Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#61 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 12 czerwiec 2009 - 16:47

GĘSi Ok; w takim razie poproszę jakiś telefon kontaktowy z tą firmą :P na priwa . Jeszcze jedno pytanie na ile gęsi wystarcza jedno poidło (dzwon)?
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 05:26
  •  

#62 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 19:37

GĘSi Jak wstawiam stado 3000szt. to przez 2 tygodnie piją z 20 automatów, a jak są większe to mam założonych w sumie 36 automatów(mam gęśnik podzielony na 2 hale, najpierw odchowuje w pierwszej, a później na obydwóch)masz wiadomość na PW
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#63 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 14:13

GĘSi Jeszcze ten sezon się przemęczę bez poideł bo już odliczanie trwa, mają już 11 tyg.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 16:33

GĘSi Ale po co Ci gdziekolwiek numer?? Jedziesz do GRENE i bierzesz, ostatnio były kompletne dzwony po 89 pln za sztuke, oczywiście nie zapomnij kupić zaworu do zmniejszania ciśnienia bo będzie bieda.

Ja na 6 tysia mam 30 dzwonów + jakieś koryta ze spłuczkami ze dwa. :P

#65 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 18:48

GĘSi Te z GRENE nie są wcale tak kompletne brakuje do nich łącznika rury z poidłem, węży, końcówek na wąż poidła, zawieszki i linki do powieszenia. Oglądałem te poidła i nie rokuję im długiego żywotu znając możliwości gęsi. Oczywiście reduktor jest obowiązkowy i filtr.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#66 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 19:58

GĘSi No co ty gadasz??? ...przecież wszystkie moje z tamtąd pochodzą i są ze wszystkim i do tej pory nic im nie brakuje, a parę tysięcy ptaszków wychowały już :P

#67 Share grzesss

grzesss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:15

GĘSi Ciekawi mnie jedna rzecz, ile ges zje owsa w czasie tuczu ??

#68 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 20:31

GĘSi Jak pytałem się w sklepie (Kępno) o osprzęt to mi powiedzieli że niczego więcej do poideł nie dołączają i te co oglądałem wykonane były z "miękkiego" tworzywa wyginały się na wszystkie strony (ten pomarańczowy falc co jest w nim woda) Gęsi hodujemy od 26 lat i wiem co potrafią zniszczyć. Widocznie tam gdzie kupowałeś dawali osprzęt (dziwna polityka GRENE) u mnie nic takiego nie dawali, dlatego napisałem takiego posta. Widzę że jesteś zadowolony z zakupu sprzętu, i życzę żeby nie było z nim kłopotów, oby jak najdłużej sprawnie działał. Widzę że kolegę uraziła moja wypowiedź chociaż nie miałem takiego zamiaru, więc Przepraszam.

Na 1 gęś w ostatnim okresie dotuczania trzeba przeznaczyć ok. 12kg owsa

#69 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:34

GĘSi Moje są czerwone całe.... Ja mam już 10 lat je, wiec troszkę też mogę już powiedzieć :mellow:
@ferdek1, ile dajesz pełnoporcjówki na łeb na start ??

#70 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 08:18

GĘSi Nie ma się co spierać o kolor najważniejsze żeby długo nam służyły.
Przez pierwsze 3 tygodnie daję paszę pełno porcjowe kupną (kruszonka) a następnie sam robię z dodatkiem koncentratu z tej samej firmy co pasza. Paszę daję do oporu przez 7/8 tygodni. Na 1 gęś kupuję 2 kg paszy (na pierwszy okres odchowu)i 4 kg koncentratu (to starcza do końca tuczu)i ok.40 kg zboża .

A ty paszę kupujesz czy sam mieszasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:41

GĘSi To Twój zakład od którego kupujesz pisklaki Ci takie coś narzucił ?? Ja przez pierwsze 5 tygodni daje pełno porcjową, potem same zboże i trawę...nic więcej. To jakie średnie uzyskujesz na tym ? :mellow:

#72 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 21:29

GĘSi Ja daję zielonkę z kukurydzy co 2 dzień(na lepsze trawienie).Średnia waga zależy od roku ale waha się od 6,7-7.1kg(po jednym podskubie).Na gęsi nie mam umowy i sprzedaje temu co lepiej płaci,a że mam nioskę to pisklęta załatwiam bez wiedzy zakładu(na wolny rynek). Ale w tym roku nie mam tuczu bo mam wymianę stada reprodukcyjnego no i opłacalność tuczu nie zapowiada się zbyt dobrze(obym się mylił).
Zboże dajesz śrutowane czy całe i jaką wagę osiągasz przy twoim systemie żywienia(wiadomo że każdy hodowca ma inny system żywienia)i czy światło świecisz do końca tuczu?.....bo część tak robi-ja nie.

#73 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 11:18

GĘSi Popieram Cię ferdek aby nie świecić światła, wtedy gęsi są spokojniejsze, mniej agresywne. Ostatnia przyjechała pewna baba(hodowca) i miała problem, w dzień były nie spokojne i cały czas krążyły w koło wybiegu jak by je ktoś ganiał. Brak światła w nocy, brak problemu. Dobrze, że teraz jest w miarę chłodno to lepiej jedzą. A co do skubania to już przez 4 lata nie skubiemy i jest wszystko dobrze. Żywienie: przez pierwsze 2 tyg dostają kruszonkę pełnoporcjową (I) później granulki (III) z mniejszą ilością białka, a na resztę tuczu to śruta głównie z pszenżyta i owsa z dodatkami kredy, witamin i premiksami. Zielonkę podajemy od momentu kiedy urośnie trawa, aż do 13-14 tyg życia gęsi.

#74 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 12:25

GĘSi Kiedyś światła nie paliłem, ale teraz pale, bo przy zgaszonym przez noc zjadały mi o połowę mniej niż przy zapalonym, czyli mniejsza wydajność. Przez poprzednie dwa lata miałem średnią 6,98 i 6,96, w tamtym roku mi troszkę przychorowały i były 6,30. Zboże podaje całe bez żadnych dodatków, głownie owies i pszenżyto. Trawę daje od 4 tygodnia do końca tuczu. (oczywiście wszystko do oporu). :mellow:

#75 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:34

GĘSi Wczoraj miałem skubanie gęsi i ekipa 4-osobowa 1800szt. oskubała w 4,5godziny(maszynowo)od 1szt. biorą 60groszy. Zaczęli o 17 a koniec mieli o21.30 (wcześniej skubali u innego hodowcy 3000 tuczu). Przespali się u mnie i jechali na 7.00 skubać do Jędrzejowa(mają chłopaki zdrowie)
@boosky, czy podajecie jakieś preparaty na przepierzanie, czy tylko dłużej trzymiecie(słyszałem że trzeba trzymać 18 tygodni)ja sprzedawałem w po 16 tygodniach.
@dyczkowski, czy mocne światło stosujesz w nocy, i czy nie masz problemu z kanibalizmem bo przy ostrym świetle wydziobują sobie ogony i tak jak pisał @boosky są bardzo agresywne(przecież muszą kiedyś spać)
czy gęsi mają apetyt do końca tuczu?
czy podajecie kwas mlekowy na lepsze trawienie-na 2/3 tygodnie przed końcem tuczu lub inne preparaty?
Ja w zeszłym roku zastosowałem pewien specyfik(dostałem od znajomego hodowcy-za darmo bo jemu zostało i szkoda zeby się zmarnował),stosowałem go na 10 dni przed końcem tuczu i z zapisków wynika że zadziałał tzn.stado zaczęło stopniowo zjadać coraz więcej ok 100-120kg owsa/dziennie niż przed podawaniem specyfiku .W poprzednich latach z apetytem na koniec bywało różnie więc przypuszczam że pomógł.

#76 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:55

GĘSi To kawałek drogi przed nimi do świętokrzyskiego. Masz fotki ze skubania??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#77 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:10

GĘSi Czy gęsi można utrzymywać w zwykłej stodole czy musi być to budynek o większych wymaganiach?? W jaki sposób należy prowadzić odchów przez pierwsze tygodnie ??

#78 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 16:52

GĘSi @wojtek53 w stodole mógłbyś już trzymać takie ok 4 tyg , pisklaki raczej nie bo w stodole zazwyczaj jest chłodno, a one jak są małe to potrzebują ok 27 stopni ciepła żeby się nie skupiały w kupki i się nie wyduszały.

#79 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:39

GĘSi Pisklaki nie potrzebują całej stodoły. W jednym końcu obłożyć pęczkami słomy aby było cieplej i jakoś żarówkę dojąca ciepło i te 4 tygodnie tak odchowasz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:56

GĘSi

Wczoraj miałem skubanie gęsi i ekipa 4-osobowa 1800szt. oskubała w 4,5godziny(maszynowo)od 1szt. biorą 60groszy. Zaczęli o 17 a koniec mieli o21.30 (wcześniej skubali u innego hodowcy 3000 tuczu). Przespali się u mnie i jechali na 7.00 skubać do Jędrzejowa(mają chłopaki zdrowie)
@boosky, czy podajecie jakieś preparaty na przepierzanie, czy tylko dłużej trzymiecie(słyszałem że trzeba trzymać 18 tygodni)ja sprzedawałem w po 16 tygodniach.
@dyczkowski, czy mocne światło stosujesz w nocy, i czy nie masz problemu z kanibalizmem bo przy ostrym świetle wydziobują sobie ogony i tak jak pisał @boosky są bardzo agresywne(przecież muszą kiedyś spać)
czy gęsi mają apetyt do końca tuczu?
czy podajecie kwas mlekowy na lepsze trawienie-na 2/3 tygodnie przed końcem tuczu lub inne preparaty?
Ja w zeszłym roku zastosowałem pewien specyfik(dostałem od znajomego hodowcy-za darmo bo jemu zostało i szkoda zeby się zmarnował),stosowałem go na 10 dni przed końcem tuczu i z zapisków wynika że zadziałał tzn.stado zaczęło stopniowo zjadać coraz więcej ok 100-120kg owsa/dziennie niż przed podawaniem specyfiku .W poprzednich latach z apetytem na koniec bywało różnie więc przypuszczam że pomógł.

U nas nie zalecają żadnych specyfików, zabierają około 17 tygodnia tuczu.

Apetyt na zboże w ostatnim tygodniu minimalnie ustaje, a tak to jedzą jak szalone :mellow: Światło.....takie aby tylko było, jakiś halogen na plac i żarówki zwykłe w budynkach, z kanibalizmem jest różnie...masz na to jakiś sposób ?