Polecane posty

aadams7    0

A ja okolice włocławka... z Toruniem i Iławą nie współpracowałem za to z innymi... masz tylko tucz czy nioskę też??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Mam tylko 12000szt tuczówki. Ty pewnie jesteś z okolic Lipna bo ja z okolic Aleksandrowa. Zgłoś się na GG to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Kolego dokładnie, trafiłeś, na gg pogadamy w niedziele może bo teraz wylatuje na weekend


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Czy są już wam znane ceny: jaj, piskląt i żywca mimo wczesnej pory ? Proszę o konkrety :-)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

W całej Polsce z tego co wiem szykują się zebrania, my będziemy mieli zebranie we wtorek może padną konkretne propozycje to napisze i proszę żebyście i wy jak coś będziecie wiedzieć to piszcie...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Też narazie jeszcze nic nie wiem. Mi kalkulacja wychodzi na ponad 8zł, za mniej nie ma co brać ale czy tyle dadzą nie wiadomo. Na spotkaniu w Ciechocinku też o takiej cenie mówiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JKXX    0

Witam jestem nowy na forum, przeczytałem cale i szl...mnie trafia ze nie można znaleźć sposobu na polskiego złodziejskiego pośrednika nie tylko w tej branży. A może jest taka możliwość transportu żywych gęsi do najbliższej ubojni w Niemczech????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

No koledzy zapowiada się nie wesoły rok, z tego co się dowiedziałem to firma Drop Ostrów zastanawia się czy wogóle zacząć sezon z gąską (rozmyślają czy nakładać jajka) Wiadomo że jak nie ruszą to hodowcy mający reprodukcje są ugotowani. Natomiast Dębica wogóle w tym roku nie rusza. "Moja" firma pierwszy nakład jajek robi w pierwszym tygodniu lutego czyli już niedługo. Czy wiecie może coś więcej o sytuacji jaka jest u kolegów zajmujących się reprodukcją , bo jeżeli zakłady nie będą nakładać jajek to nie będzie piskląt aby zrobić tucz.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No niemożliwe żeby DROP-owskie cwaniaczki "napasły" się gąskami. Osobiście nie chce mi się za bardzo w to wierzyć. Ale jak parę zakładów odpuści sobie gęsi, to nie tylko ugotują reprodukcje, ale też cenę tuczu. Bo hodowcy na pewno będą się bić o pisklaka i podpisywać umowy na 4zł za kg żywca, żeby tylko hodować i utrzymać się w "BIZNESIE". Chyba naprawdę będzie bardzo kiepski rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

O Drop-ie i Dębicy wiem z KRD(Krajowa Rada Drobiarska)

Kłopoty mają wylęgarnie, które nakłady robiły pod Dębicę (wiem od właściciela takiej wylęgarni), że w tym roku nie będą brały piskląt.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

po 4 literach zawsze dostanie reprodukcja i taka jest prawda...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Tylko że nie ma chętnych na pisklaka z wylęgarni jak nie masz umowy na zbyt(ubojnia), i tym sposobem wszystkie lewe stada a raczej ich właściciele dostana w tym roku po 4 literach


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

I niech dostaną i to mocno!! my płacimy grube pieniądze za pochodzenia a oni co?? To przez nich jest ta sytuacja


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

No i masz 200% racji


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Przecież jeszcze nie było nakładów jajek, "AMI" w tamtym tygodniu robiło 1-szy nakład więc za miesiąc będą wylęgi


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Aadams7 jak tam po zebraniu????

 

Ferdek z nieoficjalnych źródeł wiem że DROP już robi zebranie bodajże w tym tygodniu dla hodowców. Czyli jednak ruszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Bardzo dobrze... jestem pełen nadziei... choć konkretne sumy nie padły, nie padła tez cena, ale jesteśmy zainteresowanie współpracą, co do ceny to na razie są spekulacje że na tym samym poziomie co w tamtym roku, konkrety za 2 tygodnie, w przyszłym tygodniu spotkanie jest w Iławie, niestety nie jadę, ale wszystko będę wiedział... a co u was?? jak cena jaja za ten pierwszy skup??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Dobrze aby DROP ruszył bo szkoda "nioskarzy"

AMI już miało 1 nakład w ostatnią sobotę stycznia(ze swoich niosek) a teraz będą 2 raz nakładać (informacja o nakładach od kierowcy, poprzednie dane były niekompletne, ale już poprawiłem)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Witam! Tomaszów cena 5,5 netto lub nawet trochę poniżej 5,5, twierdzą że mają dużo nowych hodowców chętnych do zawarcia umowy. Są to ponoć hodowcy z 2 zakładów, które w tym sezonie nie będą miały kontraktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

W takim razie Tomaszów się wygłupił. :blink: Albo nie chce robić wielkości produkcji z ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Naprawde bedzie (nie?)ciekawie w tym roku. Za 5,5zł to ja raczej podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Wiecie jak tam sytuacja z ceną pisklaka i żywca w Indykpolu?

 

Indykpol milczy w chwili obecnej,(jak spacerniak dla gęsi zimą). Jeśli będę coś wiedział to napiszę, bo tam kontraktowaliśmy zawsze.

 

 

W takim razie Panowie ja rezygnuję z hodowli za 5,5 zł i jeszcze jedno. Mam zboże do sprzedania (pszenżyto, owies, jęczmień) za około 300 zł T z załadunkiem dla ludzi z pasją do gęsi. Tyle samo zarobię jakbym trzymał gęsi, a będę spał spokojnie. Nie będę pracował w tym roku przy gęsiach i zamieniał zboża w mięso, a później oddawał złodziejom którzy sprzedadzą gęsinę w Niemczech za 30 zł.

 

PODPISANIE UMOWY TO CHWILA - 112 DNI CIĘŻKIEJ PRACY I TYLKO 5,5 ZŁ KG ZASTANÓW SIĘ.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Witam! Tomaszów cena 5,5 netto lub nawet trochę poniżej 5,5, twierdzą że mają dużo nowych hodowców chętnych do zawarcia umowy. Są to ponoć hodowcy z 2 zakładów, które w tym sezonie nie będą miały kontraktacji.

 

Mają dużo hodowców bo większość z Jędrzejowa odchodzi...

 

5,5 to trochę mało, 6 zł to by nie była źle. Ma być duże zapotrzebowanie na ciepło bitą i cena może znacznie podskoczyć, ale pisklaków pewnie nie będzie, dlatego trzymają hodowców tym że dostana ci w lipcu co wcześnie biorą, a nie tylko raz w sezonie

 

po ile jajka?? i gdzie??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Na innym forum kolega "PTYŚ" pisał że AMI tucz również po 5,5


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj