Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1523 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 18:25

GĘSi Dziś sprzedany pierwszy rzut waga 6.5 kg ;)
ceny jeszcze nie wiemy....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 15:11
  •  

#1022 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 08:28

GĘSi Włąśnie wie ktoś coś o cenie??

#1023 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 16:44

GĘSi Proszę o pomoc! Nie jestem hodowcą gęsi na rynek, ale zakupiłem w maju 20 piskląt tak dla siebie,ale w ciagu paru ostatnich dni padło mi az 7 szt! najpierw 3, potem 2 i dziś kolejne 2. Zauważyłem że nastepne 2 sa jakieś inne. Gąski zachwują sie niby normalnie, ale te co padły to zaczynały przysiadywać na nogach, czasem podskakiwały do jedzenia a potem npormalnie chodziły. myślałem że bedzie ok, a jakież moje zdziwienie było jak po paru godzinach leżały martwe:( wszystko trwa zaledwie parę godzin. Karmię ich śrutowaną pszenicą z domieszką paszy pełnoporcjowej a do tego zielonka. Gąski zaczynają się pierzyć ale obawiam się że nie żadna nie osiągnie odpowiedniej wagi do zabicia. Czy może to być wina upałów i słońca? Bo nic mi do głowy nie przychodzi. proszę o jakieś porady

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 17:40

GĘSi Może grzybcia... a jeśli są na słońcu to pod zadaszenie i żeby desz na nie nie padał. Derzi chyba odpada... może ktoś inny ci coś poradzi. Najlepiej na badania martwe zawieść do ZHW lub weterynarza wezwać tylko nie zwykłego co się nie zna tylko specjalistę od drobiu. Pozdrawiam

#1025 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 21:54

GĘSi kolejne dwie utykają, ranka pewno niedożyją:-(

#1026 Share conan

conan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 08:22

GĘSi Gdyby była grzybica miały by charakterystyczne szczekanie,czli pobieranie powietrza dziobem.Jesli karmisz paszą i pszenicą mogą być silnie przebiałkowane,to wskazuje na utykanie,siadanie na nogi.W tym wieku gęś jest bardzo wrażliwa na podawanie dużej ilości białka.

#1027 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 09:24

GĘSi Przy grzybicy nie musi występować te szczękanie. Zawieś do lekarza na sekcje i się dowiesz czy mają grzybice czy nie. Możesz dać też im witaminy D3.

#1028 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 09:51

GĘSi tylko że jak zostało mu z 20 ok 10 to czy jest sens pakować kase w lekarza?

#1029 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 12:13

GĘSi Mam pytanko do doświadczonych już chodowców. Mam niespełna 12 tygodniówki i dorardzono mi żeby odpierzyć je nieco bo one takie napuszone tymi piórami xd i podobno ma być im lżej i szybciej pójdą w tucz. Odpierzam je tak już z tydzień biotyną ( tak mi doradził weterynarz) i coś słabo jakby to szło. Dziś poszedł już cały preparat a efekty są takie coś chyba mizerne według mnie. Dawkowałem maksymalną dawkę zgodnie z etyietą czyli 200ml na 1000l wody i coś chyba to słabo. Skubanie gęsi chyba odpada prawda? Nie wolno chyba teraz tego robić... a jeśli nawet to nie wiem gdzie ten pierz miałbym opchnąć :)
A czy wy odpierzacie swoje gąski? jak tak to jakimi specyfikami i w jakim okresie tuczu?
Powiedźcie mi jeszcze o tej całej Magi... kiedy to się daje i ile tego. Co to w ogóle daje oprócz jakiś tam witamin? Ja gąską z wodą daje tylko od czasu AD3E jako uzupełnienie i tak już pełnowartościowej paszy i czasem B complex... tej magi jeszcze nie dodawałem.

#1030 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 15:46

GĘSi Powiedzcie jeszcze... doradzono mi że te 12 tygodniówki miesiąc przed ubojem trzyma się już w zamknięciu żeby się lepiej tuczyły przez ograniczony ruch. Moje siedzą w zamknięciu od 3 dni z powodu lisa i będą miały 2 lipca 3 miesiące kalendarzowe... czy warto je jeszcze do tego 2 lipca wypuszczać czy niech siedzą już do końca? pytam ze względu na obawę żeby na łapkach w3mały. Dostają paszę na pół wymieszana z mieszanką i owsem a czasem samą mieszankę i zauważyłem że nieźle dostają masy teraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 12:59

GĘSi moim gąskom zdecydowanie zaszkodziło zbyt duże nasłonecznienie:-( przeniosłem je w inne miejsce i jak narazie maja się dobrze nawet te co kulały żyja i nic po nich nie widać już. To był mój bład, ale na przyszłośc będę miał niezła nauczkę.

#1032 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 08:51

GĘSi Z tą ceną 8.50 za kg to prawda? O.o

#1033 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:40

GĘSi Tak to niestety prawda :wacko: . 8.5 zł + 20 gr za marcowe

KPINA Z NAS
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#1034 Share Imagine

Imagine

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 22:45

GĘSi No to ja dołożę do interesu w tym roku :/ pierwszy raz hoduję gąski i już przejazd po pełnej linii. Spodziewałem się coś w granicach 10 PLN a tu taka lipa :/

#1035 Share conan

conan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 05:15

GĘSi Panowie pisałem przed sezonem,że przy tych cenach nie ma zysku,ale jest satysfakcja z kolejnego ciężko przepracowanego roku

#1036 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 13:25

GĘSi u mnie po 9 plus śmieszne dopłaty. Kto hoduje pierwszy rok nakłaniam do zmiany branży ;)

#1037 Share ella

ella

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 15:00

GĘSi Witajcie! mam pytanie do doswiadczonych hodowcow. Od ktorego tygodnia i w jakich dawkach stosujecie kwas mlekowy ?
Gesi hodujemy pare ladnych lat ,ale o kwasie mlekowym dopiero teraz sie dowiedzielismy..

Prosze o odpowiedz :)

#1038 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 19:11

GĘSi dyczkowski gdzie odstawiasz po takiej cenie? Co do kwasu mlekowego to polecam to http://www.mojekurczaki.pl/frasal

#1039 Share vera

vera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 22:42

GĘSi Cena powoli w górę 9 zł + vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 08:47

GĘSi

dyczkowski gdzie odstawiasz po takiej cenie? Co do kwasu mlekowego to polecam to http://www.mojekurczaki.pl/frasal

Do Indykpolu. Ale moim zdaniem nie ma czym sie ekscytować, mam zaplanowane kolejne wstawienie w lipcu, pisklak po 12 netto.... Co dorzucili to im na pisklaki oddam, więc nic się nie zmieniło.