Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#521 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:34

GĘSi U nas widziałem jak kupują przyczepę kapusty, czasem jabłka. dla urozmaicenia diety. Ile stoi u was pasza starter dla gęsi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 01:55
  •  

#522 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:11

GĘSi Zaklad Drobiarski Chlodnia Skladowa Export-Import Stanislaw Bik w Jedrzejowie uprzejmie informuje, ze gwarantowana minimalna cenaskupu zywca gesi na rok 2011 zostala ustalona w wysokosci 8,00 zl brutto za 1kg zywca.

i teraz pytanie czy znacie ta firme!? I czy jest wiarygodna!? Dajcie znac pozdro

#523 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:43

GĘSi Znam te firmę ze słyszenia. Ze dwa lata temu omal nie podpisałem z nimi umowy. Wyszedłbym wtedy jak Zabłocki na mydle. Z tego co słyszałem to ich domena to przesyłanie pod koniec tuczu aneksów z ceną jakieś 50 groszy niższa niż w umowie.

Jak tam Panie i Panowie ceny proponowane przez zakłady. Podobno rosną w góre z dnia na dzień.

Edytowany przez chwiolas, 30 styczeń 2011 - 11:45.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:42

GĘSi Wszyscy gęsiaże nie podpisujcie narazie umów bo cena powoli idzie ku górze :)
Nie ma się co spieszyć a potem żałować

#525 Share azureus

azureus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:32

GĘSi Witam wszystkich gęsiarzy- a szczególnie slawcioken'a ponieważ byłem kiedyś nad jeziorem w Twoich rejonach- ładne okolice tam macie... ja jestem z podkarpaciego i planuje rozpoczęcie chowu gęsi. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, ale od czegoś trzeba zacząć,mam pytanie: jak pisklaki są małe to pełnoprcjówka, a póżniej pisaliście, że własna pasza, no i tu moje pytanie_ w jakim wieku należy podawać własne zboże? jakie zboża ? no i najważniejsze w jakich proporcjach ??? z góry dzięki za odp. pozdrawiam

#526 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:12

GĘSi czy ktos z Was wie na jakie elementy firmy dzielą tuszki wysyłając je na zachód!? tzn czy idą w calosci bez podrobów czy razem czy jak to jest!? Piszcie na priv lub tu na forum a ja sobie jeszcze poszperam na ten temat w necie. A jak cena sie kształtuje w tej chwili na rynku Gesim?

#527 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:17

GĘSi Na razie jest wyczekiwanie. Ubojnie myślą że hodowcy pękną i polecą na hurrra podpisywać umowy z ceną gwarantującą dokładke.

Edytowany przez chwiolas, 08 luty 2011 - 21:17.

#528 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 luty 2011 - 23:28

GĘSi Mam madzieje że hodowcy powstrzmają sie z podpisywaniem umów i wyczekają lepszą cene bo sytuacja jest nie wesoła i może wreszcie będzie będzie lepiej a dwa poprzednie lata przejdą do histori.
W dniu 24 lutego ma sie odbyć spotkanie gęsiarzy to zobaczymy co z tego wyniknie.

#529 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 09 luty 2011 - 08:57

GĘSi Gdzie odbędzie sie te spotkanie? :)

#530 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 luty 2011 - 22:30

GĘSi Prawdopodobnie w ministerstwie rolnictwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 11 luty 2011 - 22:01

GĘSi W dniu 18.02.2011 w hotelu "Słowik" ul. Spacerowa 3 ; 24-320 Poniatowa o 10.00 odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne hodowców gęsi owsianej i stad reprodukcyjnych, organizowane przez Indykpol i Rolmex.

W programie spotkania:
1.Powitanie gości.
2.Prezentacja firm paszowych współpracujących z Indykpolem.
3.Wykład dr. G Tomczyka
-Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach (choroby i profilaktyka w okresie odchowu gęsiąt)
4.Wykład dr inż Haliny Bielińskiej
-Instytut Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka (Zasady racjonalnego żywienia w aspekcie uzyskania maksymalnych efektów dla stad reprodukcyjnych i tuczowych polskiej gęsi owsianej)
5.Obiad
6.Wykład dr inż Jakuba Badowskiego (technologia odchowu i technologia utrzymania stad gęsich)
7.Kolacja
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#532 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:33

GĘSi

Podawał ktoś kiszonkę z kukurydzy?(duża wydajność). Kto coś wie n/t ceny jaj wylęgowych?

Ja słyszałem o cenie jajka wylęgowego na poziomie 3.90 + VAT za zapłodnione

Edytowany przez ferdek1, 11 luty 2011 - 22:34.

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#533 Share JKXX

JKXX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:37

GĘSi

W dniu 18.02.2011 w hotelu "Słowik" ul. Spacerowa 3 ; 24-320 Poniatowa o 10.00 odbędzie się spotkanie szkoleniowo-integracyjne hodowców gęsi owsianej i stad reprodukcyjnych, organizowane przez Indykpol i Rolmex.

W programie spotkania:
1.Powitanie gości.
2.Prezentacja firm paszowych współpracujących z Indykpolem.
3.Wykład dr. G Tomczyka
-Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach (choroby i profilaktyka w okresie odchowu gęsiąt)
4.Wykład dr inż Haliny Bielińskiej
-Instytut Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka (Zasady racjonalnego żywienia w aspekcie uzyskania maksymalnych efektów dla stad reprodukcyjnych i tuczowych polskiej gęsi owsianej)
5.Obiad
6.Wykład dr inż Jakuba Badowskiego (technologia odchowu i technologia utrzymania stad gęsich)
7.Kolacja

Witam,czy na tym spotkaniu mogą uczestniczyc tylko hodowcy czy tez mogą byc kandydaci na hodowców?

#534 Share ramzes13

ramzes13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:07

GĘSi witam również chciałbym sie dowiedzieć jakie są zasady uczestniczenia w tym spotkaniu organizowanym przez indykpol. pozdrawiam
zetor 6441

#535 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 13 luty 2011 - 09:09

GĘSi Uuu... a tego to już nie wiem Panowie
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#536 Share emil9011

emil9011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:14

GĘSi

AMI proponuje cenę 7.20 + Vat do negocjacji <_<
A jak tam inne Firmy??

Witam. Czy współpracowałeś kiedyś z zakładem AMI i czy mógłbyś powiedzieć jak wygląda sposób klasyfikacji gęsi w zakładzie i jakie mają wymagania? czy są jakieś problemy z wypłacalnością itp.?Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam

#537 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 luty 2011 - 00:09

GĘSi ZD mają chyba mało podpisanych umów,bo nerwowo zaczynają szukać hodowcow.Otrzymałam właśnie ofertę z DROPu,cena nie do przyjęcia 7,45 + vat z uwagą,że jak pasza podrożeje to cena też będzie wyższa."1" z Pisata obecnie kosztuje 1240 brutto.No to czekamy cierpliwie na dalsze decyzje ZD ,a czasu zostaje im coraz mniej, bo za miesiąc to już może będą pierwsze pisklęta??

#538 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:30

GĘSi Witam. Jaka najwieksza cene proponowaly Wam ZD? I w jakiej cenie ma byc piskle w tym roku? pozdro Gęsiarze

#539 Share artur66

artur66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 luty 2011 - 23:16

GĘSi

Witam. Czy współpracowałeś kiedyś z zakładem AMI i czy mógłbyś powiedzieć jak wygląda sposób klasyfikacji gęsi w zakładzie i jakie mają wymagania? czy są jakieś problemy z wypłacalnością itp.?Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam

Witam
Wspópracuję z AMI od wielu lat. Zawsze płaciła w terminie. W styczniu podpisałem umowę z ceną 8,00 złotych netto. Klasyfikację mają wagową. Gwarantują pisklęta.
pozdrawiam

Pitercork. Jesteś ze Smółek i Cię nie znam???? Kto tam jeszcze hoduje oprócz Krzyśka??
A tak przy okazji Drop 7,3 netto bez żadnej klasyfikacja ale od średniej wagi 5,8 kg. Ami cena 7,2 netto jak narazie.

Chwiolas. Masz nieaktualne informację. AMI na dzień dzisiejszy proponuje 8,00 złotych netto za marcowe wstawienia. Z tego co wiem, jest to najwyższa oferta na rynku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:35

GĘSi Artur wiem że mam nieaktualne informacje. Pisałem tego posta miesiąc temu. Dziwne żeby od tego czasu cena nie wzrosła skoro nie ma chętnych.
Po co już podpisałeś umowe z ceną nie gwarantującą zysku??
Jeszcze jedno.
Sam napisałes że proponują 8zł netto za marcowe, więc późniejsze jeszcze zapewne nie dobiły cenowo do 8zł.

Gdy zaproponują 8,5netto to może coś z tego zostanie i ewentualnie zaryzykuje.