Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pielęgnacja zalesień

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 09 grudzień 2007 - 22:18

Pielęgnacja zalesień W jaki sposób sobie radzicie z wykaszaniem zalesień?
Ja mam 1,85 ha świeżego zalesienia i mam kłopot z wykaszaniem. O ile nie ma problemu tam gdzie jest modrzew, bo drzewka są duże i mają spore odstępy (można nawet ciągnikiem wjechać) to jest problem z sosną i dębem bo są małe sadzonki (jednoroczne) sadzone na przemian w odstępach 1,5 x 1,2 m.
W tym roku to wynająłem ludzi i mi to wydeptywali. Jest jeszcze pomysł z wpadnięciem w plantację z kosami spalinowymi, ale boję się, że w tej trawie to wytną i sadzonki a do tego 1,85 ha kosą spalinową wyciąć między drzewkami to też potrwa.
Może jakoś chemicznie?
Myślałem nad kosiarką samojezdną ale nie mieści się w międzyrzędziach a do tego boję się, że wykończyła by się na nierównościach - bo sadzone jest to za specjalnie zmodyfikowanym pługiem.
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pielęgnacja zalesień Dzisiaj, 18:47
  •  

#2 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 17:54

Pielęgnacja zalesień

W jaki sposób sobie radzicie z wykaszaniem zalesień?
Ja mam 1,85 ha świeżego zalesienia i mam kłopot z wykaszaniem. O ile nie ma problemu tam gdzie jest modrzew, bo drzewka są duże i mają spore odstępy (można nawet ciągnikiem wjechać) to jest problem z sosną i dębem bo są małe sadzonki (jednoroczne) sadzone na przemian w odstępach 1,5 x 1,2 m.
W tym roku to wynająłem ludzi i mi to wydeptywali. Jest jeszcze pomysł z wpadnięciem w plantację z kosami spalinowymi, ale boję się, że w tej trawie to wytną i sadzonki a do tego 1,85 ha kosą spalinową wyciąć między drzewkami to też potrwa.
Może jakoś chemicznie?
Myślałem nad kosiarką samojezdną ale nie mieści się w międzyrzędziach a do tego boję się, że wykończyła by się na nierównościach - bo sadzone jest to za specjalnie zmodyfikowanym pługiem.

może Cię nie zrozumiałem,ale czy chcesz powiedzieć,że te>wydeptywanie<pójdzie szybciej,od wykaszania kosą spalinową?

#3 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 10 grudzień 2007 - 18:47

Pielęgnacja zalesień ja na praktykach chodzę z kosą spalinową i ładnie się wszystko usówa. wiadomo czasami wypadnie jakaś sadzonka ale jak sie jest ostrożnym to jest w porządku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 15 grudzień 2007 - 11:48

Pielęgnacja zalesień

może Cię nie zrozumiałem,ale czy chcesz powiedzieć,że te>wydeptywanie<pójdzie szybciej,od wykaszania kosą spalinową?

Nie tyle szybciej, ale bezpieczniej dla sadzonek - wiesz jak małe są jednoroczne dąbki?
Sąsiad obok wykaszał i masakra .... a przy takiej rozsadzie jak u mnie 1,5 x 1,2 m jak co ileś wypadnie sadzonka to masakra (trzeba jeszcze pamiętać o naturalnych wypadnięciach).
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 14:02

Pielęgnacja zalesień

Nie tyle szybciej, ale bezpieczniej dla sadzonek - wiesz jak małe są jednoroczne dąbki?
Sąsiad obok wykaszał i masakra .... a przy takiej rozsadzie jak u mnie 1,5 x 1,2 m jak co ileś wypadnie sadzonka to masakra (trzeba jeszcze pamiętać o naturalnych wypadnięciach).

wiem,też mam las.Ale sadzonki dębu dostałem trzyletnie.Nie unikniesz,przynajmniej na początku takich strat przy koszeniu.Szczególnie boli,jak zahaczysz o dorodny modrzew. :angry: .Ja zrobiłem sobie małą uprawę własnych sadzonek,i z niej uzupełniam ubytki.Zresztą akurat dębom trawa i chwasty zbytnio nie przeszkadzają we wzroście.Jak trochę zostanie niewykoszone ,to żadna tragedia.Gorzej z sosną.A modrzewie moment i wystrzelą w górę! ;)

#6 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 21:47

Pielęgnacja zalesień A oto to zalesienie fotki z dzisiaj.
Te drobne pędy między sosenkami to dąbki, modrzewie są daleko z tyłu więc praktycznie nie widoczne.

http://www.agrofoto...._218_138341.jpg
http://www.agrofoto....2_218_77619.jpg
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share fish71

fish71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 23:02

Pielęgnacja zalesień

A oto to zalesienie fotki z dzisiaj.
Te drobne pędy między sosenkami to dąbki, modrzewie są daleko z tyłu więc praktycznie nie widoczne.

http://www.agrofoto...._218_138341.jpg
http://www.agrofoto....2_218_77619.jpg

Witaj !
Muszę przyznać że ładny masz ten las. A jak to wygląda teraz ? Pewnie juższumi nawet. :blink: Mam nadzieję że robale go oszczędziły. A własnie czy liczyłeś pędraki przed sadzeniem ?
Przymierzam się do zalesienia i zastanawiam się na co zwrócić szczególną uwagę. Czy możesz mi coś podpowiedzieć ?