Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#341 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:16

GĘSi Noo ta cena w moim przypadku jest taka sama, tzn 5,65 netto (CEDROB), wiec jak bedzie malo upadkow i srednia pow 6,3 to moze cos wyjdzie, ale kokosow to na pewno nie bedzie. Nie robilem obliczen takich jak tutaj koledzy, wiec sobie tak gdybam (rodzice prowadza gospodarstwo).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 17:50
  •  

#342 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2010 - 21:36

GĘSi Powiedz kolego, jak przy hodowli drobiu można nie robić kalkulacji? To musi być zrobione. Jeden czynnik np.(drogie pasze i jesteś w du.ie) Ale to tylko moje gadanie, a każdy wie swoje i będzie podpisywał umowy.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#343 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 07:51

GĘSi No będzie podpisywał jak mu z kalkulacji która jest tak ważna wyjdzie że się opłaca... ja tam widzę światełko w tunelu...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

GMO do oznaczenia zobacz »

•  

#344 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 08:24

GĘSi Cóż, doszły mnie słuchy, że w Ingorze w tym roku duży problem z kontraktacją, więc znając ich do podpisania umów będą cukierkowi. Potem dopiero będzie wesoło :)

#345 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 08:27

GĘSi Zobaczymy potem... a mnie doszły słuchy że w Niemczech gęsi brakuje i wszystkie zakłady już wyprzedały to co mieli w magazynach i zaczyna robić się ciekawie...

#346 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 08:39

GĘSi Też słyszałam, że w Roldrobie już wszystko sprzedane

#347 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 09:59

GĘSi

Powiedz kolego, jak przy hodowli drobiu można nie robić kalkulacji? To musi być zrobione. Jeden czynnik np.(drogie pasze i jesteś w du.ie) Ale to tylko moje gadanie, a każdy wie swoje i będzie podpisywał umowy.

Tak jak napisałem wyżej, rodzice prowadzą na razie gospodarstwo. Co do kalkulacji do drobiu to ojciec je wykonuje, nie wiem jak z gęśmi jest czy on to robi (możliwe ze tak)...

#348 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 11:57

GĘSi Kolega @boosky zapewne podejrzewał że wiesz co się u ciebie w domu dziej i o takich rzeczach się rozmawia...

#349 Share ZDZISLAW

ZDZISLAW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 12:32

GĘSi Wiatjcie Koledzy. Mówicie, że gęsi zaczyna brakować w magazynach-to bardzo dobrze. A czy ta informacja jest potwierdzona? Jeśli tak to czy nie wydaje się wam jeszcze bardziej żę to żeczywiście jest "zmowa cenowa" tak jak to mówi Kolega wikorol. Może należy jeszcze głębiej się temu przyjżeć?
Pozdrawiam.

#350 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 12:40

GĘSi no niby tak, ale zmowa cenowa jest trudna do udowodnienia, a w zasadzie wcale nie do udowodnienia... w dodatku euro spada i to też może się znacząco odbić na cenie... ja powtórzę to jeszcze raz cena jest lepsza niż w tamtym roku i z nadzieją patrze w przyszłość...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share emil9011

emil9011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 13:02

GĘSi dlatego trzeba dyktować ZD stanowcze warunki, bo jak sie przyzwyczają to do osranej śmierci będzie tak niska cena. ludzie, nie zgadzajcie sie na taką cenę, a jezeli z waszych obliczeń wynika ze jakims cudem sie opłaca to i tak mowcie swoje w interesie swoim i naszym.
tez mi sie zdaje ze to jest jakaś zmowa

#352 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 13:12

GĘSi kolega @aadams7 ma rację. Już w zeszłym roku grupa hodowców próbowała złożyć wniosek do prokuratury w sprawie zmowy cenowej, lecz sprawa upadła przez samych hodowców - bali się pokazać umowy kontraktacyjne. Co do euro, to w 2008 kosztowało 3.40 a gęsi sprzedawałam po 9 zł brutto. Z moich kontaktów za granicą wynika, że nasze zakłady naprawdę się wyprzedały, ale nie wiadomo jeszcze(kwiecień) jak wyglądają zapasy niemieckich sąsiadów, jak na razie z tego co wiem oczywiście na dzień dzisiejszy nie są zainteresowani większą ilością niż w zeszłym roku, ale oczywiście to się może w kwietniu zmienić.

#353 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 14:03

GĘSi po 9 zł to były piękne czasy... co do czekania na lepsze ceny, zgadzam się że może warto poczekać, ale tez nie można czekać w nieskończoność bo można się nie doczekać... a co z tego że będziesz czekał i ktoś ci rzuci 6,5zł i sklasyfikuje tak że po 5 zł nie wyjdzie... lepiej trzymać cenę tą co jest czyli w przedziale 5,5-6zł i negocjować warunki uboju, klasyfikacji i zapłaty... bo sporo hodowców podpisało po 5,2 zł i są zadowoleni to jak oni już przy tej cenie się zgodzili to na jakieś gwałtowne podwyżki liczyć na razie nie można...

#354 Share ZDZISLAW

ZDZISLAW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 14:18

GĘSi Kolego aadams7 na jakim świecie Ty żyjesz? ZD dają wszędzie niższą cenę a Ty mówisz że większa. Do którego ZD oddajesz?

#355 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 14:39

GĘSi To też nie jest tak, że czekasz w nieskończoność, bo ZD najpierw podpisują umowy jak się da najtaniej, z tymi co się dadzą, a potem szukaja, bo tych "tanich" nie ma tak wielu, no i nie robią znaczących ilości. W zeszłym roku też nie podpisywałam i sami się prosili bo nie mieli gdzie piskląt wstawic, no i dali dobrą cenę i warunki. Oczywiście można się też i przeliczyć, ale tak to jest w biznesie, więc trzeba mieć alternatywę. Cena w tym roku nie jest wcale lepsza niż w zeszłym, a odnośnie klasyfikacji, to bez względu na cenę jest taka sama, więc lepiej jak ucinają z 6.5, niż z 5PLN, bo nie miej złudzeń, że potraktują Cię uczciwie, tylko dlatego, że zgodziłeś się na niższą cenę. Po prostu zarobią na Tobie podwójnie.

#356 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:26

GĘSi Jak zauważyłem to tylko koledze aadams7 płacą w tym roku więcej i tylko jemu opłaca się robić tucz - może dla tego że produkuje jaja. ( bez urazy )

#357 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:59

GĘSi Na razie na jajkach tez nie ma wesoło... cena nieznana... jajka zostają... ale trzeba coś robić, wy tuczarze bez urazy ale możecie powiedzieć że cena nie odpowiada i że nie bierzecie ja tego zrobić nie mogę z jajkami...

Natomiast jeżeli chodzi o cenę tuczu to kompletnie was nie rozumiem... kolego @ZDZISLAW proponuje prześledzić wcześniejsze posty tam podały nazwy zakładów które proponują w tym właśnie przedziale cenowym 5,5-6zł. Natomiast kolego @wikorol nie płacą mi więcej niż wszystkim... nie podpisałem jeszcze umowy, pisze od jakiegoś czasu że cena 5,5-6zł nie jest może zadowalająca, ale i nie jest też ceną tragiczną do której się dokłada... przynajmniej tak mi wyszło z moich wyliczeń. Jakiś czas temu pisaliście o Iławie że tam hodowcy opuścili sale jak padła propozycja 5,2... okazało się że sporo osób przysłało na ta cenę...czego zrozumieć nie mogę...

Jestem optymistą... wrócimy do tego w grudniu i napisze czy mój optymizm był na wyrost czy może wasze pesymistyczne poglądy okazały się trafniejsze...

#358 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:41

GĘSi Nie można być optymistą mając cenę 5,5zł plus klasyfikacje na karku,a dodatkowo w pamięci rok 2008 gdzie płacili za gęsi prawie 9zł.

Zróbmy listę jak zakłady płaca w tym roku.Żeby były wszystkie ceny w jednym poście.

AMI - 5,7 netto (ale wiadomo klasyfikacja)
DROP - podobno jakieś śmieszne wyliczenia z których wychodzi nawet 4zł

Czekam na dalsze dopiski....

#359 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:05

GĘSi Ingor - 5.5 - 6 PLN, Koziegłowy - 5.2 - 5.6, Animpol - 4.40 lub bez ceny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark