Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kalol    0

Nawet ja zostałem wpisany :) dzięki :)

 

Roczna produkcja 30 tys. szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Zapraszam

wszystkich Gęsiarzy na ,CZAT'

we wtorki i czwartki

o godz. 18.00 na stronie AgroFoto

 

Za nami już pierwszy CZAT w cyklu:

(Gęś w zagrodzie) ;)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Ja robię 12 tyś rocznie. Produkował bym więcej ale wyższa produkcja w moim przypadku podnosi koszt produkcji a przy takich cenach jak w ostatnch latach jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja 10-15 tyś rocznie. W 2011 roku 12 tysięcy.

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

czat-czatem ale jak wiecie nie wszyscy maja akurat czas byc w domu i to jeszcze w tygodniu ale pominmy to. Proponuje spotkanie jakies na zywo i wszystko sobie wyjasnimy co i jak. Wielu z nas jest z rejonu Wielkopolski no i czesc z innych województw. Proponuje napiszcie z jakiego rejonu jestescie to wybierzemmy wspólnie miejsce dogodne dla nas i sie spotkamy o ile bedziecie miec ochote na to!!/?? U mnie w 2011r 9tys na ten rok planuje a co bedzie sie okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

To ja mam roczną produkcję w granicach 4500 sztuk a ogranicza mnie przede wszystkim brak odpowiednio dużej odchowalni a pochodzę z woj. śląskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

moja hodowla jest na poziomie 4700 szt. i tak jak mojego poprzednika ogranicza w pow. wychowalnii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Może by każdy zainteresowany określił jakie dni i jakie godziny najbardziej by mu pasowały na wejście na czat. Można by też wymienić się numerami gg, będzie jeszcze łatwiejsza komunikacja. Mój nr. gg 6953279(najczęściej jestem niewidoczny, więc pisać śmiało).

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Ja i kipper pracujemy w jednej firmie:) a kalol pracował:P w tym roku zamierzamy wziąć 30k gęsi w dwóch rzutach. Kontraktujecie już gęsi? My jeszcze czekamy, choć już naciskają. Do 15 stycznia mamy zakontraktować, ale jak będzie to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Co z kasą będę robić :P:o 3 rzuty nie ma miejsca i brakuje ludzi do pracy :mellow: Firma CEDROB, choć jeszcze mają z Animexu przyjechać i negocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi23    0

witam,

Jestem nowy i mam pytanie co do karmienia.

Czemu gęsi karmi się w czasie tuczu owsem a nie np ziemniakami? Wydaje mi się że ziemniaki są dobre do tuczenia.

Hoduję sobie co roku 20 sztuk i jedzą ziarno razem z ziemniakami.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez zibi23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

Moja produkcja gęsi wynosi 4500 mam pytanie ???

jakie kto podaje witaminy na początek chowu ewentualnie

leki zapobiegawczo i gdzie kupujecie przez internet

czy u swojego lekarza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekd    0

Witam kolegów!

Znajomy z Węgier opowiadał ostatnio o gęsi szarej, która tam hodowana jest na potęge.

Podobno im się opłaca i też idzie do Niemiec głównie.

Ma ktoś z was jakieś doświadczenia? Próbował ktoś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

We wtorki i czwartki od 18.00 na czacie AF

TY PYTASZ, MY ODPOWIADAMY-NA ŻYWO.

(GĘSI)

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0
  1. Co myślicie koledzy o G.P.(grupy producenckie)prowadzone przez (KRS)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Dziękuje ze wpisaliście mnie do udzielających się :) Tylko ze ja w porównaniu z wami to jestem bardziej hobbystą niż hodowca . Przygodę z gęsiami zacząłem w 2010 po likwidacji krów mlecznych wiec niewiele wiem ,a chętnie korzystam z waszej wiedzy. Moja hodowla to była próba czy mi ten kierunek hodowli odpowiada, Robiłem jeden rzut na rok i tylko 1500szt,

W tym roku już ma być 2 rzuty w sumie okolu 4000 szt

Przy tak niewielkiej ilości to nie mam zbyt możliwości do negocjacji ceny. Planuje w przyszłym roku rozbudować gęsiarnie . Chenie skorzystam z waszej wiedzy na temat budynku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

W moim przypadku to też jestem drobniutkim hodowcą lub na razie hobbystą, bo zacząłem od roku jak kolega post wyżej 2010 i trochę mniejsze stado bo tylko 1000 szt.na próbę. Miałem myślę jak na pierwszy raz w miarę dobry wynik bo średnia wagi mi wyszła 6,4.W tym roku planuję kontraktację jednego rzutu na 2000 szt.na tyle mi pozwalają warunki ale mam nadzieję że z roku na rok będę się rozwijał bo polubiłem te zwierzątka.W każdym razie te forum jest potrzebne bo cały czas je śledzę i dowiaduję się wiele cennych informacji pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi23    0

Prosze Was z racji waszego doświadczenia, powiedzcie dlaczego nie tuczy się gęsi ziemniakami?

 

Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj