Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#781 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:14

GĘSi Są spocone ,jak tem. będzie wyższa od 28st. na wysokości 20cm. po prostu trzeba pilnować tem. od-25 do 26 (ja nie pilnuję bo jest czujnik i wszystko reguluje -wentylacją i wilgotnością).
wilgotność względna powinna się wahać od 50do 65% (za sucho to się pryska ściany , za wilgotno- nadmuch i wentylacja na max.)

Edytowany przez ptys1, 09 grudzień 2011 - 14:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 19:24
  •  

#782 Share wald12

wald12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 00:43

GĘSi

Są spocone ,jak tem. będzie wyższa od 28st. na wysokości 20cm. po prostu trzeba pilnować tem. od-25 do 26 (ja nie pilnuję bo jest czujnik i wszystko reguluje -wentylacją i wilgotnością).
wilgotność względna powinna się wahać od 50do 65% (za sucho to się pryska ściany , za wilgotno- nadmuch i wentylacja na max.)

Odpoczynek[edytuj]
Wysoki stopień przemian metabolicznych u ptaków podczas dziennych faz aktywności jest wyważony z drugiej strony przez fazy odpoczynku w innych porach. Ptaki zapadają w rodzaj aktywnego snu – fazy snu przeplatają się z momentami, w których szybko i na krótko otwierają oczy. Taki sen umożliwia wrażliwość na niebezpieczne sytuacje i szybką ucieczkę w wypadku niebezpieczeństw[108]. Wielu badaczy było przekonanych o tym, że jerzykowate potrafią spać podczas lotu. Nie zostało to jednak udowodnione przez badania naukowe. Możliwe jest jednak, że gatunki z tej rodziny popadają podczas lotu w fazy odpoczynku zbliżone do snu[109]. Inne badania potwierdziły zdolność niektórych gatunków do głębokiego snu tylko jedną połową mózgu, podczas gdy druga pozostaje aktywną. Zdolność tę stosują ptaki tym intensywniej, im bardziej zewnętrzna jest ich pozycja w stosunku do centrum stada. Pozwala ona oku, które jest skierowane na zewnętrzne otoczenie stada, na pozostanie w stanie snu aktywnego i obserwacje potencjalnych drapieżników, podczas gdy druga półkula mózgu głęboko śpi. Podobna zdolność znana jest również w przypadku morskich ssaków[110].

Samica krzyżówki obserwuje otoczenie podczas snu. Kaczki te potrafią spać jedną połową mózgu, podczas gdy druga połowa pozostaje aktywną
Pospolity jest odpoczynek w gromadach. Zmniejsza on zarówno utratę temperatury ciała, jak i prawdopodobieństwo udanego ataku drapieżników[111][112]. Śpiąc, wiele ptaków kładzie głowę na grzbiet i chowa dziób w upierzeniu na plecach. Inne ptaki wsuwają dzioby w upierzenie na piersi. Część ptaków śpi stojąc wyłącznie na jednej nodze, ale istnieją także gatunki chowające nogi w upierzenie podbrzusza, w szczególności, gdy śpią na zimnej wodzie. Przykucające ptaki posiadają mechanizm blokujący ścięgna, dzięki któremu mogą utrzymać się na gałęziach podczas snu. Wiele gatunków ptaków lądowych, jak przepiórki czy bażanty, odpoczywa na drzewach. Niektóre papugi z rodzaju zwisogłówek odpoczywają wisząc głową w dół[113]. Kilka gatunków kolibrów zapada w nocy w stan odrętwienia zwany torporem, któremu towarzyszy redukcja przemian metabolicznych[114]. Ta fizjologiczna adaptacja jest charakterystyczna dla prawie stu innych gatunków, np. z rodzin sowników, lelkowatych i ostrolotów. Lelek zimowy potrafi zapaść nawet w stan hibernacji[115]. Ptaki nie posiadają gruczołów potowych. Muszą chłodzić ciało przez przebywanie w cieniu lub w wodzie, przez dyszenie, powiększenie powierzchni ciała, wibrację gardłem albo zmaczanie nóg wydalinami[116]. Parowanie zwiększają poprzez dyszenie lub szybkie drganie cienkiego dna jamy gębowej i górnej części gardła, tzw. trzepotanie podgardla z częstotliwością rezonansową, która wymaga niewielkich nakładów energii. Często ptaki stosują oba te sposoby chłodzenia łącznie[117].

Odpoczynek[edytuj]
Wysoki stopień przemian metabolicznych u ptaków podczas dziennych faz aktywności jest wyważony z drugiej strony przez fazy odpoczynku w innych porach. Ptaki zapadają w rodzaj aktywnego snu – fazy snu przeplatają się z momentami, w których szybko i na krótko otwierają oczy. Taki sen umożliwia wrażliwość na niebezpieczne sytuacje i szybką ucieczkę w wypadku niebezpieczeństw[108]. Wielu badaczy było przekonanych o tym, że jerzykowate potrafią spać podczas lotu. Nie zostało to jednak udowodnione przez badania naukowe. Możliwe jest jednak, że gatunki z tej rodziny popadają podczas lotu w fazy odpoczynku zbliżone do snu[109]. Inne badania potwierdziły zdolność niektórych gatunków do głębokiego snu tylko jedną połową mózgu, podczas gdy druga pozostaje aktywną. Zdolność tę stosują ptaki tym intensywniej, im bardziej zewnętrzna jest ich pozycja w stosunku do centrum stada. Pozwala ona oku, które jest skierowane na zewnętrzne otoczenie stada, na pozostanie w stanie snu aktywnego i obserwacje potencjalnych drapieżników, podczas gdy druga półkula mózgu głęboko śpi. Podobna zdolność znana jest również w przypadku morskich ssaków[110].

Samica krzyżówki obserwuje otoczenie podczas snu. Kaczki te potrafią spać jedną połową mózgu, podczas gdy druga połowa pozostaje aktywną
Pospolity jest odpoczynek w gromadach. Zmniejsza on zarówno utratę temperatury ciała, jak i prawdopodobieństwo udanego ataku drapieżników[111][112]. Śpiąc, wiele ptaków kładzie głowę na grzbiet i chowa dziób w upierzeniu na plecach. Inne ptaki wsuwają dzioby w upierzenie na piersi. Część ptaków śpi stojąc wyłącznie na jednej nodze, ale istnieją także gatunki chowające nogi w upierzenie podbrzusza, w szczególności, gdy śpią na zimnej wodzie. Przykucające ptaki posiadają mechanizm blokujący ścięgna, dzięki któremu mogą utrzymać się na gałęziach podczas snu. Wiele gatunków ptaków lądowych, jak przepiórki czy bażanty, odpoczywa na drzewach. Niektóre papugi z rodzaju zwisogłówek odpoczywają wisząc głową w dół[113]. Kilka gatunków kolibrów zapada w nocy w stan odrętwienia zwany torporem, któremu towarzyszy redukcja przemian metabolicznych[114]. Ta fizjologiczna adaptacja jest charakterystyczna dla prawie stu innych gatunków, np. z rodzin sowników, lelkowatych i ostrolotów. Lelek zimowy potrafi zapaść nawet w stan hibernacji[115]. Ptaki nie posiadają gruczołów potowych. Muszą chłodzić ciało przez przebywanie w cieniu lub w wodzie, przez dyszenie, powiększenie powierzchni ciała, wibrację gardłem albo zmaczanie nóg wydalinami[116]. Parowanie zwiększają poprzez dyszenie lub szybkie drganie cienkiego dna jamy gębowej i górnej części gardła, tzw. trzepotanie podgardla z częstotliwością rezonansową, która wymaga niewielkich nakładów energii. Często ptaki stosują oba te sposoby chłodzenia łącznie[117].

Sorki ale nie podkreśliłam zdania:PTAKI NIE POSIADAJĄ GRUCZOŁÓW POTOWYCH!!!I dzieci w szkole podstawowej to już wiedzą,a wstyd,że hodowca taki jak ty jeszcze o tym nie słyszał:)

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ :P

A jednak coś dodam.Gąski powinny mieć dość głębokie poidła aby mogły wypłukać sobie dzioby:)BO inaczej będą miały "szczeliny nosowe czarne"hehe.KOLeGo PTYS1 gesi mają dzioby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeszcze jedno gesi oddane do uboju w wadze ponad 7 kg.to już jest chłam,czyli mniej wartościowe mięso(dobra waga gęsi to 6,2-7.0).Każdy hodowca gęsi to wie! Czyli ty Ptys1 jesteś D..A!!!!!!A nie Hodowca!!!!!

#783 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 20 grudzień 2011 - 18:47

GĘSi Brawo WALD12 jesteś super,ale o kolibrach, barzantach itp. to proszę nie pisz już. Napociłeś się aby to napisać.

Do rzeczy, przed nami sezon 2012 w moim regionie (Lubelkie) hodowcy podpisują umowy, czy ktoś z was już to zrobił? Za jaką ceną mamy iść i paść gęsi w tych trudnych czasach?
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny drobiu, jaj i zbóż zobacz »

•  

#784 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:34

GĘSi Popieram boosky to tak można jedynie pisać i mówić na zaliczenie indeksu,ale nie w rzeczywistości .
(My sny i odpoczynki to mamy po sezonie )........w stosunku do hodowli.........{a szczeliny nosowe ,czy dzioby to dla mnie żadna różnica}
ucz się chłopcze dalej. Tylko bez żadnych aluzji(do wald12)
POZDRAWIAM.

wracam do tematu @wald12
Każdy hodowca chyba mnie poprze,że gęsi są mokre jak mają za ciepło to dlaczego {szczelinami nosowymi} nie potrafię się ostudzić i wyrównać temp. ciała
Jedynie @wald12 może mam hodowcą podpowiedzieć (ale UWAGA!!! to wszystko, to od mgr. wald12 możemy się dowiedzieć).

Edytowany przez ptys1, 20 grudzień 2011 - 21:08.

#785 Share wald12

wald12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:57

GĘSi

Popieram boosky to tak można jedynie pisać i mówić na zaliczenie indeksu,ale nie w rzeczywistości .
(My sny i odpoczynki to mamy po sezonie )........w stosunku do hodowli.........{a szczeliny nosowe ,czy dzioby to dla mnie żadna różnica}
ucz się chłopcze dalej. Tylko bez żadnych aluzji(do wald12)
POZDRAWIAM.

wracam do tematu @wald12
Każdy hodowca chyba mnie poprze,że gęsi są mokre jak mają za ciepło to dlaczego {szczelinami nosowymi} nie potrafię się ostudzić i wyrównać temp. ciała
Jedynie @wald12 może mam hodowcą podpowiedzieć (ale UWAGA!!! to wszystko, to od mgr. wald12 możemy się dowiedzieć).

Hejka Kolego:)Cieszę się,że coś do Ciebie dotarło .[Gęsi są mokre(a nie spocone!!!)]A gęś to ptak wodny,więc jeśli ma dostęp do wody(a mieć powinna)to chciał nie chciał zawsze się pomoczy:)A w jakim stopniu się pomoczy to zależy tylko od temp.panującej w wychowalni i od wysokości w jakie są poidła.A wracając do" otworów nosowych"nie powinno się dopuszczać do tego,żeby były czarne,ponieważ przypałęta nam się przez to dużo innych chorób układu oddechowego:)

#786 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 09:47

GĘSi Czytając takie mądre wypowiedzi to dochodzę do wniosku ze nic nie wiem co do hodowli gęsi.
Sądziłem ze gęś może być mokra od wody jeśli ma nisko zawieszone poidła ale żeby pomoczyła się od temperatury ?to dla mnie bardzo dziwne . Może @wald12 wytłumacz w jaki sposób będą mokre od temperatury bo tego nie rozumiem.
A teraz do poważnych spraw , Animex Suwalki wyszedł z cena 8,50(cena podstawowa )a w trakcie ma być cena rynkowa. Tak samo było w tym roku i było OK. Dziś zawieram umowę

Edytowany przez Zbigk, 27 grudzień 2011 - 09:54.

#787 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:08

GĘSi Zbigk pomyśl. Jak pracujesz sobie na podwórku w temp. 10-15 stopni celsjusza to pijesz dużo?? A jak jest 25 albo więcej to żłopiesz wodę jak smok? Zgadłem. Tak samo jest z gęsią, jak ma za ciepło to próbuje się jakoś wodą chłodzić. Inna sprawa że gęś i kaczka to "wodomęty" muszą chlapać i basta.

Co do podpisywania już umów na przyszły rok to nawet się nie przyznawajcie, bo to żałosne.........

#788 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 22:11

GĘSi 8,5 kpina.

Tak, tak - podpisujcie.

#789 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 00:00

GĘSi @chwiolas z tym co napisałeś się zgadzam ale wtedy gęś i tak mokra jest od wody a nie od temperatury jak napisał @wald12 "A w jakim stopniu się pomoczy to zależy tylko od temp.panującej w wychowalni "

Co w tym jest żałosnego ze podpisuje umowę?? I tak będę miał cenę rynkowa to co za różnica jak podpisze w marcu a nie teraz ?? Rok temu tez były posty aby nie zawierać umów i co dużo więcej dostaliście za kilogram ?? bo ja tylko 8.5zl netto za zdane w sierpniu. To może pochwalcie się jakie oferty otrzymaliście

#790 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:24

GĘSi Wald12 dobrze napisał, bo im wyższa temperatura ponad tą która jest idealna dla gęsi, to one będą bardziej oblegać poidła, a co za tym idzie...

Zbigk, zdziwiłbyś się z tymi cenami na kończący się sezon. Dobrze to ująłeś, dostałeś "tylko" 8,5.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share pilut

pilut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:17

GĘSi koledzy pochwalcie się średnimi za tegoroczną ciepłobitą.u mnie w tym roku 7.59

#792 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:39

GĘSi czym tu się chwalić ja za ciepłą tuszkę przed świętami płacili 11-13zł brutto(teraz to już po..... ciepłej...)
Teraz to umowy na następny sezon(11-12zł netto powinny być i takie będą!!!)
@pilut a ty co jesteś jakiś przedstawiciel jakiś ZD ,że taka cena 7,59 to jest SUPER!!!!
Beznadzieja jak takich jak ty na forum ZD wpuszczają i myślą ,że coś tym osiągną
Widać ,że jesteś od ZD ,ALE nie wiada skąd weś przestań.....

Edytowany przez ptys1, 30 grudzień 2011 - 18:47.

#793 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:46

GĘSi Pilut pisał o wadze średniej. Bo cenę to pewnie dostał 7,59 ale razy dwa. Ptyś nie siej zamętu.

#794 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 19:50

GĘSi No właśnie jakie ceny proponują u was i jakie zakłady? :)
u nas ludzie podpisywali z Koziegłowami my nadal czekamy :unsure:
ptyś1 watpie zebyśmy sie doczekali ceny 11 zł za kg :huh:

#795 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:23

GĘSi Jak nie 11zł to przynajmniej to 10.5zł(po przeliczeniach wstępnych jakie koszty produkcji będą to jest realna cena)

#796 Share pilut

pilut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:56

GĘSi

czym tu się chwalić ja za ciepłą tuszkę przed świętami płacili 11-13zł brutto(teraz to już po..... ciepłej...)
Teraz to umowy na następny sezon(11-12zł netto powinny być i takie będą!!!)
@pilut a ty co jesteś jakiś przedstawiciel jakiś ZD ,że taka cena 7,59 to jest SUPER!!!!
Beznadzieja jak takich jak ty na forum ZD wpuszczają i myślą ,że coś tym osiągną
Widać ,że jesteś od ZD ,ALE nie wiada skąd weś przestań.....

ptys1 jeśli nie orientujesz sie średnia to jest waga ,nie cena.takiej ceny to chyba w tym roku nie było

#797 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 14:13

GĘSi

ptys1 jeśli nie orientujesz sie średnia to jest waga ,nie cena.takiej ceny to chyba w tym roku nie było

A gdzie i w którym miejscu żeś pisał ,że 7,59 to kg(???)
Pisz zrozumiale to nie będzie takich (eh i ah) lub kończ zdania bez jakiś .............. wielokropek.

#798 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:00

GĘSi Zapraszam
wszystkich Gęsiarzy na ,CZAT'
we wtorki i czwartki
o godz. 18.00 na stronie AgroFoto

#799 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:58

GĘSi Ciekawy pomysł z tym czatem. Chociaż wątpię że będzie wielu chętnych.

Jest nas trochę na tym forum. Ja, Boosky, korbi555, Pilut, Ptyś1, Zbigk, Wald12, Pitercork, Arti82, Wojtaso, Wikorol, Przemo92, Bizmut, Marcin31, Karol69, Aadams7, Przemass, Aron, Vera, Hodowca2, Ferdek1, Emil9011, Ramzes13, Slawcioken, Rd3, Semenpl, Dyczkowski, Kalol, Golden, Hodowca08, Szogun, Mw81, Zdzisław.
Są to osoby którę pisały coś na forum od początku 2010 roku. Jednopostowców starałem się pomijać. Wyszło 33 osoby, całkiem spora ilość. Coś z tym robimy dalej?? Myślę że te 33 osoby to jakieś 3-5% ogółu hodowców w Polsce. Można by to sprawdzić. Każdy by napisał ile średnio w roku hoduje i dało by to jakiś pogląd. A dalej to nie wiem. Podstawa to WSPÓLPRACA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:30

GĘSi Bardzo dobry pomysł z określeniem produkcji.

Edytowany przez Kipper, 02 styczeń 2012 - 19:31.