Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#401 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 15:26

GĘSi A jeśli można wiedzieć to gdzie podpisałeś umowę i po ile za kg?
Pisaliście wcześniej że nie podpisujcie umów, tylko kto podpisuje skoro w takim nawet Międzyrzecu jest podpisanych ponad 200 umów gdzie "cena minimalna" jak piszą w umowie jest 5zł. za klasę extra.pozdrawiam.

Edytowany przez andrzej2110, 30 marzec 2010 - 19:17.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 06:22
  •  

#402 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 07:40

GĘSi No i cisza a ktoś z przedmówców pisał że to jest aktywne forum. Wygląda na to że każdy zajął się hodowlą gęsi nawet za takie marne ceny. Apropo SEDAR-u to miałeś rację każdy na niego narzeka pozdrawiam.

#403 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 21:01

GĘSi Cena min. 5,65 netto a zakontraktowane w CEDROBie... Czekam na inne posty z cenami, jak kształtuje się cena w Polsce. Piszę z Podlasia!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 17:39

GĘSi W Kutnie podpisują umowy na 5,3zł netto za kilogram za cenę minimalną na którą się nie zgodził związek hodowców. Cena ostateczna ma być uzgodniona przed ubojem.
Trzeba uwzględnić to że cena za drugą klasę wynosi 60% klasy pierwszej

#405 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 19:49

GĘSi Wszędzie katastrofa. Czy komuś udało się podpisać umowę na 5.9 -6 pln netto?Pytam tylko z ciekawości. W tym roku ja również nie produkuję ale słyszę, że niektóre zakłady zaczynają się uginać. Kto wie może jeszcze coś się zmieni...................................... :)

#406 Share mw81

mw81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:59

GĘSi Witam
Jestem ciekaw ilu hodowców zrezygnowało z hodowli gęsi w Polsce bo w mojej okolicy żaden, podobno rezygnują ci co mają po 20 tys lub więcej wypowiedzcie się jak jest u was

#407 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 06:00

GĘSi U nas jest podobnie, tak w ogóle to Wesołych Świąt i Smacznego Jajka.
Mam jeszcze pytanko jakie pasze startowe dajecie na początku tuczu do 6-tego tygodnia życia gęsi i może ktoś podpowie gdzie je można kupić najtaniej w podlaskim? pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt.

#408 Share GABRYS299

GABRYS299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 09:27

GĘSi Witam koledzy, jeśli macie informacje na temat cen piskląt proszę napiszcie

Edytowany przez andrzej2110, 05 kwiecień 2010 - 09:33.
Caps Lock

#409 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:52

GĘSi

U nas jest podobnie, tak w ogóle to Wesołych Świąt i Smacznego Jajka.
Mam jeszcze pytanko jakie pasze startowe dajecie na początku tuczu do 6-tego tygodnia życia gęsi i może ktoś podpowie gdzie je można kupić najtaniej w podlaskim? pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt.

Przy zakupie ceną bym się nie sugerował, liczą się składniki.....pełnego składu nie będzie, to będziesz miał problemy po 2 dniach. Kiedyś na okazyjną cenę poleciałem, posiadały mi wszystkie na nogi i był problem, wydałem więcej na leki jak zaoszczędziłem na paszy :lol:

#410 Share frytka

frytka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 19:17

GĘSi Witam może jest ktoś zainteresowany tuczem gęsi mogę podać nr.telefonu do wylęgarni która jest w stanie zapewnić pisklę oraz zbyt na gęś utuczoną. Zainteresowanym podaję nr telefonu 516867820

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share golden

golden

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 19:56

GĘSi Podał byś cenę gąsiaków, jakie warunki i cena na umowie za kg. to byśmy trochę na ten temat podyskutowali a nie podałeś tylko nr telefonu

#412 Share frytka

frytka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 15:10

GĘSi Jeżeli jest ktoś zainteresowany to przekażę telefon do osoby która udzieli wszelkich informacji

#413 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:01

GĘSi Nie wiem jak u Was bo do mnie zaczynają zgłaszać się przedstawiciele ZD w celu kontraktacji gęsi.
Jednak z ceną zbytnio nie szaleją, pada propozycja w granicach około 5,6 do 5,7zł.
Wychodzi na to że nie będą mieć towaru na wywiązanie się z umów.

#414 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 10:52

GĘSi Może z czasem zdadzą te 6 zł ... ;)

#415 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:30

GĘSi Bardzo wątpliwe, żeby ZD podbijały sobie cenę skupu żywca???
-------------------------------------- nie wiem jak to jest ale------------?????
może----------------------------------????
może się coś ruszy , ale nie w tym sezonie -------------------------- dowiedzą się po tym sezonie , bo przeważnie albo jedni hodowcy zrezygnowali z hodowli albo o połowę mniej hodują i to tylko się okaże w grudniu! po zakończeniu sezonu......
- a) cena śruty sojowej z miesiąca na miesiąc rośnie---- wiadomo z czym to się wiąże ........
- :) cena ON rośnie tak samo
- c) energia elektryczna tego samego
- d) cena skupu jak każdy może sobie przeczytać w własnych umowach {5,30- 5,75}
- e) opłacalność to jest ????--- wg. mnie 00000000.00000PLN???
- f) obornik prawie darmo,ale tylko prawie!!! PRAWIE ROBI WIELKĄ RÓŻNICĘ!!
JA też podpisałem umowę na sprzedaż gęsi , ale tylko żeby zrobić PRAWIE WIELKĄ RÓŻNICĘ i nic poza tym.
POZDROWIENIA DLA ZD,,,,,,,,,,,:D:)

#416 Share emil9011

emil9011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:55

GĘSi No prawda jest taka ze hodowcy ograniczyli produkcje żywca gęsiego.chyba czas podjąć temat hodowli bo myślę ze większość z nas ma już podpisane umowy( ja również ale polowe mniej i tylko ze wględu na dużą ilość owsa którego nie idzie sprzedać).
Ja mam jedno pytanie: czy ktoś z was ma pokryty budynek płytą warstwową lub eurofalą? mam zamiar pokryć budynek płytą warstwową ale boje się, ze bedzie występować efkt skraplania jak to się dzieje u mnie w oborze i kurniku w przypadku zwykłej blachy. Jeżeli ktoś z kolegów ma pokryty kurnik eyrofalą lyb płytą warstwową to proszę o komentarz.

#417 Share frytka

frytka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 maj 2010 - 19:55

GĘSi Witam czy może ktoś podać jakiś namiar na ubojnię która ubije nioskę .Proszę o odpowiedź

#418 Share orion

orion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 maj 2010 - 19:56

GĘSi Czemu sam szukasz ubojni, wylęgarnia która robi ci wymianę stada ustala termin zdjęcia starej nioski z ubojnią z którą współpracuje.

#419 Share frytka

frytka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 maj 2010 - 10:35

GĘSi Witam zawsze tak było ale w tym roku nie możemy z wylęgarnią znaleźć żadnej ubojni, nikt nie chce starych gęsi. Więc będę wdzięczna za podanie jakiejkolwiek informacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share wald12

wald12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 maj 2010 - 09:22

GĘSi Witam. Potrzebuje informacji na temat pisklaka z wylęgarni w Kartuzach. Z góry dziękuje :lol: