Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#301 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 luty 2010 - 09:51

GĘSi

Zauważyłem że dużo gęsi ma szare pierze na grzbiecie oraz zdarzają sie pojedyncze czarne pióra na skrzydłach. Powiedz mi czy to jest normalne u Białej Kołudzkiej!?)

Jak bierze się nioskę z Kołudy to trafiają się takie szt. z czarnymi piórkami, tak jak kolega pisał 1-2 piórka przeważnie po podskubie te pióra giną i następne są już normalne. Ciemne pióra występują na skrzydłach i na grzbiecie.

Natomiast co do nie wyrastania gąsek to problem jest taki że są to pisklaki z lewych stad które, to stada są zestawione z gęsi tuczowych. A przyczyna jest taka że gąski są kryte gąsiorami z tego samego rodu. Natomiast my w swoich stadach mamy mieszańce gąski są z innego rody(11) i gąsiory również (33) i wstawiając pisklaka na tucz otrzymujecie ród (31), To dotyczy gęsi Kołudzkich. Są jeszcze rody czyste (Biała Włoska-11) jeszcze 4 lata temu było można dostać taką nioskę reprodukcyjną były na niej lepsze wyniki ale gąski osiągały mniejszą wagę od mieszańców. Tylko że w BW gąski były z innego stada i gąsiory również (czyli tak na chłopski rozum to gąski nie były kryte przez gąsiora-brata)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 17:30
  •  

#302 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 24 luty 2010 - 10:28

GĘSi Indykpol Lublin proponuje cenę z roku 2009 z tym, że pisklęta mają być tańsze. Kredytują pasze i pisklaka bez % jak w latach ubiegłych. Podpisują hodowcy umowy mimo tego, miłej zabawy życzę przez 24h/7/16 tyg. Ja zrezygnowałem w tym roku z hodowli, będę się czymś inny zajmował i co będzie opłacalne :P trzeba nadrobić 2009 rok (straty).
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#303 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 24 luty 2010 - 15:16

GĘSi Każdy wie najlepiej czy mu się opłaca...

Co do strat z 2009r u mnie wyglądało to tak że pierwszy rzut odstawiłem do Jędrzejowa i miałem sporo w plecy... drugi rzut do bolemina i zarobiłem tyle że pokryło mi straty z Jędrzejowa plus coś zostało... co będzie w tym roku?? nie wiem, wiem za to jedno do Jędrzejowa już nigdy w życiu...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 luty 2010 - 18:46

GĘSi Jeśli chodzi o mnie to zrezygnowałem z pierwszego wstawu ostatecznie a jeśli chodzi o następne dwa to jeszcze się zastanowię bo to trudna sprawa. Od trzydziestu lat takiej trudnej sytuacji nie było.
A nie wiadomo jaka będzie cena zbóż po żniwach, może się okazać że będą niskie plony i cena pójdzie do góry i co!!!!! będzie tragedia. A ZD będą miały nas w d...e bo umowy podpisane.
Nieprawdą jest że każdy wie czy mu się opłaca, bo znam takie przypadki że na gęsiach pobankrutowali i musieli sprzedawać wieloletni dorobek rodziny.

#305 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:22

GĘSi Oj!!!! hodowcy jeśli chcecie to hodujcie, ale to już każdego hodowcy interes!....
Przepraszam za moje posty ale ja tu nic nie zmieniam

#306 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:25

GĘSi Kolego aadams7 gratuluję. Jesteś jedynym hodowcą który w zeszłym roku zarobił u Tutki.

#307 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:18

GĘSi Dzięki bardzo i w tym roku tez zamierzam z nim współpracować...

#308 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:49

GĘSi Nie wiem w jaki sposób się cieszycie, że zarobiliście na ZD.TUTKA?
Przeważnie to ZD. zarobiły na hodowcach, a nie odwrotnie.
To po ile płacili -- 6,5--7,5zł.????
Jak tacy jesteście uchahani????? :) :P :) :) :)
Też bym był zadowolony jak taką sumę mnie płacili :)

#309 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:57

GĘSi W tym i przyszłym roku trzeba uważać szczególnie na ZD bo niektóre mogą być niewypłacalne ze względu na zalegające zapasy w chłodniach oraz sprzedaż po niskich cenach.
Miałem już trzy przypadki że nie wypłacono mi za odstawiony drób.
Bo że płacą mało to źle ale zdarza się że nie zapłacą nic.

#310 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:36

GĘSi Jak to nie zapłacili? Jakie to ZD ? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 luty 2010 - 22:56

GĘSi Janicki w Toruniu nie zapłacił wszystkiego, Z Berfapolu w Obornikach wybrałem towarem ze stratą, Młynarczyk z córką nie oddali części kasy. Myślę że na tym będzie koniec.

#312 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 25 luty 2010 - 09:31

GĘSi

Indykpol Lublin proponuje cenę z roku 2009 z tym, że pisklęta mają być tańsze. Kredytują pasze i pisklaka bez % jak w latach ubiegłych. Podpisują hodowcy umowy mimo tego, miłej zabawy życzę przez 24h/7/16 tyg. Ja zrezygnowałem w tym roku z hodowli, będę się czymś inny zajmował i co będzie opłacalne :P trzeba nadrobić 2009 rok (straty).

To po ile teraz indykpol płacić będzie ??

#313 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 luty 2010 - 09:54

GĘSi Z panem Tutką to ja nie współpracuję od wielu lat, a z tego co wiem nikomu takiej ceny nie dawał, no i na klasyfikacji były po prostu cyrki. Kolego aadams7 teraz już wierzę, że masz dobre kontakty :P

#314 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:42

GĘSi kolego @hodowca08 o co ci chodzi?? Wiem co to znaczą cyrki na klasyfikacji bo odstawiałem już do wielu zakładów, wiem również co znaczy strach bo zakład w likwidacji i nie wiadomo czy przyśle kasę... ty masz swoje odczucia ja mam swoje. prawdą jest że raz odstawiłem do tutki i mi się spodobało, wszyscy mówili "nie odstawiaj do niego", ja nie miałem wyjścia... albo odstawię do Jędrzejowa, albo w nieznane do tutki albo do Tomaszowa po 4 zł dostałem propozycje za ciepło bitą... wybrałem nieznane... choć wiedziałem o tych zajściach o których pisaliście... klasyfikacja uczciwa... jakie gęsi taka klasyfikacja na zasadach starego bolemina...

Jak się sparzę u tatki to na pewno napisze... po to jest to forum... mam nadzieje że wy również o swoich przygodach na ubojach, wylęgarniach będziecie pisali bez żadnego strach tylko prawdę bez ściemniania...

#315 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 luty 2010 - 15:01

GĘSi

To po ile teraz indykpol płacić będzie ??

Indykpol twierdzi, że rok bieżący będzie lepszy (ale pewnie dla nich), a cena będzie taka sama jak w 2009, czyli 5,88 lub wyższa, pisklak tańszy. Najfajniejsze jest to, że nie ma ceny znowu na umowie. Więc kto się bawi w ruletkę w tym roku z ZDi (być, czy nie być) ? :P

#316 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 luty 2010 - 15:11

GĘSi Spoko kolego aadams7. 6 lat temu również odstawiałam pierwszy raz gęsi do tutki i było wspaniale. Żadnej klasyfikacji, problemów. Wszyscy gadali o zaletach długoletniej współpracy ble ble ble. Do następnego rzutu. Wtedy się zaczęło.......... Mam nadzieję uwierz mi szczerą że w tym roku będzie inaczej, zresztą ingor obiecuje, że w tym roku już nie będzie oszukiwać :P Odnośnie bika znam wielu hodowców którzy tam oddawali i wiem co się działo, to już nie cyrki ale piractwo i rozbój w biały dzień.

#317 Share emil9011

emil9011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 luty 2010 - 15:33

GĘSi Popieram hodowce08. Mój przypadek był identyczny.
Dwa lata temu oddawałem do Tutki i nie było żadnych problemów a w zeszłym to myślałem że mnie szlag trafi. na klasyfikacji istny cyrk, 10% w drugiej klasie z czego niemal połowie tuszek brakowało 2- 10g do I kl. Gdy się kłóciłem z gościówą od klasyfikacji to powiedziała że jak mi się coś nie podoba to możemy zrobić jeszcze gorzej :P .
Płatność 30 dni po terminie.
W umowie była cena 5.50- 6.50 z dopiskiem że cena ostateczna będzie śr ceną rynkową, tutka to wykorzystał i zapłacił 5 zl/kg. Już nigdy nie podpisze takiej umowy i namawiam abyście też tego nie robili bo to tak jakby ceny minimalnej w ogóle nie było

#318 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 luty 2010 - 16:07

GĘSi To prawda. Teraz po latach i rozmowach z wieloma hodowcami wiem, że to jest stała metoda, aby zachęcić hodowców do podpisywania umów na cały sezon, a wtedy już go mają. Hodowcy aadams7 naprawdę się udało, bo w zeszłym roku od klasyfikacji odsunięto pana od kontraktacji i postawiono pracownicę, ona to dopiero cięła. Kontraktujący nie mogą być przecież źle kojarzeni przy podpisywaniu umów.

#319 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 25 luty 2010 - 17:50

GĘSi

Indykpol twierdzi, że rok bieżący będzie lepszy (ale pewnie dla nich), a cena będzie taka sama jak w 2009, czyli 5,88 lub wyższa, pisklak tańszy. Najfajniejsze jest to, że nie ma ceny znowu na umowie. Więc kto się bawi w ruletkę w tym roku z ZDi (być, czy nie być) ? :P

A jak tam klasyfikacja wygląda ?? I jak jest z płatnościami ? Zastanawiam się co z tym Sedarem począć, może tam byłoby lepiej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share wald12

wald12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 luty 2010 - 10:35

GĘSi Witam. Jak już ktoś pisał Iława proponuje 5,20 i niestety jest dużo chętnych na wstawienia za taką cenę.