Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szejki    0

Czy ma ktoś moze jakieś doświadczenia w współpracy z firmą Animpol z Gorzowa Wielkopolskiego?

Chciałbym podpisać kontrakt z tą firmą na chów gęsi..i chciałbym się dowiedzieć czy wyżej wymieniona firma jest rzetelna i warto się z nimi związać kontraktem..

Z góry dziękuje za pomoc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Czy ma ktoś moze jakieś doświadczenia w współpracy z firmą Animpol z Gorzowa Wielkopolskiego?

Chciałbym podpisać kontrakt z tą firmą na chów gęsi..i chciałbym się dowiedzieć czy wyżej wymieniona firma jest rzetelna i warto się z nimi związać kontraktem..

Z góry dziękuje za pomoc;]

Animpol nie ma swojej ubojni bije usługowo w Polfeksie w Borowcu kolo Ostrowa Wlkp, jak z wyplacalnoscia to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Jeżeli chodzi o animpol to do tej pory nie miałem z nimi problemów

pieniądze na czas a nawet czesto szybciej niż ustalony termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Animpol płaci nawet na drugi dzień kwestja dogadania

No cóż co do cen skupu to ZIELONEGO światła chyba nie widać 8zł netto ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

pasza po ile i z jakiej firmy?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejki    0

A jak wyglądają umowy od waszych "zaprzyjaźnionych" firm?

Też musicie podpisywać weksle "in blanco"(bez uzgodnionego wykupu) czy po prosu macie w kontrakcie kare umowną z góry ustaloną?

Z góry dzięki za pomoc;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Może by wrócić do tradycji sprzed roku i spotkań gęsiarzy na czacie agrofoto? W zeszłym roku wyglądało to jak wyglądało, ale kilka razy się spotkaliśmy i szło podyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Pasze mam z piasta cena ostatniej dostawy to 1442 netto zł za dwójke

kiedy spotkacie na czacie, kwestia o której żeby jak najwięcej osób miało czas, dla mnie wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Tyle pytań, a brak odpowiedzi,

zapraszam wszystkich zainteresowanych na czat AF w czwartek o 18.00


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Koledzy po ile teraz płacicie za pisklęta pekina i jakie ceny zbytu oferują wam ubojnie na ten rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

ostatnia cena pisklęcia to 3,02 zł netto a sprzedaży 5,45 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

No ja myśle, że tak jak wszystkie zakłady, tzn jednodniówki, nie słyszałem żeby jakiś zakład dostrczał odchowane, Swoją droga rozmawiałem dziś z ojcem czy byliby chętni na zakup już odchowanych gęsi powiedzmy w wieku 5-6 tygodni do dalszej hodowli, nie każdy ma przecież warunki do prawidłowego odchowania piskląt tak aby upadki były jak najmniejsze oraz zdrowe były

 

W rolniczej prasie czytałem, że na zachodzie takie rozwiąznie przyjeli w stadach krów mlecznych tzn istnieją gospodarstwa, którym hodowcy powierzaja małe cięlęta na wychowanie ich na dorosłe sztuki gotowe do zacielenia, bądź już zacielone, no i wiadomo póżniej się rozliczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Kolego Grandzik nie masz pojęcia o hodowli drobiu, otóż inkubator służy do jak mówi to nazwa inkubacji jaj, a do odchowu w pierwszej dobie klujnik, potem normalnie pod promiennikami ciepła i co kilka dni obniżasz temperaturę ale nie będę tu pisał ci całej technologii produkcji poczytaj literaturę fachową jest jej mnóstwo.

 

Kolego Stef3 a gdzie sprzedajesz i czy duże ilości, AMI ponoć w tym roku nastawiła się na Pekina i szukają hodowców, znajomy mówił że nawet za granicą w Czechach, ale cena 5,45 netto to niestety raczej wegetacja przy tych cenach paszy. Drobiarstwo upada w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Panowie czy macie może namiary na dobre projekty odnosnie gęśnika, w sieci jest ich niezadużo i jakoś do mnie nie przemawiają, albo kogoś kto projektuje takie budynki, byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Mam do AMI, pisklęta importują z Czech- sąsiadka chciała jeszcze dobrać więcej pekina i powiedzieli jej że muszą się zastanowić czy już za dużo nie nakontraktowali, super dużo nie wstawiam jednorazowo 10 tys.

Podobno w piątek na spotkaniu w Dropie jeden z dyrektorów powiedział w rozmowie z hodowcą że cena za gęsi 8 zł netto- katastrofa! Jak nic się nie przydaży to jak liczyłem pokrywa koszty! A za chłodzenie tej nie sprzedanej płacą chłodni 3zł/dziennie od tony, czyli koszty chłodzenia wyrównają sobie na hodowcy przez to taka cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakk    0

Gęsi nieopłacalne, kaczki za grosze, kurczaki i indyki nieopłacalne, nie wiem co o tym myśleć pomału to się robi surwiwal dla bogaczy których stać na ciągłe dokładanie do produkcji. Zastanawiam się czy to jest kwestia nadprodukcji, czy być może konsument nie jest w stanie udzwignąć wyższej ceny, albo ubojnie chcą wydoić z nas ile wlezie aż zdechniemy, pozostaje jeszcze kwestia marży w sklepach gdzie z 50% ceny to ich zysk o zgrozo. Może warto zacząć myśleć nad jakąś grupą producęcką albo jakąś inną formą zrzeszenia bowiem tylko siła coś tu zdziała w pojedynkę to tak wyduszą hodowcę jak boa dusiciel. Przy tych cenach to tylko hobby a gdzie godziwy zysk, koszty kredytów, nie ma nawet co myśleć o dalszym inwersowaniu w rolnictwo lepiej sobie nie szarpać nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hodowca2    0

Jakie macie zamiary odnosnie wstawień, zamierzacie podpisywać umowy za te śmieszne ceny? Znając życie to większość z nas i tak to zrobi. Może warto poszukać jakiejś alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

witam mam pytanie czy gesi para ok 3 lat nie są za stare do rozpłodu prosze o odpowidż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Jakie macie zamiary odnosnie wstawień, zamierzacie podpisywać umowy za te śmieszne ceny? Znając życie to większość z nas i tak to zrobi. Może warto poszukać jakiejś alternatywy?

 

A jaką widzisz alternatywę? Za co się wziąć, co by nie pomyślał to źle. Ja jeszcze nie podpisałem umowy. Ostatnio dochodzę do wniosku, że my rolnicy jesteśmy chyba sami sobie trochę winni, pozwoliliśmy się zapędzić w kozi róg z tymi wszystkimi wydajnościami, skalami produkcji - "róbcie jeszcze więcej będzie dobrze". Obserwuję nasze rolnictwo bardzo intensywnie, jestem młody w sile wieku, ale to chyba nie ma sensu iść dalej w zaparte, jesteśmy bogaci ale tylko w pracę, nawet jak ktoś ma super dobrze wysposażone gospodarstwo to co z tego, czy ma więcej od tego, który pracuję gdzieś na etacie, niestety oszukujemy samych siebie, ilu z nas jest stać na to aby dzieciom kupić mieszkanie w mieście na start. Czuję się oszukany i ciągle oszukiwany przez nasze państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam taki fajne pytanie, Jak dobrze i szybko oskubać gęś do rosołu.

Teściowa kupiła sobie w tamtym roku 15 gąsek i teraz bije sobie. Ostatnio skubała 6 godzin jedną sztukę.

Już się ich wyrzeka a jeszcze 8 zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar    0

@mesi

Gesi reprodukcyjne uzytkuje sie 4 lata, wiec 3-letnie powinny jakies jajka zniesc. Pytanie czy te jajka beda cos warte. Jesli ta parke masz zatuczona, to moga byc nie zaplodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

z jakiej firmy zamawiacie paszę teraz dla gęsi i jaka cena?

muszę jutro dać odpowiedz, proszę o pomoc


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj