Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#261 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:37

GĘSi Skąd bierzesz trocine i ile płacisz? Od tony?? Od przyczepy????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 20:40
  •  

#262 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:43

GĘSi ferdek, myślę że by się przyzwyczaiły i bez zamykania obeszłoby się....widziałem gdzieś na YT takiego na podnośnik, spodobał mi się...bo wydaje mi się ze ten sipmy nie zdałby egzaminu ^^

#263 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:04

GĘSi Trocina jest na kubiki 46zł/m3. Zamawiam w tartaku i jedzie do mnie w kontenerach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 luty 2010 - 14:50

GĘSi Ta trocina to mokra czy suszona
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#265 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 luty 2010 - 15:12

GĘSi Ja ścielę trocinami na przemian ze słomą od 30 lat i nie mam problemów z obornikiem. Natomiast jest problem z trocinami bo są coraz droższe i trudno dostępne, kiedyś dawali darmo żeby tylko brać a teraz trzeba słono płacić. Można słać suchymi i mokrymi byle by ie były zagrzybione.

#266 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 luty 2010 - 16:56

GĘSi Mi na razie udało się załatwić stałe dostawy i pomimo kosztu opłaca się. Mam dużą produkcję i ścielenie słomą pochłania mnóstwo roboczogodzin, szybciej jest mokro i kosztowo wychodzi na to samo. Tak ptaszki nie mają odgniotów, piórka są czyste i lśniące, gąski chętniej siedzą i śpią po żarciu. Używam tylko suchej trociny i to dopiero po piątym dniu życia piskląt. Wcześniej nie wskazane bo ją jedzą i się zapychają.

#267 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 luty 2010 - 08:39

GĘSi Hodowcy tuczu mają dobrze, jak cena słaba to mówią że nie biorą i tyle, jak cena dobra to by się o gąsiaki pozabijali, a co mają powiedzieć hodowcy nioski co biorą gęsi na 4 lata użytkowania plus wychów?? Już wiadomo jaka cena jaka??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#268 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:01

GĘSi Wiadomo, że hodowla jest mniej odpowiedzialna i mniejsza inwestycja, jak chów gęsi.
Z ostatnich wiadomości jak mnie powiedziano to za jajko chcą płacić 2,5 zł.(nie mam reprodukcji)
To jest "chore"!!! Gzie mają zarobić na takim chowie , i w jaki sposób my hodowcy???
Prawdopodobnie MUSI BYĆ ZMNIEJSZONA ILOŚĆ JAJ CO ZA TYM IDZIE I GĘSI.
Po pierwsze likwidacji "dzikiego chowu".
Takich producentów to jest mrowie w Polsce i nawet ZD nie wiedzą ile ton sprzedadzą na zachód, bo będą mieli pod dostatkiem z takich hodowli tuszek za minimalna cenę (bez kontraktu).

#269 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:20

GĘSi To ja już nie wiem o co tu chodzi, ale ludzie pozbierajmy się !!!
Nie jesteśmy w stanie wszystkich hodowców na jedno miejsce postawić""""
Jest to nie możliwe!!!
Naprawdę jest nie możliwe, bo rolnik "każdy rolnik" MYŚLI TYLKO O SOBIE" to tak będzie jak będzie takie "myślenie"
Ja jestem rolnikiem, ale myślę do przodu ............proszę o odpowiedzi ....a kto tu w tym sezonie ze mną się nie zgodzi, że za 5,70zł nawet netto. TO JEST OPŁACALNE!!!!!!!!!!!
Nawet za swoje zboże ---------- to jest lepiej kupić po 300zł. owies, a gdzie opał ?, najem pracownika?? itd. koszty inne???
NIE wiem czy to liczycie?????????????
To tylko jest kilka argumentów, żeby nie podpisywać UMÓW NA NIE WIADOMO JAKĄ CENĘ.
Każdego jest to osobliwy problem!!!!
MUSIMY JAKOŚ SIĘ ZGRAĆ!!! MAMY JESZCZE CZAS!!!MÓJ KON. JEST WYŻEJ!!!!

#270 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:04

GĘSi Masz we wszystkim racje, ale co to zmieni? Wiesz ile telefonów odbieram od hodowców co mają robić
"bo są takie ceny" mówię nie robić, ale wtedy jest gadanie bo to co innego mają robić, albo mają swoje zboże, słomę i im się to opłaca. Podpisują umowy i robią w roku 3000, 5000, 10000 zadowoleni bez względu na cenę bo się udało zagospodarować zboże i słomę. Potem ubojnie przyjeżdżają do hodowców którzy robią 40000-50000 sztuk, bo na takich im zależy ze względu właśnie na ilość i mówią no jak to przecież tamtym się opłaca bo już podpisali umowy i czego my chcemy. A my tylko chcemy aby za tę bardzo ciężką pracę i olbrzymie ryzyko jakie ponosimy inwestując w tę produkcję zapłacono nam godne pieniądze. to aż tak wiele? dlatego w tym roku niech zd robią Ci których na to stać, mnie za te pieniądze nie stać i robić nie będę.Nie chodzi mi o to że tracą na tym duzi hodowcy, bo tracą na tym wszyscy, a przede wszystkim producenci własnych zbóż. Tylko jak im to uświadomić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:55

GĘSi No tak tak jak wszyscy hodowcy będą myśleć to to to------------------- po coo??????? pytam się po co??
to jest ":THE END".......

Według mnie to trzeba przetrzymać ten okres (ja nigdzie nie jestem w żadnej grupie producenckiej)
Chcę żeby nikt ZD nie robił prezentów.
Jak ktoś ma możliwość to jest alternatywa:-- hodować - bydło- byki- cielaki- buhaje!!!
Jest to alter
natywa dla tych co chcą coś ----hodować, byle nie gęsi!!!

#272 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:58

GĘSi Zwracam się do hodowców gęsi i wszystkich rolników aby szanowali siebie i swą pracę i nie podejmowali się pracy za marne grosze!!! Niech będą przykładem inne grupy zawodowe np. lekarze (ciekawe czy potrafili by wyleczyć ludzi z głodu gdyby rolnik nie wyprodukował żywności) lub prawnicy i wiele innych grup wysoko się ceniących.

#273 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:29

GĘSi Dlaczego wy macie innych hodowców za idiotów?? Nikt nie będzie robił żeby dołożyć, ale jak każdy ze swoich wyliczeń indywidualnych stwierdzi że mu się opłaci, bo wyjdzie z minimalnym zyskiem to będzie brał, wedle zasady że na pierwszym rzucie na zero, na drugim z delikatnym zyskiem i trzeci z zyskiem rozsądnym. Co do podpisami umów w ciemno bez ceny - jedno słowo głupota!! Inna sprawa to hodowcy jajek bo jak im wylęgarnia nie odbierze to nie wyrzucą albo za grosze też nie odda tylko zrobi sobie usługę w wylęgarni i zabierze gąsiaki które mu się wyległy a potem będzie się martwił o tucz... Nie powinno być takiej sytuacji no ale co w świecie takim żyjemy... :D

#274 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:33

GĘSi Nikt nie ma innych hodowców za idiotów. Faktem jest natomiast, że większość z nich wcale nie robi wyliczeń indywidualnych, tylko wstawia. Poza tym kolego aadams7 gęś to nie kurczak, że za którymś rzutem się opłaci, bo szybko może się okazać że następnego rzutu nie ma za co zrobić. Poza tym jeśli komuś z indywidualnych wyliczeń się opłaca, to powinien się cieszyć, że więcej zostanie mu w kieszeni a nie pozwalać na dalsze psucie rynku. Bo za rok będzie tą gęś hodował za jeszcze mniejsze pieniądze.

#275 Share emil9011

emil9011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:22

GĘSi Zgadzam się z kolegą 'hodowca08'. produkcja gęsi bez osiągnięcia zysku to jest nic innego jak psucie runku.Jeżeli nie osiąga sie ŻADNEGO zysku to w jakim celu hodować???, żeby pokazać sąsiadowi na ile kogoś stać?! jeśli macie ziemie dobrej klasy to czemu sie nie zajmujecie uprawą rzepaku czy pszenicy. Ja mam ziemie słabe, 4-5kl. ale za to mam wspaniałe łąki i boli mnie że nie mogę tego wykożystać a wszystko dlatego ze rynek jest zapchany gęsiną wyprodukowaną za psi grosz :D

#276 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 luty 2010 - 16:23

GĘSi I psiej jakości dodam. Bo niestety nasza gęsina zaczyna powoli być coraz gorszej jakości. Robimy gęsi wielkie, bardzo tłuste, często bardzo blade - za mało owsa, o stosunkowo dużej zawartości tłuszczu a mniej mięsa, efekt braku wybiegania. Zmuszają nas do tego niestety wymagania zd, zawyżając normy wagowe, mnożąc różnego rodzaju klasyfikacje. Aby wyjść w miarę na swoje zaczynamy produkować najlepiej siedmiokilowe mutanty, bo to wtedy gwarantuje nam jakiś zarobek. Gdzie się podziała 6-6.5 zdrowa gąska,która jest naszym hitem eksportowym????????????? Nie stać nas na nią bo by nas klasyfikacja zjadła. Też mam mnóstwo wspaniałych łąk i chyba będę w tym roku produkować siano :D

#277 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:26

GĘSi

Poza tym kolego aadams7 gęś to nie kurczak, że za którymś rzutem się opłaci, bo szybko może się okazać że następnego rzutu nie ma za co zrobić.

Skoro popadamy My "nioskarze" to nie będziecie sie musieli martwić czy wstawiać tucz bo nie będzie dostępu do pisklaka
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#278 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:24

GĘSi ferdek masz racje

Poza tym kolego aadams7 gęś to nie kurczak, że za którymś rzutem się opłaci, bo szybko może się okazać że następnego rzutu nie ma za co zrobić.

Kolego z tego co ja wiem początek będzie bardzo lichy, pod względem tuczu i nioski. Natomiast w czerwcu o jajka będą przebijali cenę (ku radości wielu) ale jak to wiadomo jajek może już nie być tyle ile będzie zamówień co z kolei przenosi się na tucz i dostaną wstawy ci co robią kilka w ciągu roku. Dlatego napisałem o tym że na pierwszym na zero, na trzecim z zyskiem. Zobaczycie że cena ciepło bitej będzie sporo droższa...

#279 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 18 luty 2010 - 13:05

GĘSi Tak ciepło bitej będzie wyższa, bez wątpienia....co za tym idzie, wszyscy hodowcy rzuca się na ostatni rzut, tak ??? W tamtym roku miałem problem, żeby dostać pisklaków trochę tej na ciepło, w tym roku podejrzewam że będzie ostry bój :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 luty 2010 - 19:22

GĘSi No właśnie o tym mowie... dostaną nie stali hodowcy co zajmowali się tylko np jednym rzutem a ci co robią kilka, dlatego będzie trzeba brać wcześniejsze i tak robić żeby nie dołożyć i spróbować odbić się na ciepło bitej...