Polecane posty

ptys1    0

korbi555 dajmy sobie spokój na temat <kiszonka> bo to jest nie nasz temat <hodowców na tucz>

tylko mogą na ten temat popisać <chów i reprodukcjia>

My musimy dawać jak najlepszą paszę , żeby jak największe urosły! do 7,00kg. śr.<>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

W sumie to racja @ ptys1 B)

W sumie jak teraz jest powietrze chłodne to moje gęsi jedzą jak szalone B)

Jak by do samej odstawy miały tak dobry apetyt to było by dobrze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Kiszonki daję 1/3 i 2/3 zielonki plus pasza razem zmiksowane. Ale chyba nie będę dawał bo nie jedzą chętnie.

Chciałem nadrobić brak zielonki bo nie mogę wjechać a by móc ją skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Zapraszam na UNIEJOWSKI GĘSI PIPEK www.termyuniejow.pl/pl/upload/documents/plakaty/2010/2010_plakat_gesi_pipek.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Zostałem sam na tym forum?

Teraz jesienne odstawy gęsi powinno być lepiej z KG.

MAM 14-tyg. i mają 6,7kg<warzenie przydomowe >

własną wagą --------- odbiega jakieś 0,20kg. na minus dla hodowcy wg. ogólnej w ZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie zostałeś sam. Ja mam 10tyg i ważą 5,3kg (próba 100szt z 5000szt). Wydaje mi się że słabo jedzą-około 380gram na dobę. Wcześniej jadły tylko 300gram. Teraz trochę przyśpieszyły, ale to i tak szału nie robi, może przez to że się przepierzają. Pogoda do bani, trzeba dużo ścielić a słomy w tym roku(przynajmniej w moich regionach) nie za dużo. Kupował już ktoś owies?? Bo przymierzam się do zakupu, a słyszałem że cena z dostawą dochodzi pod 500zł......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Witam

Chciałbym prosić o radę doświadczonych hodowców.

Do odstawy ok.10 dni a gęsi przestały jeść, jedzą o 1/3 mniej.

Są może jakieś sposoby albo coś na poprawę apetytu (podawałem "Musculan" jakieś tam ziołowe ale efektów brak)?

Czy podajecie zielonkę w trakcie tuczu.

 

A może ktoś powie mi co robię źle.Gęsi ( 2000) hoduję od 3 lat i taka sytuacja powtarza się co roku.Oto mój sposób chowu

- do 4 tyg. podaję paszę po tyg podaję również zielonkę

- 4 - 9 tyg. zboże + koncentrat (ze względu na złą jakość zielonki nie ograniczam im paszy)

- 9 tyg przepierzanie

- 9 - 13 tyg zboże (ze względu na złą jakość zielonki nie ograniczam im paszy)

- 13 -16 tyg tucz owies2/3 pszenżyto1/3 do woli + od czasu do czasu zielokni

wyniki marne średnia waga nie przekracza 6 kg. Krytyka mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Robie podobnie jak ty, ale wcale nie podaje zielonek. Poprzedni rzut w te ciężkie upały normalnie jadł, a jak się upały skończyły to przestały jeść i przez bodajże 3 tyg nic a nic nie przybyły na wadze.

Powiedz mi czy na zielonkę też nie mają apetytu?? Bo to by trochę dziwne było. No i może ogranicz pszenżyto w ostatniej fazie tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Na zielonkę mają apetyt aż za dobry. Ograniczę pszenżyto może to coś da.

Czy do tuczu używasz tylko owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

do @rd3. Według mnie to Twoje gęsi dostają zbyt małą ilość zielonki. miałem taką sytuacje w tym roku, z powodu suszy dawałem gęsią zboże zamiast trawy i efekt był taki że ważyły jedynie 6.3 ,co przy wartości zjedzonego zboża było nieopłacalne. dla porównania powiem ci jakie miałem efekty przy tzw. produkcji ekologicznej, czyli:

- do 4 tygodnia dostają kb1 do woli oraz od 3 dnia trawę

- od 4 do 5 kb2 230 g/szt a reszta to trawa zadawana do woli

-od 5 tyg zaczynam mieszać kb2 ze zbożami stopniowo rezygnując z kb2

- od 7 tyg daję jedynie mieszankę zbóż(owies, pszenżyto,pszenica) cały czas w ilości 230-250 g/szt. ,no i od 13 tyg tucz.

Efekt jest taki że gęsi jedzą mało zboża, mają cały czas apetyt a szczególnie podczas tuczu oraz myślę zę spełniają walory smakowe wymagane u odbiorców zza granicy. staram się aby gęsi dostawały młodą trawę zadawaną na drabinkach. zielonkę daję w dzień a na noc zboże. średnia waga gęsi karmionych u mnie według tego schematu wynosiła 6.5 -6.7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

rd3- taki sposób hodowli to był u mnie w 1-roku śr. waga- 6,00kg teraz-

- 0-3tydz. pasza k-511 TASOMIX a zielonka do woli w 5-dniu

- 4-8tydz. -------- k-512 zielonka do woli

- 9-16tydz. zboże + kon.

- 8-13tydz. dawkowanie tj.- 300g. na sztukę - zielonka do woli

- 14-16tydz. owies do woli a na zielonkę nawet nie patrzą (tucz zamknięty)

w najgorszym roku było 6,20 a naj... 6,80

tak już mają te gady że w ostatnich dniach to nie jedzą 10-7 dni przed sprzedażą tj. te 300g /24h.

można na apetyt dać /kwas mlekowy/ coś tam daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Powiem wam tak: nigdy nie dawałem zielonki(nie mam poprostu), cały czas zboże, gęsi wychodzą mi średnio z całej ponad 10letniej hodowli tak 6,3. Bywały rzuty 6,6. poniżej 6kg trafiło mi się w tym sezonie drugi raz w karierze. A wiecie od czego to wszystko najprawdopodobniej zależy. Od jakości pisklaka. Jak się dostaje felerny towar na start to chociaż by się dawało mannę z nieba to i tak wagi nie zrobią (wiem o tym dobrze-kiedyś spraktykowałem wszystkie mączki premiksy oleje roślinne zakwaszacze itp itd i efektu nie było...

 

 

Tak z ciekawości jak macie urządzone zadawanie pasz?? Ręcznie, automatycznie?? Jakieś wynalazki?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Też mam w ostatnich dniach przed odstawą problem z apetytem u gęsi to już chyba tak jest. Hoduję już 30 lat i próbowałem różnych sztuczek nic nie pomaga aby poprawić apetyt.

 

Odnośnie podawania karmy to mam urządzenia własnej produkcji pozwalające na oprzątnięcie 30-tu tysięcy gęsi przez jedną osobę be nadmiernego wysiłku.

 

Urządzenia to silosokombajn, mkser własnej produkcji i paszowóz własnej produkcji oraz odpowiednio przystosowane obiekty jak kurnik i wiata z siatkami do tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Moje też maja już gdzieś 11 tygodni, lecz na ich apetyt nie mogę narzekać :D

Średnio jedna gęś zjada 400-500g

I daje do opory zielnki(trawa) i liczę na wagę gdzieś 6.6-6.8

A jak wyjdzie to nie wiadomo...

A czy pojawia się u was grzybica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Być może błędem jest nieograniczanie zużycia paszy do 13 tyg.

Spróbuje waszych metod w przyszłym roku.

 

Dzięki za konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JKXX    0

Do EMIL 9011

 

do @rd3. Według mnie to Twoje gęsi dostają zbyt małą ilość zielonki. miałem taką sytuacje w tym roku, z powodu suszy dawałem gęsią zboże zamiast trawy i efekt był taki że ważyły jedynie 6.3 ,co przy wartości zjedzonego zboża było nieopłacalne. dla porównania powiem ci jakie miałem efekty przy tzw. produkcji ekologicznej, czyli:

- do 4 tygodnia dostają kb1 do woli oraz od 3 dnia trawę

- od 4 do 5 kb2 230 g/szt a reszta to trawa zadawana do woli

-od 5 tyg zaczynam mieszać kb2 ze zbożami stopniowo rezygnując z kb2

- od 7 tyg daję jedynie mieszankę zbóż(owies, pszenżyto, pszenica) cały czas w ilości 230-250 g/szt. ,no i od 13 tyg tucz.

Efekt jest taki że gęsi jedzą mało zboża, mają cały czas apetyt a szczególnie podczas tuczu oraz myślę zę spełniają walory smakowe wymagane u odbiorców zza granicy. staram się aby gęsi dostawały młodą trawę zadawaną na drabinkach. zielonkę daję w dzień a na noc zboże. Średnia waga gęsi karmionych u mnie według tego schematu wynosiła 6.5 -6.7 kg

 

Mam pytanie, ile paszy i mieszanki zboz zjedzą gęsi w przeliczeniu na sztukę podczas całego cyklu hodowli?

Drugie pytanie to ile jaj można podłożyć gęsi do wylęgu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

OD 12 - 15 JAJ

Jeżeli chodzi o pasze to coś ponad 31 kg/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Jeśli chcesz osiągnąć wagę gęsi pow. 6 kg to gęś zjada co najmniej 23kg paszy i 10 kg owsa oraz około 70 kg zielonki.

Jednak różnie to bywa w zależności od roku oraz od jakości podawanej paszy czy zielonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

wikorol@

Tak jak ty piszesz i tyle żeby jedna gąska zjadła to musi ważyć ponad 7KG. a nie 6KG (chyba że zawsze masz takie przepadzite że jadzą a nie przybywają na wadze).

Piszesz że różnie to bywa ale maksymalnie w przeciągu 16-tyg nawet bez grama zielonki to zje 33kg i efekt że waży 7,3 kg lub więcej (maksymalnie 4,5kg/1kg - przyrostu).

JAK KTOŚ NIE WIERZY NIECH SPRAWDZI ----- ŻADEN PROBLEM. ............ POZDRAWIAM ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Czy może cie mi powiedzieć czym objawia się ta grzybica u gęsi? Mam w stadzie ze 20 sztuk które podczas oddychania dziwnie charczą i zastanawiam sie co może byc tego przyczyną. Dodam że gęsi mają 6 tyg. i upadków nie mam narazie żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

uuuu jak charczą to może być grzybica a czy są lekkie i takie "przymulone"???

 

Co do karmienia gęsi coś nie coś już nad tym eksperymentowałem (5 sezonów praktyki wyniki 6,3 do 7,8 :) 10-15 tys.szt.) i stanowczo stwierdzam ze bez zielonki rosną gorzej zjadają mnóstwo paszy co nie koniecznie przedkłada się na wagę i bywają agresywne mimo dawnia wapnia i innych odżywek, a najlepsza jest dla nich marchew pastewna na dobrej ziemi urośnie ogromna wiec nie schodzi się aż tyle czasu żeby ja dostarczyć gąskom. Gąski jak do tej pory były najspokojniejsze nie gryzły się nie stresowały się przy chalasach i rożnych tam latających obiektach i osiągały najlepsza wagę wtedy kiedy dostawały marchew w całości wyrzucana na wybieg radzą sobie z nią świetnie :D najgorszy wynik to "wygodna" hodowla bez zielonki(nigdy więcej) naprawdę szczerze polecam marchew pastewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jak możesz polecać warzywo które jest wskazane a nawet bardzo wskazane przy odchudzaniu.Jak gęśma przy tym przyrastać??

 

 

Jak tam panowie i panie wyniki produkcyjne w tym sezonie i jak ubojnie wam zapłaciły??Mnie drugi rzut wyszedł wagowo 6,15,cenowo 5,5 netto.Wszystko poszło w pierwszej klasie.....

 

Ciekawe czy w przyszłym roku wkońcu cena wystrzeli i zaczniemy zarabiać,jak sądzicie........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Pierwszy rzut średnia 6.2 cena 5.50 netto wszystko w pierwszej klasie

Drugi rzut średnia 6.7 cena 5.50 netto wszystko w pierwszej klasie

Drugi rzut ładnie w miarę wyszedł choć liczyłem na troszkę więcej :D

W przyszłym roku jak ceny tuczonki nie wzrosną, a cena zbóż będzie na takim samym poziomie jak teraz to kiepsko widzę przyszły rok :)

Miejmy nadzieje że będzie znacznie lepiej niż w tym roku ;)

Bo i zielonki było mało bo wszędzie woda na łąkach stała i słomy mało trzeba było dokupywać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj