Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#501 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:36

GĘSi Cedrob na dzień dzisiejszy proponuje takie ceny:
Marcowe gęsi 7zł + Vat
Póżniejsze 6.50 + Vat
Przy takiej cenie opłacalność zerowa ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 11:47
  •  

#502 Share marcin31

marcin31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:12

GĘSi Moje gęsi hodowane na ciepło dały średnią 7kg

#503 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 01:28

GĘSi Witam jestem tu nowy i miałem w tamtym roku pierwszy raz gęsi 16 tyg które wyszły mi średnio 6,1 kg przy cenie 5,80zl/kg na 1700 szt. Z tego co tu czytam to rożnie podzielone macie zdania na temat gęsi ja bylem z tego laik z tego co tylko wiedziałem to to co mi znajomi podpowiedzieli jak mam hodować gęś i tak prawdę mówiąc myślę ze wyszła mi dobrze jak na pierwszy raz! Co sadzicie o firmie ANIMPOL bo tez to ona dostarczyła mi pisklę i dorosła odebrała?????

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 03:50

GĘSi To może Ty nam napisz jak ci się z nimi układa współpraca i jaką cenę na ten rok proponują??

#505 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:07

GĘSi AMI proponuje cenę 7.20 + Vat do negocjacji <_<
A jak tam inne Firmy??

#506 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:19

GĘSi Powiem tak ANIMPOL znalazłem w necie i to była pierwsza firma do której zadzwoniłem i tez to z nią właśnie podpisałem umowę dostarczenia piskląt i odbioru (do nikogo więcej nie dzwoniłem) to był taki spontan. Mieli przyjeżdżać co dwa tyg i sprawdzać wagę i tak ogólnie. Musiałem się o to prosić i dzwonić żeby przyjechali bo to był mój pierwszy raz z gęsiami no ale jakoś przyjechał ktoś ale to tak wam powiem ze nie byli słowni za bardzo do tych przyjazdów może przez okres 16 tyg byli tylko u mnie 2 razy. Ogólnie jestem z nich zadowolony Auto po gęsi przyjechało na godzinę tak jak to było ustalone parę dni przed a nawet o jeden dzień wcześniej przyjechali ale to wiedziałem o tym :) Jeden minus dla nich to taki ze jak dostarczyli mi pisklę nikt z nas nie liczył ich i to był minus bo za 10 dni miałem szczepione je i liczyliśmy wszystkie które mi dostarczyli a wynik był taki: dostałem niby 2030 szt. Z czego padło mi ok 40 przez te 10 dni a okazało się przy liczeniu ze miałem ich 1750 + 40 padłych daje no powiedzmy 1800 i prosty wynik wychodzi ze dupli mnie na ponad 200 sztuk. Miało to być skorygowane na fakturze końcowej ale jakoś tego nie było później mieli to zrobić i tak do tej pory czekam! Kase zapłacili w terminie a nawet wcześniej :)

#507 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 14:23

GĘSi Przyjeżdżali do ciebie sprawdzać gęsi??
Np. w AMI nic nie sprawdzają tylko Ci przywiozą pisklaki i potem odbiorą i ot koniec :)

#508 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:06

GĘSi Przy podpisaniu umowy powiedzieli ze będą przyjeżdżać i sprawdzać chów gęsi co dwa tyg. No ale byli tylko dwa razy przez cały okres ale dobre i to. A co do ceny to nie wiem jaka będą mieli chce się jeszcze wstrzymać. Mam pytanie czy słyszeliście kiedyś żeby Niemcy odbierali żywe gąski prosto z fermy i wieźli je do siebie do Niemiec na ubój!????????

#509 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 04:06

GĘSi Podobno są takie firmy, ale skąd wziąć do nich kontakt..........

#510 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:03

GĘSi Poczytaj wypowiedzi medoxa na konkurencyjnym forum to dowiesz się więcej, cena tez podobno nie rewelacyjna 2,2 euro. Z informacji z ZD wynika, ze są skłonni na dzień dzisiejszy dać 8 zł brutto, a może jeszcze któryś zakład przebije tą cenę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:46

GĘSi Oczywiście znajdą się tacy głupcy co podpiszą po 7 zł netto ;[
Przy takiej cenie żywca jak narazie oferują i tak ogromnej cenie zbóż opłacalności nie widzę jak na razie :unsure:

#512 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:07

GĘSi Dziś oferowali mi cenę jak narazie 8+vat z ANIMPOLU!!! Co dalej nie wiedzą jeszcze jaka będzie! A pisklę 7 zł+vat

Chwiolas mam pytanie skąd jesteś dokładniej bo widzę ze okolice Kalisza? Ja jestem z miejscowości Smółki są to okolice Koźminka i Opatówka

#513 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 08:41

GĘSi Pitercork. Jesteś ze Smółek i Cię nie znam???? Kto tam jeszcze hoduje oprócz Krzyśka??
A tak przy okazji Drop 7,3 netto bez żadnej klasyfikacja ale od średniej wagi 5,8 kg. Ami cena 7,2 netto jak narazie.

#514 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:45

GĘSi @pitercork kolego z tym Animpolem to uważaj

#515 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:26

GĘSi Vera chodziło Ci chyba o Dr.Housea a nie o wróżbitę Medoxa.

#516 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:11

GĘSi No faktycznie pomyliłam sory!!

#517 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:18

GĘSi korbi555 - co masz na myśli ze mam uważać z tym ANIMPOLEM!? Słyszałeś coś na ich temat? Daj znać jak co

#518 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:20

GĘSi Witam Was.
Jestem z lubelskiego od lat współpracuje z Indykpolem oddział w Lublinie. Hoduje w lecie gęsi w zimie indyczkę. Ten rok na pewno nie będzie usłany różami. Na dzień dobry mówią że żywiec 7 zł netto plus vat plus dopłaty wstawionych w marcu, kwietniu. Rok temu nawet dopłacili tym, którzy sprzedawali we wrześniu. Jeśli chodzi o produkcję to ja zawsze kupuje 5 kg/1 szt. paszy pełnoporcjowej, później jadę na swoim zbożu do końca. Oczywiście zielonka do bólu. Rok temu średnia waga 7,5 tyś to 6,38 - było spoko, choć są lepsi. Rekordzista z Ostrówka miał 7,40 szok, ale raz na rok to i kura .......... Na dzień dzisiejszy Wytwórnia PIAST i PROWIMI proponuje paszę startową dla gęsi 1200 netto plus vat- Przy obecnej cenie zbóż - myślę że nie warto bawić się w mieszanie. 3 lutego jest zebranie hodowców - będziemy coś negocjować - opowiem Wam z jakim skutkiem. Napiszcie co dajecie gesiom- czym można uzupełnić dietę- zwłaszcza w okresie tuczu.
Tylko nie piszcie że sam owies.

#519 Share virus

virus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:53

GĘSi Podawał ktoś kiszonkę z kukurydzy?(duża wydajność). Kto coś wie n/t ceny jaj wylęgowych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 15:17

GĘSi Do virus.
Próbowałem podawać gęsią tuczonym kiszonkę z trawy i żyta ale nie chciały jeść i szybko się z tego wycofałem. Trudno mi powiedzieć jak by jadły kiszonkę z kukurydzy - może nioski tak.