Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Imagine    0

Dzięki Ptys.

Czemu odstawił ziemniaczki? chodowcy z mojej okolicy dają i zywieniowiec równiez powiedział że można ale nie przesadzac żeby efektywność tuczu nie spadła... wiadomo dostęp do paszy musi być ...więć skąd te twoje zdanie? jakieś przykre doświadczenia?

 

Zauważ że ziemniaka mam w brud odpadu bo warzywa idą jak idą w tym roku... i paruję około 200 kg dziennie... zauważywłem że zużycie paszy spada o jakieś 25 % w ciągu dnia (a daję tylko 2 razy dziennie ziemniaka.

 

Z tą skazą to tak samo myślałem ale mało choruję może z 2 sztuki ostatnio... teraz poszły na stodołę i nie są na lini wody z dozownikiem to ciężko cokolwiek im dać :/

 

Jeszcze jedno pytanko do znawców... czy dyszenie gąsek to może być od tego że im za ciepło czy jakaś może inna przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Jeśli słychać takie charczenie to może być grzybica, ale po opisie twojego stada myślę że po prostu jest im już za ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Zgadza się bo teraz mają chłodniej już i nie dyszą :)

 

Mam tylko taki dylemat bo coś mi się zdaje że za szybko się trochę tuczą (ponad 3kg gęś, a maja dopiero 4 tygodnie... niby optymalne dla gęsi w tym wieku to 2000-2300g ale mogę się mylić) i stąd moje pytanie czy przez szybki tucz nie stanie się tak że na łapkach nie wytrzymają? prosze o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Imagine@

to że czasami gąski przewracają się na plecy to jest normalne i minie jak podrosną im skrzydła a do tego czasu to często zaglądaj do gęśnika i stawiaj je na nogi. Te mocno umęczone to daj do izolatki aby sobie w spokoju odpoczęły.

Dyszenie gęsi wcale nie musi oznaczać grzybicy, podczas upałów w ten właśnie sposób gęsi schładzają swój organizm.

Aby gąski nie padły na nogi to proponuję na jakiś czas zrezygnować z parowanych ziemniaków i zastąpić je zielonką a dodatkowo jeżeli masz taką możliwość to daj im pobiegać aby wyrobiły sobie troszkę nogi


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Wystarczy ze trzy dni podawać zielonkę i od razu inne gęsi (zdrowsze), może być siano ale to już nie to samo ;) .

Te ziemniaczki to na później bym odstawił :wacko: . W tym wieku potrzebne są im witaminy, sole mineralne, cukry proste itp. najlepsze naturalne występujące w zielonce, kapuście.

Dzisiaj miałem zaskakującą sytuację na spacerniaku. Wczoraj zasypałem beczki do pełna na placu, a dzisiaj pusto, jeden dzień niższej temperatury i zjadły :D


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Dzięki no ja tez im kilka taczek dziennie zielonki daję w miarę możliwości... ale co ja im tam narwę na te ponad 1000 sztuk z tej krótkiej trawy co teraz jak i sam to muszę rwać :/ czekam na liście po brokule bo to juz będą szły przyczepy a nie taczki :)

I faktycznie są nieco inne po tej zielonce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,

właśnie w najbliższym czasie będę szczepił gęsi od tej choroby. Już chyba 3 lata z rzędu szczepimy i są efekty (można zauważyć lepszą zdrowotność stada). Ogólnie to muszę szczepić bo sąsiada gęsi od tamtego roku mają tą chorobę. W tamtym roku ostatnie rzuty u niego to była masakra, u Nas tylko parę sztuk padło z tego powodu. Wg mnie warto zaszczepić, bo przy takim koszcie pisklaka nie warto oszczędzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Szczepi ktoś z was gęsi od Darzy’ego? Widać efekty szczepienia?

 

No to mnie zaskoczyłeś swoim pytaniem kolego! Ja osobiście nie znam hodowców którzy by tego nie robili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja swoją nioskę szczepię dwa razy przed sezonem a jeszcze 2 lata temu to szczepiłem dwa razy przed sezonem i jeden raz w środku nieśności(inna szczepionka)

Zdecydowanie lepiej jest zaszczepić aby w później nie mieć kłopotów.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Jak tam gąski sie chowają?

My wczoraj meliśmy drugie wstawienie 5600 ;)

Mam pytanie ile można wołać za tone pomiotu gęsiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gladki79    0

Mam pytanie moje stado weszło w 5 tygo pasza woda cały czas .Mają wklęsłe

klatki i ze skrzydeł ,lotek wyrywają innym gęsiom i to jedzą .Witaminy to E+SELEN ,polfamixB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Witam

Czy ktoś sprzedawał już gęś 9 tyg ?

Jakie mieliście wyniki i jaką cenę zakłady dają?

 

Co może być powodem tego że gęsi są ospałe nie reagują na wołanie, nie chcą wychodzić z kurnika

dodam że jedzą bardzo dobrze,są w 7 tyg. dostają pasze kupną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Mam pytanie moje stado weszło w 5 tygo pasza woda cały czas .Mają wklęsłe

klatki i ze skrzydeł ,lotek wyrywają innym gęsiom i to jedzą .Witaminy to E+SELEN ,polfamixB

daj kolego Magi takiej przyprawy do zupy do picia na pewno sie po prawi

 

jest wiele czynników dla których gęsi maga nie chciec wychodzić z gęśnika ale z doświadczenia wiem że te które zostają w środku zawsze osiągają lepsza wagę :D

 

ges jest takim stworzeniem ze jak ma do wyboru zielonkę śrutę zborową i kupczą mieszankę to na samym końcu zdecyduje się na pasze pochodząca z zakupu.

Dlaczego gęś jest taka zdrowa i smaczna? Ponieważ jej ciało/mięso pobiera najmniej chemi z podawanej paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

mam umowe na cene 9,5zl ale w dniu sprzedarzy zawsze jest cena dnia i czesto jest wyzsza ( 16tyg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Ja również nie mam ceny w umowie... tylko mnie zapewniono że w granicach 9+- 10 zł :/ w zależności jak "zakłady przyjmą cenę pomiędzy sobą".

 

Mam pytanie... czy ktoś wie może dlaczego gąsi mogą być takie niespokojne po wejściu wieczorem do kurnika? od pary dni bardzo głośno się zachowują jakby były czymś rozdenerwowane po czym skubią się jedna drugą i wielki popłoch w kurniku demolując wszytko... po chwili się uspokaja to wszytko i idą spać... gęsi mają 6 tygodni ... cały dzień na wychodzie z zielonką i wodą... na noc pasza, ziemniak i woda.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

moim zdaniem to skubią się dla tego ze potrzebuja trochę mięsa/krwi kiedyś dawało się mączkę teraz ona jest "zakazana" wiec wystarczy jak dodasz im do picia trochę przyprawy do zupy typu magi to powinno ich uspokoić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

@bocecek087 widzę że dla ciebie magi jest lekiem na wszystko :D , co magi ma w sobie takiego że ma uspokoić gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj