Polecane posty

ferdek1    8

Zauważyłem że dużo gęsi ma szare pierze na grzbiecie oraz zdarzają sie pojedyncze czarne pióra na skrzydłach. Powiedz mi czy to jest normalne u Białej Kołudzkiej!?)

 

 

Jak bierze się nioskę z Kołudy to trafiają się takie szt. z czarnymi piórkami, tak jak kolega pisał 1-2 piórka przeważnie po podskubie te pióra giną i następne są już normalne. Ciemne pióra występują na skrzydłach i na grzbiecie.

 

Natomiast co do nie wyrastania gąsek to problem jest taki że są to pisklaki z lewych stad które, to stada są zestawione z gęsi tuczowych. A przyczyna jest taka że gąski są kryte gąsiorami z tego samego rodu. Natomiast my w swoich stadach mamy mieszańce gąski są z innego rody(11) i gąsiory również (33) i wstawiając pisklaka na tucz otrzymujecie ród (31), To dotyczy gęsi Kołudzkich. Są jeszcze rody czyste (Biała Włoska-11) jeszcze 4 lata temu było można dostać taką nioskę reprodukcyjną były na niej lepsze wyniki ale gąski osiągały mniejszą wagę od mieszańców. Tylko że w BW gąski były z innego stada i gąsiory również (czyli tak na chłopski rozum to gąski nie były kryte przez gąsiora-brata)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Indykpol Lublin proponuje cenę z roku 2009 z tym, że pisklęta mają być tańsze. Kredytują pasze i pisklaka bez % jak w latach ubiegłych. Podpisują hodowcy umowy mimo tego, miłej zabawy życzę przez 24h/7/16 tyg. Ja zrezygnowałem w tym roku z hodowli, będę się czymś inny zajmował i co będzie opłacalne :P trzeba nadrobić 2009 rok (straty).


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Każdy wie najlepiej czy mu się opłaca...

 

Co do strat z 2009r u mnie wyglądało to tak że pierwszy rzut odstawiłem do Jędrzejowa i miałem sporo w plecy... drugi rzut do bolemina i zarobiłem tyle że pokryło mi straty z Jędrzejowa plus coś zostało... co będzie w tym roku?? nie wiem, wiem za to jedno do Jędrzejowa już nigdy w życiu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Jeśli chodzi o mnie to zrezygnowałem z pierwszego wstawu ostatecznie a jeśli chodzi o następne dwa to jeszcze się zastanowię bo to trudna sprawa. Od trzydziestu lat takiej trudnej sytuacji nie było.

A nie wiadomo jaka będzie cena zbóż po żniwach, może się okazać że będą niskie plony i cena pójdzie do góry i co!!!!! będzie tragedia. A ZD będą miały nas w d...e bo umowy podpisane.

Nieprawdą jest że każdy wie czy mu się opłaca, bo znam takie przypadki że na gęsiach pobankrutowali i musieli sprzedawać wieloletni dorobek rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Oj!!!! hodowcy jeśli chcecie to hodujcie, ale to już każdego hodowcy interes!....

Przepraszam za moje posty ale ja tu nic nie zmieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Kolego aadams7 gratuluję. Jesteś jedynym hodowcą który w zeszłym roku zarobił u Tutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Dzięki bardzo i w tym roku tez zamierzam z nim współpracować...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Nie wiem w jaki sposób się cieszycie, że zarobiliście na ZD.TUTKA?

Przeważnie to ZD. zarobiły na hodowcach, a nie odwrotnie.

To po ile płacili -- 6,5--7,5zł.????

Jak tacy jesteście uchahani????? :):P:) :) :)

Też bym był zadowolony jak taką sumę mnie płacili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

W tym i przyszłym roku trzeba uważać szczególnie na ZD bo niektóre mogą być niewypłacalne ze względu na zalegające zapasy w chłodniach oraz sprzedaż po niskich cenach.

Miałem już trzy przypadki że nie wypłacono mi za odstawiony drób.

Bo że płacą mało to źle ale zdarza się że nie zapłacą nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Jak to nie zapłacili? Jakie to ZD ? :P


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Janicki w Toruniu nie zapłacił wszystkiego, Z Berfapolu w Obornikach wybrałem towarem ze stratą, Młynarczyk z córką nie oddali części kasy. Myślę że na tym będzie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Indykpol Lublin proponuje cenę z roku 2009 z tym, że pisklęta mają być tańsze. Kredytują pasze i pisklaka bez % jak w latach ubiegłych. Podpisują hodowcy umowy mimo tego, miłej zabawy życzę przez 24h/7/16 tyg. Ja zrezygnowałem w tym roku z hodowli, będę się czymś inny zajmował i co będzie opłacalne :P trzeba nadrobić 2009 rok (straty).

 

To po ile teraz indykpol płacić będzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Z panem Tutką to ja nie współpracuję od wielu lat, a z tego co wiem nikomu takiej ceny nie dawał, no i na klasyfikacji były po prostu cyrki. Kolego aadams7 teraz już wierzę, że masz dobre kontakty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego @hodowca08 o co ci chodzi?? Wiem co to znaczą cyrki na klasyfikacji bo odstawiałem już do wielu zakładów, wiem również co znaczy strach bo zakład w likwidacji i nie wiadomo czy przyśle kasę... ty masz swoje odczucia ja mam swoje. prawdą jest że raz odstawiłem do tutki i mi się spodobało, wszyscy mówili "nie odstawiaj do niego", ja nie miałem wyjścia... albo odstawię do Jędrzejowa, albo w nieznane do tutki albo do Tomaszowa po 4 zł dostałem propozycje za ciepło bitą... wybrałem nieznane... choć wiedziałem o tych zajściach o których pisaliście... klasyfikacja uczciwa... jakie gęsi taka klasyfikacja na zasadach starego bolemina...

 

Jak się sparzę u tatki to na pewno napisze... po to jest to forum... mam nadzieje że wy również o swoich przygodach na ubojach, wylęgarniach będziecie pisali bez żadnego strach tylko prawdę bez ściemniania...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

To po ile teraz indykpol płacić będzie ??

 

 

Indykpol twierdzi, że rok bieżący będzie lepszy (ale pewnie dla nich), a cena będzie taka sama jak w 2009, czyli 5,88 lub wyższa, pisklak tańszy. Najfajniejsze jest to, że nie ma ceny znowu na umowie. Więc kto się bawi w ruletkę w tym roku z ZDi (być, czy nie być) ? :P


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Spoko kolego aadams7. 6 lat temu również odstawiałam pierwszy raz gęsi do tutki i było wspaniale. Żadnej klasyfikacji, problemów. Wszyscy gadali o zaletach długoletniej współpracy ble ble ble. Do następnego rzutu. Wtedy się zaczęło.......... Mam nadzieję uwierz mi szczerą że w tym roku będzie inaczej, zresztą ingor obiecuje, że w tym roku już nie będzie oszukiwać :P Odnośnie bika znam wielu hodowców którzy tam oddawali i wiem co się działo, to już nie cyrki ale piractwo i rozbój w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

Popieram hodowce08. Mój przypadek był identyczny.

Dwa lata temu oddawałem do Tutki i nie było żadnych problemów a w zeszłym to myślałem że mnie szlag trafi. na klasyfikacji istny cyrk, 10% w drugiej klasie z czego niemal połowie tuszek brakowało 2- 10g do I kl. Gdy się kłóciłem z gościówą od klasyfikacji to powiedziała że jak mi się coś nie podoba to możemy zrobić jeszcze gorzej :P .

Płatność 30 dni po terminie.

W umowie była cena 5.50- 6.50 z dopiskiem że cena ostateczna będzie śr ceną rynkową, tutka to wykorzystał i zapłacił 5 zl/kg. Już nigdy nie podpisze takiej umowy i namawiam abyście też tego nie robili bo to tak jakby ceny minimalnej w ogóle nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

To prawda. Teraz po latach i rozmowach z wieloma hodowcami wiem, że to jest stała metoda, aby zachęcić hodowców do podpisywania umów na cały sezon, a wtedy już go mają. Hodowcy aadams7 naprawdę się udało, bo w zeszłym roku od klasyfikacji odsunięto pana od kontraktacji i postawiono pracownicę, ona to dopiero cięła. Kontraktujący nie mogą być przecież źle kojarzeni przy podpisywaniu umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Indykpol twierdzi, że rok bieżący będzie lepszy (ale pewnie dla nich), a cena będzie taka sama jak w 2009, czyli 5,88 lub wyższa, pisklak tańszy. Najfajniejsze jest to, że nie ma ceny znowu na umowie. Więc kto się bawi w ruletkę w tym roku z ZDi (być, czy nie być) ? :P

 

A jak tam klasyfikacja wygląda ?? I jak jest z płatnościami ? Zastanawiam się co z tym Sedarem począć, może tam byłoby lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wald12    0

Witam. Jak już ktoś pisał Iława proponuje 5,20 i niestety jest dużo chętnych na wstawienia za taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mw81    0

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum ale już zauważyłem że wszyscy "kochają" pana BIKA z Jędrzejowa. Ja też odstawiałem do niego gąski i twierdzę że z tą wagą u niego jest coś nie tak klasyfikacji nie było. W tym roku szukam innego zakładu, który na dodatek pozwoli mi skubać gąski lecz gdzie dzwonie to nie chcą takich gęsi. Napiszcie w których zakładach nie robią z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Witam. Od kilku lat sprzedaję gęsi do Tomaszowa Mazowieckiego i nie miałam problemów z klasyfikacją. Średnia waga gęsi jest liczona z wagi wjazdowej na zakład. W umowie w ostatnich latach był zapis, że jeżeli średnia waga gęsi mieści się w przedziale 5,7 - 7 kg to całość idzie w I klasie i tak też było klasyfikowane i płacone. Były oczywiście jakieś niewielkie potrącenia na visa ale to chyba występuje u każdego hodowcy. Zapłata następowała w 28 dniu od dnia sprzedaży.

Zakaz podskubu jest już od 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

Jestem ciekaw czy ktoś był na zebraniu w Kozich Głowach a jeśli tak to jakie warunki współpracy zaproponował ten zakład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mogę potwierdzić to co napisała kol. @vera, tylko że ja miałem termin płatności 14 dni


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Z Tomaszowem kiedyś współpracowałem ale mieszkam daleko i to przeważyło o odejściu z ZD Tomaszów, tak ogólnie nie było źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj