Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 551.4 awaria podnośnika.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:57

Renault 551.4 awaria podnośnika. Witam. Mam renault 551.4. Ma usterke podnośnika z którą przyjechał z zachodu. Podnośnik od razu po odpaleniu traktora cały czas podnosi. Nie reaguje na dźwignie. Zdejmowałem go i sprawdziłem że wszystkie ciegna są na swoim miejscu i wizualnie wygląda to dobrze. Więc usterka leży raczej w rozdzielaczu który raczej nie przełącza kierunków przepływu oleju lub ewentualnie wymaga regulacji. Pomoże ktoś? Będę wdzięczny.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Renault 70-34 tur mailleux 3 sekc. samopoz.

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 42000.00 PLN
  • 06 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 551.4 awaria podnośnika. Dzisiaj, 02:40
  •  

#2 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 07:52

Renault 551.4 awaria podnośnika. Wnioskuje po opisie że to podnośnik sterowany mechanicznie. Skoro tak to ja bym nie stawiał na rozdzielacz, rozdzielacz to prosta budowa, nie ma się co psuć, jedynie to może się wytrzeć i przepuszcza olej powodując opadanie ramion. Jeśli podnośnik jest sterowany przez tylko jeden rozdzielacz (nie jak w przeklętym MTZ) tylko jak np w C360 to stawiał bym że te dzwignie źle ustawiają pozycje rozdzielacza (tego suwaka) a to żeby sprawdzić trzeba się dobrze wgłębić. Sprawdź czy są wszędzie zabezpieczenia i czy na sucho (bez ciśnienia oleju) przesuwa się rozdzielacz.

#3 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:26

Renault 551.4 awaria podnośnika. Jutro zdejmuje podnośnik jeszcze raz i demontuje rozdzielacz. Podepne pod niego sprężone powietrze i sprawdze manualnie czy zamyka i otwiera oraz czy zmienia kierunki przepływu oleju wtedy będę miał pewność czy to on czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:20

Renault 551.4 awaria podnośnika. ja z koleji zakupiłem renault 651 i tez mam mały problem z podnośnikiem
małe cięzary podnosci
z koleji ponad tone to podniesie troszeczke i dalej niechce co z tym fantem zrobic

#5 Share renia555

renia555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 17:54

Renault 551.4 awaria podnośnika.

Witam.Mam taki problem z podnosnikiem ze wyjechalem na pole z kosiarka po skonczeniu pracy i po powrocie do domu podnosnik  nie chce sie opuscic.Moj ciagnik to renault 9514.Moze cos  ktos doradzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Renault145

Renault145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 20:51

Renault 551.4 awaria podnośnika. zaciał się zawór w rozdzielaczu który znajduje się pod kabina. jak masz siłownik pomocniczy to zrób w nim przelew i podłącz do gniazda od wywrotu rozwiązanie doraźne ale skuteczne było opisywane na af. i trzeba szykować się do regeneracji rozdzielacza koszt do 1000zł