Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#621 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 14:27

GĘSi

poszukuje poidel strumykowych? Moze macie cos takiego na sprzedaż? Badz inne poidla dla doroslej Gesi?

i dzieki za odpowiedz boosky:)

prosta spraw z tymi stkumykami:
kupujesz rurę pcv kanaliza pomarańczowa 160 fi . wycinasz otwory prostokątne
zakładasz pływak od starego rodzaju spluczki
i masz strumyk jaki chcesz długi ,albo szeroki ,a że jest to walec więc się nie obijają jak przy tych kańciastych strumykach.
koszty-
- 7 zł. pływak
- 45zł rura 160 fi dł. 3m
mufa coś ok,5zł
zaślepki ok 5zł
razem strumyk o dł. 3m to jakieś - 62-65 zł i już masz strumyk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 09:39
  •  

#622 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 01 maj 2011 - 15:18

GĘSi POIDŁA STRUMYKOWE hmm... a jak często myjecie takie poidła? Moim zdaniem przynajmniej raz dziennie powinno się myć takie koryto mimo tego, że to jest pracochłonne, bo o chorobach i ewentualnych upadkach z zasyfiałych koryt nikt nie mówi. Wygodne bo bez obsługowe prawie. Wskazane jest aby gęś wypłukała (dziub, nozdrza) w wodzie ze zgromadzonych w otworach (nosowych, dziobowych) nieczystościach, pozostałościach pokarmowych itp.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#623 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:57

GĘSi Ja osobiście myje raz na 2 tygodnie. Ewentualnie zamknę zawór doprowadzający wodę aby wypiły do końca wodę z poideł raz na kilkanaście dni.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 maj 2011 - 17:05

GĘSi dzieki chlopaki za odp., a co do tych poidel strumykowych to tak zalecaja czyszczenie raz na tydzien! I tez tak robie:) a co do tych rur pcv to tak samo trzeba je czyscic tylko tyle ze sa tansze od tych oryginalnych strumykowych i tyle. A czego w ogóle Wy używacie do pojenia starszych juz?

poszukuje jeszcze takiej podobnej nazwy chodzi mi o gazete z ogloszeniami cos takiego jak Drobiarz Polski czy cos podobnego? Slyszeliscie o takiej gazecie? Tego ponoc w kiosku sie nie kupi!

#625 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 maj 2011 - 22:02

GĘSi moze to glupie pytanie! Ale macie jakis patent na to aby gesi sie nie płoszyły? Dodam ze maja poscielone i maja pasze. Dzis mialem takie dwie sytuacje i nie wiem z czego sie spłoszyły!? A bylo zupelnie cicho. A zapierdalaly tak to ujmę na oslep jak nigdy!. Poradzicie mi cos na to?

#626 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 maj 2011 - 07:11

GĘSi Włącz im głośniej radio przyzwyczają się do różnych odgłosów.
Moje mają włączone radio od początku do końca Radio ZET

#627 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 maj 2011 - 07:30

GĘSi

Włącz im głośniej radio przyzwyczają się do różnych odgłosów.
Moje mają włączone radio od początku do końca Radio ZET

Moje też słuchają radio ZET i się płoche jak cholera chyba nie ma metody na nie. Gęsi słyszą dzwięki na 50km i jak każdy ptak wrażliwe na ultradzwięki.

#628 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 02 maj 2011 - 08:25

GĘSi Dla starszych zalecane jest stosowanie ciemniejszych żarówek-wtedy są spokojniejsze. Sam wiem z doświadczenia-żarówka 15W powinna załatwić sprawę. Słyszałem o stosowaniu czerwonego światła w kurniku ale na ten temat nic więcej nie wiem.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#629 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:10

GĘSi Co do czerwonego światła to wiem że np. kurczęta brojlery nie widzą go, stosuje się to np. przy załadunku. Wiem że stosowanie niebieskiego światła na brojlerniach działa uspokajająco. Myślę że z gesią byłoby podobnie.

Problemu dźwięków nie da się chyba przeskoczyć. Radio nic nie da jeśli nad obiektami przeleci nisko helikopter. Albo młotkiem zaczniesz nawalać w żelastwo. Co prawda regularnych dzwięków gęś się nauczy, np traktor itp.

Pitercork chodzi Ci pewnie o Informator Drobiarski.....?? Pochwal no się jaką dużą wiatę stawiasz??? Co za majsterków masz??

Poidła. Ja stosuję aquamaxy i dzwonowe(na wstawienie nawet nie używam odwracalnych, dzwonowe w zupełności wystarczają). W zeszłym roku sprzedałem wszystkie rynienkowe, niesamowite że rozeszły się jak świeże bułeczki. Teraz gdybym miał dokupić poideł to tylko aquamaxy, lub ewentualnie tak jak ktoś wyżej napisał rura pcv - wystarczy raz na parę dni wyłączyć wodę to gąski dopracują je na cacy.

Jak tam gaski panowie i panie. Jak ze zdrowotnością, przyrostami, bo moim zdaniem jakośc pisklaka w tym roku to tragedia. Zakłady porponują już jakieś ceny na czerwcowo lipcowe wstawienia??

#630 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:46

GĘSi chwiolas w tym informatorze sa podobno same ogloszenia ale i moze to jest wlasnie to! A co do wiaty zaczalem stawiac tak ok 300 m bedzie miala a grzebkow znalazlem w gazecie:) Ale juz mnie facet wkur..... bo zrobil sobie wolne w poniedzialek o niczym mnie nie informując. Jak tam GASKI chwiolas? Ile masz? I na 9 czy 16tyg? a I jeszcze mam pytanie? Zawsze zapomne tej choroby co w 10 dniu szczepione sa gaski? Chodzi mi o to bo w tamtym roku szczepione byly gdzies w szyje a w tym roku inny juz lekarz szczepil mi je gdzies w okolicach nogi? I teraz czesc Gesi chodzi ale nie może do konca wyprostowac kolan i tak wygladaj jakby mialy krzywe nogi i w o gole?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share karol69

karol69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 maj 2011 - 14:45

GĘSi Do pitercork

Jaki koszt jest takiej wiaty i z jakich materiałów będzie postawiona (bindry metalowe czy drewniane) i z czego ściany wiaty ? Bo mam zamiar coś postawić na słomę. Może byście coś zaproponowali ?

#632 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 maj 2011 - 23:26

GĘSi Do karol69

Wiate postawilem drewnianą tylko ze jeszcze musze ja czymś przykryć i tak sie zastanawiam czym! Mam postawiony płot betonowy w kształcie litery "L" na 4 płyty. Szerokosc 4,5 metra (wiaty) a dlugosc ok 45m. takze wyszlo cos ok 300 m kwadratowych pod zadaszeniem. 4 płyty + słupek + montaż ( plus do tego żwir i cement w swoim zakresie) to kwota 120zł, drzewo posiadam swoje a na ta wiate musialem pociac 15 kubików drzewa + tartak ktory wyniósł 80 zl za kubik. Ztego co sie orientuje to kubik drzewa z panstwowego lasu kosztuje cos ok 450 zł no i do tego dochodzi robocizna dla cieśli to koszt ok 12 zł za metr kwadratowy

#633 Share andrzej81

andrzej81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 maj 2011 - 16:04

GĘSi Wiecie może gdzie można sprzedać gęsi w kujawsko-pomorskim. Dotychczas hodowałem do 500 szt. i sprzedawałem ludziom i małym przetwórniom w tym sezonie mam 2000 szt. gęsi i nie wiem gdzie je sprzedać

#634 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:52

GĘSi No to na dzień dzisiejszy musisz się trochę pobujać ze sprzedażą .

#635 Share andrzej81

andrzej81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 maj 2011 - 18:47

GĘSi mi chodzi o to czy jakieś ZD skupują w kujawsko-pomorskim

#636 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:17

GĘSi

mi chodzi o to czy jakieś ZD skupują w kujawsko-pomorskim

W kujawsko-pomorkim nie ma żadnych ZD skupujących gęsi.

#637 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 maj 2011 - 08:57

GĘSi

W kujawsko-pomorkim nie ma żadnych ZD skupujących gęsi.

Może do Kutna?

#638 Share andrzej81

andrzej81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 maj 2011 - 11:02

GĘSi a niem gdzieś bliżej i czy zakład będzie chciał po to przyjechać tyle kilometrów

#639 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 maj 2011 - 11:25

GĘSi proponuje Ci zebys sam zadzwonil do najblizszego ZD i dowiedzial sie czy kupia od Ciebie i ewentualnie dogadal sie z kosztami transportu bo innego wyjscie w Twojej sytuacji nie widzę! Wpisz w google ZD i wyskocza Ci adresy sprawdz najblizszy i zadzwon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share andrzej81

andrzej81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 maj 2011 - 17:53

GĘSi wiecie coś na temat drosed na stronie ditel.pl napisali że w Koronowie a na ich stronie że w Siedlcach a może jest ktoś z kujawsko pomorskiego i by doradził jakiś zakład