Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#321 Share mw81

mw81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 luty 2010 - 10:48

GĘSi Witam wszystkich
Jestem nowy na tym forum ale już zauważyłem że wszyscy "kochają" pana BIKA z Jędrzejowa. Ja też odstawiałem do niego gąski i twierdzę że z tą wagą u niego jest coś nie tak klasyfikacji nie było. W tym roku szukam innego zakładu, który na dodatek pozwoli mi skubać gąski lecz gdzie dzwonie to nie chcą takich gęsi. Napiszcie w których zakładach nie robią z tym problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 16:32
  •  

#322 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 luty 2010 - 14:09

GĘSi Witam. Od kilku lat sprzedaję gęsi do Tomaszowa Mazowieckiego i nie miałam problemów z klasyfikacją. Średnia waga gęsi jest liczona z wagi wjazdowej na zakład. W umowie w ostatnich latach był zapis, że jeżeli średnia waga gęsi mieści się w przedziale 5,7 - 7 kg to całość idzie w I klasie i tak też było klasyfikowane i płacone. Były oczywiście jakieś niewielkie potrącenia na visa ale to chyba występuje u każdego hodowcy. Zapłata następowała w 28 dniu od dnia sprzedaży.
Zakaz podskubu jest już od 2009 roku.

#323 Share emil9011

emil9011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:01

GĘSi Jestem ciekaw czy ktoś był na zebraniu w Kozich Głowach a jeśli tak to jakie warunki współpracy zaproponował ten zakład?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:08

GĘSi Mogę potwierdzić to co napisała kol. @vera, tylko że ja miałem termin płatności 14 dni
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#325 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:33

GĘSi Z Tomaszowem kiedyś współpracowałem ale mieszkam daleko i to przeważyło o odejściu z ZD Tomaszów, tak ogólnie nie było źle.

#326 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 luty 2010 - 22:36

GĘSi Ja jestem z woj. Łódzkiego to mam niedaleko do Tomaszowa

#327 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 luty 2010 - 08:50

GĘSi Nie żyjemy w epoce samochodów napędzanych siłą własnych nóg taj jak u flinstonow to odległość jak jesteś w stanie załadować cały samochód to nie problem... problem się pojawia jakbyś miał do załadowania 500szt...

Co do skubania tuczówki to my od jakiś 5 lat nie skubiemy... bo to było nieopłacalne, a gęsi swoje odczuły, a argumenty typu: "jak się oskubie to się lepiej piersi rozrastają" były od zawsze nieprawdziwe i naciągane... ponieważ to czy dana gąska dobrze się wytuczy, złapie wagę i nie będzie miała mostka wystającego, zależy w głównej mierze od gęsi, czyli pisklaka jak będą liche to co byś dawał i ile razy byś skubał mostek będzie wystający... czasami też bywa i tak że gąsiaki masz ładne a potem coś ci wpadnie i też masz problem z wytuczeniem (wszystko zależy co i kiedy i jak mocno odczują to gęsi)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#328 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 luty 2010 - 10:21

GĘSi W dniu 26.02 odbyło się zebranie w Kozichgłowach. Cena to 5.20-5.60 NETTO, ale nie to chyba jest najgorsze. otóż gęsi nie wolno skubać, jak już wszędzie, gęsi powinny być małe tj 5.5-6 kg, o odpowiednie barwie kremowej, nieotłuszczone. Nie może być również mostków, mięso będzie podlegało dodatkowym badaniom mikrobiologicznym, próbki pobierane z szyi, stąd gęsi nie mogą być okarmione. Może większość tych żądań była już wcześniej, ale w tym roku będzie restrykcyjnie wymagana. Następne wymaganie to złamania i obicia tuszki i skrzydeł przy załadunku, co w dużym stopniu związane jest z rodzajem transportu( są tam wysokie samochody), ale mimo to odpowiada hodowca. N fermach mogą być nasilone kontrole przez ZD. Generalnie wymagania bardzo wzrosły, cena natomiast spadła. Co do hodowców, z przykrością stwierdzam, że te umowy podpisywali. Cena została ustalona z góry, nie podlegając nawet dyskusji, natomiast całe zebranie poświęcone było tylko nowym wymaganiom chowu i odbioru( na obiad była świnia, ponieważ wszystkie gęsi zostały sprzedane, menu okrojone, obiad bez kawy i ciastka) Odnośnie frekwencji to o 35% niższa niż w ubiegłym roku.

#329 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 luty 2010 - 20:18

GĘSi To jest tylko " marzenie ściętej głowy".
Po 5,5 lub po 5,2 to jest ścięcie samemu głowy!!!
To jest tylko co chcę powiedzieć o ZD AMI:
Dobra jest pani Przepiurska jak podpisuje umowy,ale chyba ta pani rządzi a nie właściciele,i tylko WG.mnie to traci firma i producent?
Ktoś miał przyjemność ???
Możemy na ten temat popisać!!
Ja po prostu wiem czego chcę i nie wchodzę za przeproszeniem w d--ę jak to inni robią i mają tyle "co nic" .
Po prostu mają tylko gęsi i pracę-a za pracę mają gówno co zostaje po GĘSI.
Z PODZIĘKOWANIEM ZA TO,ŻE JESZCZE MOGĘ TU PISAĆ!!!!
BO TO CHYBA MÓJ OSTATNI POST!!!!!
POZDRAWIAM!!!

#330 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 luty 2010 - 21:05

GĘSi Ja tam na żadne obiadki nie chodzę i nie chcę aby mnie zapraszali, tylko żeby dobrą cenę dali a jak nie chcą to nie podpisuję_______np.: AMI.nie chcą podpisywać to nie podpisuję------ "nie wchodzę w d*pę bez mydła"
To jest przesada!!! żeby takim być!!! to ja każdemu to powiem!!!
Jestem hodowcą z woj. łódzkiego było dobrze jak powiedziała pani Przepiurska tylko raz się można sparzyć na tej firmie!!!!
Ja się raz sparzyłem i mnie wystarczy czyżby każdemu wystarczyło, żeby tylko raz się sparzyć i wszystko stracić????
Bardzo proszę a AMI współpracować!!!! Życzę powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 luty 2010 - 21:18

GĘSi Nie jestem fanem Ami, więc Cię rozumiem. Cały czas piszę o tym, że ich cena to jedno wielkie oszustwo, ale nawet na tym forum wywołało to wielkie sprzeciwy. W tym roku będzie jeszcze gorzej, ale nawet jak rozmawiam z "mądrymi" hodowcami, to słyszę, "że jeszcze nie wiedzą" i czekają. Niestety nic w tym roku nie wyczekają, bo umowy podpiszą ci co nie myślą. Reszta powinna pomyśleć w tym roku o czymś innym nie o hodowli gęsi.

#332 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 27 luty 2010 - 21:39

GĘSi Koledzy, sytuacja jest zła, ale spokojnie pogadać i wyrażać swoje opinie możemy...bez nerwów...

#333 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 luty 2010 - 11:07

GĘSi Słyszałem że prezes grupy "GAYOR" był na rozmowie w AMI i tam otrzymał ofertę na tucz 5,75zł +/- 6% tylko nie wiem czy netto czczy brutto (informacja od znajomego nioskarza)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#334 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 luty 2010 - 16:06

GĘSi Raczej netto... bo sporo osób jest na vacie i jak się gada o cenach to zawsze netto...

#335 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 luty 2010 - 17:50

GĘSi Odnośnie AMI to proponowali mi netto 5,7zł ale odmówiłem ze względu na ich roliczanie. Odstawiałem do nich kaczki i nie otrzymałem do dziś roliczenia i niewiem gdzie podziało się 300 kilo, przy klasyfikacji pokazano mi 2 sztuki na 100 podpalone a policzono 11%, jedna wielka niewiadoma! Wypłata z tak zwanym poślizgiem.

#336 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:18

GĘSi Odnośnie wypłat od AMI to bardzo trudno wydębić jakieś pieniądze należne
A po ile " nie płacili za kaczkę"?
To znaczy pieniądze masz za kaczki tylko rozliczenia nie- to normalne u nich wszystko w powietrzu się rozpuszcza- nawet i potrafi 500kg."cuda,cuda,ogłaszajcie?"
Rozliczeń to nie ma bo by każdy hodowca był za mądry!

#337 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 luty 2010 - 21:06

GĘSi Mam pytanie jak rozliczają Was Urzędy Skarbowe za drób za sztuki;
-wstawione + bonifikata
-czy za odstawione za które osiągnęliście zysk
Bo jak słyszę to różnie bywa.

#338 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 11:05

GĘSi W moim US trzeba złożyć w ciągu 7 dni od daty zakupu deklarację PIT-6 / faktura do wglądu US/, do obliczenia wysokości podatku brane są sztuki bez bonifikaty.

#339 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:38

GĘSi Po przejrzeniu ofert ZD nasuwa mi się pytanie czy nie doszło do zmowy cenowej? ZD w kraju jest około 13-tu więc jest im łatwo się porozumieć.
Może by ktoś zainteresował się tym dziwnym zbiegiem okoliczności(zbliżoną ceną w całym kraju).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:03

GĘSi Powiedzmy szczerze cena jest wyższa niż w tamtym roku... a zboże na podobnym poziomie a zapowiada się jeszcze tańsze po żniwach...