Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1530 odpowiedzi na ten temat

#241 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:12

GĘSi A czego się tu bać nie chcesz dawać ZD prezentów to nie dajesz.
Umowy są w tym roku "bardzo korzystne" dla hobbistów lub zamiłowańców : 5,20-5,70 netto, a zysk pozostaje - gdzie?--- w ZD!!!
A obiadek to chyba każda gospodyni zrobi, i można zaprosić kolegów, i coś do obiadku się znajdzie!!!
Jesteśmy chyba myślącym narodem! i nikt nikogo nie będzie wykorzystywał finansowo?
ZD to są bogiem? "oni bez nas my bez nich" to tzw. symbioza jaka istnieje od mnl.lat,i nikt tego nie przeskoczy,ale są wśród nas co będą hodować poniżej kosztów , i będą zadowoleni bo mają tylko mają gęsi i nic poza tym
"Głupcy" co podpisują umowę na 5,5 zł netto.
Moje wybroczyny na nic jak i tak i tak "głupi rolnik" podpisze umowę ,bo: "co mam robić"-- większość tak powie!!!
HODOWCY GĘSI POMYŚLCIE!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 03:20
  •  

#242 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:20

GĘSi

Czy cena 6,50 netto w AMI w zeszłym roku była bylejaka według innych zakładów????!!!!! Co innego sprawa że mając świetne gesi, po klasyfikacji wychodziło się na około 6zł netto. Ale z tego co wiem to inne zakłady chyba nie zbliżyły się do tej ceny.

Dyczkowski kolego moje zdanie jest takie że jeśli ktoś podpisuje umowę bez ceny albo wie że przy niej dołoży to naprawdę jest MATOŁKIEM. Ale pytanie po co on to robi???? Może tylko na pokaz że niby da się zarobić przy takiej cenie, a na koniec sezonu dostaje pod stołem premie od zakładu........???? Czy nie spotkaliście się z takimi sytuacjami????Bo ja słyszałem że wśród zakładowych matołko-przydupasów to jest raczej powszechne......

ŚWIETNE gęsi miałem w AMI bo 6,7kg śr. cena śr. u mnie to -- 5,95zł brutto
To to samo co w innych zakładach !!!
MOŻE JESTEŚ Z ZD AMI i tu robisz reklamę!!!
Można każdego prześwietlić!!!
Jak to jest możliwe żeby z 11000kg. 1500kg poszło na pz.??? po prostu "wyparowało"!!!
Tak że .......!!!!

Nie jestem dużym hodowcą , ale za darmo to nikt chyba nie chce robić?
Ja to nie podpiszę umowy poniżej 6,00zł. netto MAM DOŚĆ ROBIĆ PREZENTY!!!

Ta cena to jest po kosztach nie licząc pracy i nerw w produkcji
Już nie będę patrzył w niebo przez sześć tygodni --- jak ktoś przede mną to pisał.

#243 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:53

GĘSi Właśnie dlatego że świetne gęsi miałeś kolego Ptys 1 ta cena była beznadziejna. U nich to nie ma znaczenia. Dają lepszą cenę niż gdzie indziej, ale po klasyfikacji wychodzi Ci to samo co np. w Koziegłowach. Tam gdzie cena, tam i odpowiednie warunki tj. waga wjazdowa, klasyfikacje wagowe, nóg, pierza, piasku, skrzydeł, mostków i co tylko zechcesz. Dlatego nie zgadzam się z Tobą odnośnie ceny, bo ile w takim razie dostaniesz za swoje gęsi po klasyfikacji jeśli za pierwszą dostaniesz te 6 zł? Wtedy nie pomoże już nawet patrzenie w niebo. Dlatego ja nie wstawię gęsi poniżej 8 zł. Też mam dość.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 12 luty 2010 - 14:37

GĘSi Kolego ptysiu ja nie napisałem że w Ami była świetna cena, ale że w innych zakładach ludzie wychodzili po klasyfikacji nawet poniżej 5,5. Jak powiesz że w jakimś innym zakładzie ktoś wyszedł w zeszłym roku lepiej z ceną za kg po klasyfikacji to skłamiesz. Dobrze pewnie o tym wiesz......Osobiście nie chciałbym mieć gęsi w zeszłym roku np. u Bika, a ty???
Przynajmniej u mnie waga zgodziła się w zakładzie(bo u siebie tez ważyłem samochody), poprostu Ami dała najwyższą cenę w sezonie i musiała jakoś ja zbić, żeby dorównać innym zakładom. A najprostszy na to sposób to klasyfikacja......

Ja nie muszę wstawiać gęsi, wiec spokojnie czekam na rozwój sytuacji....wszystkim radzę to samo......czekać aż zakłady same do nas przyjdą bo nie będą miały co z pisklakiem zrobić.......a wtedy to my będziemy dyktować ceny.........ale znając życie to każdy się boi o swoją d*p.e i już pewnie większość jest po słowie z zakładami.

I jak tu walczyć o lepszą cenę? Najpierw wszyscy znajomi zgodnie nie podpisują umowy, a w pewnym momencie okazuje się że zostałeś się sam na polu walki.....ile razy ja tak miałem.....hmmmmm.....na szczęście nic nie muszę w tym roku. Wstawię jak dostane odpowiadającą mi cenę.

#245 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 12 luty 2010 - 16:20

GĘSi Czytając Wasze wypowiedzi śmiem twierdzić, że czy wstawię czy nie wstawię czeka mnie upadłość... :D

Tak na poważnie to też jestem za tym, abyście się wstrzymali z tymi umowami, niech pogdybają trochę...może akurat coś do wiosny skoczy

#246 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 luty 2010 - 18:55

GĘSi Całkowicie zgadzam się z powyższymi opiniami że należy poczekać jak najdłużej z podpisaniem umowy. Ja planuję zrezygnować z pierwszego wstawu a co do następnych to się jeszcze zastanowię. Chyba że dostanę propozycję powyżej 7 zł netto to mogę zacząć od zaraz. Mam trochę ziemi to jakoś przeżyję, kiedyś trzeba odpocząć do tej tyraniny i smrodu. Będzie czas na zastanowienie się nad zmianą kierunku produkcji.

#247 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:21

GĘSi W pełni popieram. Wprawdzie będzie to dla mnie bardzo trudny rok, ale jak mam się naprawdę narobić i na kredyty nie zarobić a nic nie robić i mieć te same problemy to wybór jest prosty. Staram się na ten rok szukać innych źródeł dochodu. Martwią mnie tylko tzw." mali przetwórcy" co przerabiają własne zboże na gęsie mięso. Im pomimo jasnego rachunku ekonomicznego jakoś zawsze się opłaca.

#248 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 13 luty 2010 - 12:43

GĘSi No nie powiesz mi że za zboże wezmę więcej, niż za gąski które miałbym sprzedać nawet po te 5,7 :P

#249 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 luty 2010 - 14:11

GĘSi Ależ skąd najpierw narobisz się przy zbożu, potem przy gęsiach, a potem powiedz mi kto da Ci 5.70. W AMI jest 5.70 +-6% a do tego klasyfikacja. Jak dostaniesz realne 4.8 będziesz gość. Nie wiem zresztą może się coś zmieniło i zboże samo się sieje, nawozi i zbiera. Aha słoma przecież też jest za darmo, już się spotkałam z taką kalkulacją, oni tam nawet owies mieli za darmo bo swój :P

Sorki jeśli byłam trochę złośliwa, ale oni was właśnie najbardziej okradają. Wkładacie w to podwójną pracę a ZD się tylko cieszą, bo waszej pracy nie liczą, liczy się dla nich tylko efekt. Jesteś teoretycznie łatwiejszą ofiarą, bo masz już zboże, gzie nikt nie liczy ile w tą produkcję już zainwestowałeś, tylko musisz coś z nim zrobić. Ale jeśli policzysz koszty pracy i produkcji zarówno zboża jak i gęsi w ostatecznej klasyfikacji w ZD, to co wtedy zostaje?

#250 Share ptys1

ptys1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:23

GĘSi Wiadomo że cena jest nie opłacalna i co deliberować .
A po 5,7zł można hodować, a nawet i po 4,5zł w zależności od zasobności portfela hodowcy!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:33

GĘSi Dyczkowski przecież po poprzednich żniwach ten kto miał swój owies drozej wyszedł na tym niż ten co go kupował......Teraz też owies jest bardzo tani. Nie rozumiem dlaczego ci co mają swoje zboże nie liczą go do kalkulacji.........

#252 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:54

GĘSi Nie liczyć swoich środków produkcji oraz amortyzacji maszyn i obiektów to tak jak by stać na stołku i zakładać sobie stryczek na szyję. A ZD "kupując" do nas gęsi popchną ten stołek.

#253 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 13 luty 2010 - 19:48

GĘSi Nie powiedziałbym że wyjdzie Ci taniej kupić jak wyprodukować, bo oprócz zboża zbierasz przecież też słomę, bez której raczej nie pchałbyś się w ten biznes...a słoma w cenie, także nie chciałbym jej kupować :D

#254 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 luty 2010 - 20:39

GĘSi Ja jej nie kupuje, wolę trocinę. Mniej ścielenia - mniejsze koszty no i jakość lepsza. Poza tym nie wiem jak u was ale u nas (zachód) słoma jakoś w cenie nie bardzo, wielu hodowców sianem ścieli, co też ma swoje zalety, a siana u nas jest naprawdę dużo. Skoro słoma tak u was w cenie to ją sprzedaj. Jak dużą produkcję masz kolego Dyczkowski?

#255 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:05

GĘSi

oprócz zboża zbierasz przecież też słomę

I zamieniasz ją w obornik który obniża koszty produkcji własnego zboża
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#256 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:11

GĘSi Ferdek, słuszna uwaga ^^

Ja co roku koło 12 tys sztuk trzymam i nie wiem jakby to wyglądało jakbym miał płacić po 15 zł za kulku, na dodatek po jakiejś sipmie ( 100-150kg) :D

#257 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:17

GĘSi Ja mam swoją słomę i dokupuję. U nas jest taka sytuacja że rolnik sprzedaje ci słomę na polu luźną, ty "se" sam prasujesz i zbierasz. Naprawdę grosze..............

A trocin nie trzeba dościelać?????

#258 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 luty 2010 - 09:53

GĘSi Heh gdybym przewidział, że taki mokry rok będzie to swoja bym wszystką zebrał, a teraz pluje se w twarz ^^ Wogóle jak to, później te trociny na pole rozwozić ??

Panowie, nie myśleliście nad zakupem jakiejś maszynki, żeby na placu nią ścielić ??

#259 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 14 luty 2010 - 10:56

GĘSi Ja natomiast zamieniam słomę za obornik klient przywozi słomę przeważnie kostka po Sipmie, czasami rolki (kostki musi poukładać w stodole, lub stogu) a ja w zamian ładuje obornik. Ze zbytem na obornik nie narzekam(przecież nawozy drogie)

Myślałem nad taką ścielarką ,no ale na czas słania gąski trzeba by zamknąć aby się nie stresowały jak słoma na 10m będzie rozścielana. Koszt takiej maszyny jak sie pytałem ze 2 lata temu to coś ok. 25 tyś zł http://www.sipma.pl/...rozdrabniaczbel
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:18

GĘSi Pewnie że trociną też trzeba dościelać, ale idzie to co najmniej trzy razy szybciej i dużo rzadziej, jeśli chodzi o obornik po trocinie to skupują go Szkółki leśne za bardzo dobre pieniądze i jeszcze same go zbierają i wywożą. Jest też bardzo dobry na łąki, rozwozi się go rozrzutnikiem. Na wiatach ścieli się trocinę łopatami ze sklejki- samoróbki, hi hi. Jak ktoś umie to na raz łopatą zaściela ładnych kilka metrów kw. Wszystko odbywa się szybko i cicho.