 2 i dziś kolejne 2. Zauważyłem że nastepne 2 sa jakieś inne. Gąski zachwują sie niby normalnie, ale te co padły to zaczynały przysiadywać na nogach, czasem podskakiwały do jedzenia a potem npormalnie chodziły. myślałem że bedzie ok, a jakież moje zdziwienie było jak po paru godzinach leżały martwe:( wszystko trwa zaledwie parę godzin. Karmię ich śrutowaną pszenicą z domieszką paszy pełnoporcjowej a do tego zielonka. Gąski zaczynają się pierzyć ale obawiam się że nie żadna nie osiągnie odpowiedniej wagi do zabicia. Czy może to być wina upałów i słońca? Bo nic mi do głowy nie przychodzi. proszę o jakieś porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Może grzybcia... a jeśli są na słońcu to pod zadaszenie i żeby desz na nie nie padał. Derzi chyba odpada... może ktoś inny ci coś poradzi. Najlepiej na badania martwe zawieść do ZHW lub weterynarza wezwać tylko nie zwykłego co się nie zna tylko specjalistę od drobiu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj