Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emil9011    4

dlatego trzeba dyktować ZD stanowcze warunki, bo jak sie przyzwyczają to do osranej śmierci będzie tak niska cena. ludzie, nie zgadzajcie sie na taką cenę, a jezeli z waszych obliczeń wynika ze jakims cudem sie opłaca to i tak mowcie swoje w interesie swoim i naszym.

tez mi sie zdaje ze to jest jakaś zmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

kolega @aadams7 ma rację. Już w zeszłym roku grupa hodowców próbowała złożyć wniosek do prokuratury w sprawie zmowy cenowej, lecz sprawa upadła przez samych hodowców - bali się pokazać umowy kontraktacyjne. Co do euro, to w 2008 kosztowało 3.40 a gęsi sprzedawałam po 9 zł brutto. Z moich kontaktów za granicą wynika, że nasze zakłady naprawdę się wyprzedały, ale nie wiadomo jeszcze(kwiecień) jak wyglądają zapasy niemieckich sąsiadów, jak na razie z tego co wiem oczywiście na dzień dzisiejszy nie są zainteresowani większą ilością niż w zeszłym roku, ale oczywiście to się może w kwietniu zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

po 9 zł to były piękne czasy... co do czekania na lepsze ceny, zgadzam się że może warto poczekać, ale tez nie można czekać w nieskończoność bo można się nie doczekać... a co z tego że będziesz czekał i ktoś ci rzuci 6,5zł i sklasyfikuje tak że po 5 zł nie wyjdzie... lepiej trzymać cenę tą co jest czyli w przedziale 5,5-6zł i negocjować warunki uboju, klasyfikacji i zapłaty... bo sporo hodowców podpisało po 5,2 zł i są zadowoleni to jak oni już przy tej cenie się zgodzili to na jakieś gwałtowne podwyżki liczyć na razie nie można...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDZISLAW    0

Kolego aadams7 na jakim świecie Ty żyjesz? ZD dają wszędzie niższą cenę a Ty mówisz że większa. Do którego ZD oddajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

To też nie jest tak, że czekasz w nieskończoność, bo ZD najpierw podpisują umowy jak się da najtaniej, z tymi co się dadzą, a potem szukaja, bo tych "tanich" nie ma tak wielu, no i nie robią znaczących ilości. W zeszłym roku też nie podpisywałam i sami się prosili bo nie mieli gdzie piskląt wstawic, no i dali dobrą cenę i warunki. Oczywiście można się też i przeliczyć, ale tak to jest w biznesie, więc trzeba mieć alternatywę. Cena w tym roku nie jest wcale lepsza niż w zeszłym, a odnośnie klasyfikacji, to bez względu na cenę jest taka sama, więc lepiej jak ucinają z 6.5, niż z 5PLN, bo nie miej złudzeń, że potraktują Cię uczciwie, tylko dlatego, że zgodziłeś się na niższą cenę. Po prostu zarobią na Tobie podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Jak zauważyłem to tylko koledze aadams7 płacą w tym roku więcej i tylko jemu opłaca się robić tucz - może dla tego że produkuje jaja. ( bez urazy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Na razie na jajkach tez nie ma wesoło... cena nieznana... jajka zostają... ale trzeba coś robić, wy tuczarze bez urazy ale możecie powiedzieć że cena nie odpowiada i że nie bierzecie ja tego zrobić nie mogę z jajkami...

 

Natomiast jeżeli chodzi o cenę tuczu to kompletnie was nie rozumiem... kolego @ZDZISLAW proponuje prześledzić wcześniejsze posty tam podały nazwy zakładów które proponują w tym właśnie przedziale cenowym 5,5-6zł. Natomiast kolego @wikorol nie płacą mi więcej niż wszystkim... nie podpisałem jeszcze umowy, pisze od jakiegoś czasu że cena 5,5-6zł nie jest może zadowalająca, ale i nie jest też ceną tragiczną do której się dokłada... przynajmniej tak mi wyszło z moich wyliczeń. Jakiś czas temu pisaliście o Iławie że tam hodowcy opuścili sale jak padła propozycja 5,2... okazało się że sporo osób przysłało na ta cenę...czego zrozumieć nie mogę...

 

Jestem optymistą... wrócimy do tego w grudniu i napisze czy mój optymizm był na wyrost czy może wasze pesymistyczne poglądy okazały się trafniejsze...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie można być optymistą mając cenę 5,5zł plus klasyfikacje na karku,a dodatkowo w pamięci rok 2008 gdzie płacili za gęsi prawie 9zł.

 

Zróbmy listę jak zakłady płaca w tym roku.Żeby były wszystkie ceny w jednym poście.

 

AMI - 5,7 netto (ale wiadomo klasyfikacja)

DROP - podobno jakieś śmieszne wyliczenia z których wychodzi nawet 4zł

 

Czekam na dalsze dopiski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Trzeba być pełnym nadziej... a okaże się w grudniu

 

Tomaszów 5,5

Ingor 5,5-6

Koziegłowy 5,2

Iława 5,2

Kutno??

Indykpol??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Koziegłowy - 5,20 zł

Iława - 5,20 zł

Kutno - 5,30 zł

Tomaszów - 5,50 zł

Ingor - 5,50 zł - 6 zł

Indykpol - 5,50 zł + 6% vat - ... (nie mniejsza niż 5,50 zł, a ceny nie ma na umowie)

 

Czy ceny podane wyżej są z pod. vat oprócz indykpolu ?

Dopisujcie dalej, jak znacie cenę.

Znacie ceny jaj i piskląt ? Też zróbmy listę.

 

Kto z was kontraktuje z Indykpolem, jak wyglądała klasyfikacja gęsi u was w 2009r, a wie ktoś jak wygląda teraz?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pewnie to są ceny netto,raczej się podaje ceny netto.

 

Co taka cisza?? Czy wszyscy już podpisali umowy z fantastycznymi warunkami???

Ciekawe czy jakaś ubojnia prowadzi kontraktacje bez klasyfikacji............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Nikt nie pisze, bo tutaj są sami kulturalni ludzie którzy nie piszą byle czego co im ślina naniesie na język i nie nabijają postów tak jak ja teraz :-)

 

Czy ktoś z was kontraktuje z Indykpolem ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Cisz w temacie była bo i cisza w interesie...

 

Jeśli chodzi o cena za gąsiaka to w granicy ceny kilograma żywca... ale to jak się zaczną pierwsze lęgi to będzie już coś wiadomo konkretnie...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Bo i co tu pisać. Większość hodowców już się pogodziła z tymi wspaniałymi cenami i teraz kombinuje na czym tu jeszcze oszczędzić, aby się jeszcze opłacało. Cóż efekty poznamy na ubojniach.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

hodowca08 kolego pretensje trzeba mieć do tych co podpisują bez ceny albo po 5,2... bo przez nich wszyscy dostaną po 4 literach...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Pocztą pantoflową otrzymałem takie info

 

tucz AMI 5,50+VAT

jajko Drop 2,50+VAT

AMI za jajko prawdopodobnie 1,50(zaliczkowo za fizyczne a rozliczenie na koniec sezonu)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Równiez pocztą pantoflową usłyszałem że Drop nałapał przydupasów bez ceny na umowie, a teraz poważnie z każdym rozmawia bo ma stracha że zostanie z pisklakami. Podobno daje netto ceny nawet powyżej 6zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Witam! Jak widzę, że AMI podaje cenę 5,5zł netto to po klasyfikacji w najlepszym przypadku może, ale nie musi- będzie gdzieś jakieś.: 5,00zł;4,90zł netto?

Z doświadczenia wiem, że lepiej odstawiać do tych ZD, co dają mniejszą cenę netto, nie robią tak dużej przesiewki- wręcz wcale. Hodowca dostaje kasę za KG. fizyczne i nic nie paruje,lub w niebo NIE ucieka.

I nie jesteś wtedy rozczarowany rozliczeniem.(np.: 11000kg. z czego zapłacone jest 8500kg w pierwszej kl.,a 300kg"chyba się rospuściło"itd. RESZTA W DWÓJCE można przykłady z klasyfikacją mnożyć) --------------przykład z -

 

----------------------------------------------------------------------AMI------------------------------------

----------------Nie wiem, ale jakoś mam alergię na AMI i dlatego moje posty mogą tak wyglądać!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Strasznie sprzeczne te info o AMI raz dają 5.50, innym 5.75+ - 6%, przy ich klasyfikacji realnie to będzie jakieś 4.9 ale BRUTTO. Kolego @aadams7 i o tych hodowców właśnie mi chodziło, aczkolwiek osobiście uważam że na dzień dzisiejszy nie ma co przystępować do rozmów bez minimalnej gwarantowanej 6 PLN NETTO. a to jest uważam do wywalczenia, oczywiście jeszcze klasyfikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Myślę, że cena 6 zł netto jest już w tym sezonie mało realna / już pojawiły się prognozy dobrych urodzajów w 2010 roku, mówi się też o dużych zapasach zbóż, a to jest podobno istotny element brany pod uwagę przy ustalaniu ceny tuczówki. Tomaszów ostatecznie cena minimalna 5,30 netto - z ustną informacją ,że " jak będziemy mogli to dołożymy ". Klasyfikacja jak w poprzednich latach. Chyba sporo umów już podpisana, tak więc zbliża się czas podjęcia ostatecznej decyzji co dalej......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj