Polecane posty

ferdek1    8

Płyn na odrobaczanie kosztuje ok. 35zł jest to butelka 500ml i starcza dla 500szt gęsi. Robaczków tych "gołym okiem "nie widać

Ciepły ubój to takie gęsi co nie są mrożone tylko po uboju są schłodzone i wysyłane do kontrahenta


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ostatnio dzwoniliśmy do Sedaru to mówili nam że cena pewna będzie wiadoma dopiero 10 lipca, a i że gęsi mają być nie skubanie wiadomo ci coś o tym @dyczkowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Odstawiam Gęsi do Indykpolu w Lublinie ;) . Odrobaczanie kosztowało mnie 170 zł preparatem (Levamisol 10%) Do wody dodajmy: (witaminumA, polfamix B-compositum i oczywiście kwas mlekowy) Czy macie problem z tzw. kurzą wszą? Bo u nas rok w rok jest tego robactwa w milionach ;) , walka z tym to: po usunięciu obornika w kurniku pryskamy preparatem (pularyl ok.30zł za buteleczkę) Nie jest przyjemne scielenie jak chodzą po rękach takie robaczki. wymiary robaczka to: 1X1 mm. Moję gesi mają już prawie 13 tyg wiec; PRZEMO92 jak bedziesz wiedział tą cene, to pisz może tam odstawimy jak bedzie lepsza cena. W indykpolu wyjątkowo w tym roku nie podali ceny na umowie :)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Podaję znane mi ceny na sezon 2009 (o ile nic się nie zmieniło)ceny netto (należy doliczyć VAT)

AMI 6,20 (+/-3%)

BIK 6,00 (wysyła aneksy ze zmianą ceny na 5,20)

Koziegłowy 5,60

TUTKA 5,50-6,50 (+zapis że płatność po 35 dniach)

DROP 6,00

Tom.Mazowiecki 5,60 (prawdopodobnie)

ANIMPOL nie podaje ceny w umowie


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
Ostatnio dzwoniliśmy do Sedaru to mówili nam że cena pewna będzie wiadoma dopiero 10 lipca, a i że gęsi mają być nie skubanie wiadomo ci coś o tym @dyczkowski?

 

 

Ceny ajkotakiej jeszcze nie ma, narazie tylko spekulacje.

 

Skubania nie ma od tego roku i według mnie dobrze...nareszcie nikt nie bedzie za darmo kasy łupił na tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Nie ma skubania, i wiecie kto na tym najlepiej zarobi???????Oczywiście nasze kochane zakłady................................

 

A że tak zapytam Tutka to nie jest czasami Animpol?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

chwiolas - - - - zakłady głównie zarabiają na mięsie a nie na (futrze). Pióra tak czy siak są po oskubie na gęsiach, bo do czasu uboju i tak obrosną a nie sprzedaje się gołych. To było takie sprostowanie. Pozdrawiam


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Boosky jak ci powiedzą nie skub, to nie oskubiesz, czyli nie popchniesz pierza handlarzowi za grosze. Handlarz nie mając pierza zapłaci zakładowi o wiele więcej niż tobie.......Kto zarobi............??????Takie małe sprostowanie.....

 

Aha, kolego zakład to nawet łapy gęsie sprzeda i zarobi. Chińczyk za takie coś dobrze zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@chwiolas, przecież kolega @boosky nie skubie gęsi i nie sprzedaje pierza to w czym rzecz. A gęsi i tak musisz zdać w pełnym upierzeniu.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Kolego Ferdek ja nie pisałem konkretnie o booskim. Podałem przykład, ale dobra niech będzie po waszemu, zakłady zarabiają tylko na mięsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

chwiolas nie pisze konkretnie o tobie, ale podaję przykład tylko. Nie wiem co do czego napisałeś. Nie obchodzi mnie co zakład później będzie robił z piórami, łapkami, oczami, kuprem itp. kasę dostane za kg. gęsi i to mnie interesuje. Chiny są światową potęgą w hodowli gęsi z tego co czytałem i to oni nas zalewają pierzem itp; ale to inna historia. Żyję w Polsce bo to nasz kraj, a łapek się nie czepiajmy.

 

 

Już trochę minęło od kiedy powstało :) forum (hodowla gęsi) poznałem przez ten czas trzech porządnych kolegów z fachu :D dobrze tak z kimś wyprostować pewne wiadomości i liczę na dalsze posty. Może będzie nas więcej?

Pozdrawiam :)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@chwiolas, źle cię zrozumiałem (dot.skubania), a jeżeli chodzi o Animpol i p.Tutka to z tego co mi wiadomo to p.Tutka jest właścicielem firmy INGOR.

Chiny faktycznie zalewają i to nie tylko nas pierzem. Jednak w Japonii wolą nasze pierze bo jest o klasę lepsze od Chińskiego. W Japonii sprawdzają czy pióra pochodzą z polski poprzez badania DNA(dziwny kraj) Jak w Japonii masz kołdrę z polskiego puchu to jesteś "kimś"gdyż nielicznych na to stać. Z polskiego puchu są wykonywane lotki do gry w babinktona.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Wymienić się informacjami to jest podstawa. Skończmy już z tym pierzem :D Po prostu nie zgadaliśmy się.

 

Powiedzcie jakie macie ogrzewanie w odchowalniach. Ja mam piec nadmuchowy, ale już ma 10 lat i jego żywot się kończy. A nie wiem czy robić nowy bo przy takim piecu trzeba regularnie dokładać, jak wczesną wiosną to nawet co godzinę.

Myślę o piecu co i nagrzewnicy wodnej, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ogrzewamy żarówkami już ponad 20 lat


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja ogrzewam gazem propan-butan ten w 11kg butlach jedna butla grzeje ok. 60 godzin jak palnik ustawiony jest na min. Ale z gazu jest mnóstwo wilgoci i dlatego mam zamontowane dodatkowo 2 piecyki "kozy"czy jak kto zwał i nimi wysuszam powietrze. W tym roku kupiłem nagrzewnice olejową ale użyłem jej tylko kilka razy bo nie było potrzeby(piecyki zdały egzamin). Żarówek promiennikowych (kwoków)już dawno nie stosuję.

Nagrzewnicę wodną ma jeden hodowca niedaleko mnie i sobie chwali, ale ja tego nie widziałem.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja tak jak kolega @ferdek1 grzeje, przez pierwszy tydzień mam powieszone żarówki, żeby w nocy dogrzewać....ale jak by nie liczyć to gazem chyba właśnie najtaniej wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Odnośnie tych butli z gazem to podobno gaz w nich zamarza i nie schodzi z butli do końca czy coś takiego----coś mi się gdzieś o uszy odbiło. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Gaz zachodzi do końca jeszcze nigdy nie zamarzł(sprostowanie nie zamarza gaz tylko zawór w butli jak są pobierane duże ilości ,wujek kiedyś miał jakiś piec do C.O.i podłączał butle 11kg.i tam zawór zamarzał)Między butla a palnikiem jest jeszcze zamontowany reduktor. Ja mam podobne do tych z linku http://www.gazownictwo-sklep.com/promienni...d=qjmuybhzxwfxm


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Mam takie pytanie: Za rok będziemy budować kurnik ok. 200 m dł. (poważna inwestycja w przyszłość) jaka powinna być odległość od budynków mieszkalnych typu sąsiedzi, inni mieszkańcy miejscowości. Jakich przepisów przestrzegać, gdzie można się czegoś dowiedzieć na ten temat?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja mam pozwolenia już pozałatwiane na coś podobnego to kazali mi tylko 60 metrów od drogi się odsunąć i tyle. Pod co będziesz go stawiał, kaczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

o kurcze kurnik 200 metrow dlugosci to juz kolos

jesli to nie tajemnica to czy bedziesz tam chodowal tez gesi czy cos innego no i oczywiscie jaki jest koszt budowy?

gratuluje odwagi i zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jaka szerokość budynku będzie? Naprawdę 200metrów przy np 25 szerokości to ze dwa miliony lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Tutaj masz link ale o kaczkach http://195.205.152.139/helpdesk/index.php?...45&Itemid=2

Musisz pozałatwiać kilka dokumentów;

Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,

Opinia sanitarna projektu budowlanego;

Postanowienie konserwatorskie że projekt budynku nie wpłynie negatywnie na charakter zabytkowej zabudowy;

mapa sytuacyjno wysokościowa-oryginał

projekt architektoniczno-budowlany

akt notarialny

Decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i wydająca pozwolenie na budowę

A jak to wszystko pozałatwiasz to żaden "miastowy"nic ci nie zrobi jak mu nie będą podobały się wiejskie zapachy.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale to jest na obsade poniżej 40DJP, powiedz jak zrobic zeby w zwartej budoie uzyskać pozwolenie na hodowlę powyzej 40 DJP.... :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Mój sąsiad ma indyczarnie- 2 budynki po 2500m2.Postawił to na działce około 500 metrów od domu,i około 300 metrów od najbliższego budynku w tym przypadku kościoła.Gdyby stawiał przy domu to byłoby to w centrum wsi.Też bym nie stawiał w zwartej zabudowie tylko gdzieś w polu i wtedy jest spokój z dobrodusznymi sąsiadami.

 

Taka ciekawostka.Teraz sąsiad będzie dobudowywał jeszcze 1250m2 i musi postawić 600m2 płyte i bodajże 150m3 szambo.Tylko kto wymyslił takie przepisy dla hodowli drobiu???!!!!!Po co mu to jak ta płyta obornika nie ujrzy..........Obornik ma na wymiane za słome i po zdaniu ptaków ludzie odrazu zabierają do siebie.A szambo takie wielkie to już wogóle nie wiem po co.On też osobiście mówił że chyba kiedyś to zadaszyć i słome trzymać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj