kurczaq

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście?

Polecane posty

kurczaq    0

Witam forumowiczów. Mam pytanie dotyczące tych dwóch środków - czy ktoś już to używał? Ciekawi mnie jak to wychodzi cenowo oraz czy te środki coś dają. Przypomnę: Blackjak działa stymulująco na wzrost korzeni roślin, Vapor Gard - ogranicza utratę wody, podlewanie przed wysadzeniem rozsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Ja wtym roku stosowałem Vapor Gard na kalafior efekt zarąbisty rusł w oczach, po 4 dniach od posadzenia mnustwo młodych drobnych korzonków, w tym roku mam zamiar wyprubować też BlackJak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Koszt tego środka na ha to 12zł. Na opakowaniu niem dawek i tez nie wiedziałem jaką dawke dać, obejrzałem kilka filmików Bioagris i właśnie powiedzieli 12zł na ha czyli 100ml/ha

Edytowano przez stalpin8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ostatnio na jakimś spotkaniu dostałem ulotki, następnym razem dopytam, ale coś mi się wydaje że cena będzie większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaq    0

Wiem, ja już to widziałem. Ale producet inaczej sugeruje. 1% stężenie (wg producenta) powinno niby stosować już na dojrzałe owoce i warzywa, aby uchronić przed np. poparzeniem słonecznym. Sam już nie wiem hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam

 

Też jestem zainteresowany tymi środkami

Chciałbym zastosować Vapor Gard w rozsadzie selerów

I otóż mam pytanie czy podlewać selery raz kilka dni przed sadzeniem ? czy może dwa razy na. 10 dnie przed i 3 dni przed ??

Na filmie jest pokazane na brokułach a ciekawe jak to w selerach by się spisało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaq    0

Na warzywach kapustnych podlewa się to godzinę przed wysadzeniem w pole i zostawia na słońcu, żeby na powierzchni liścia utworzyła się jakby taka bariera ochronna

 

Sprawdziłem na ulotce, co do selerów - podlewasz Kolego tak samo jak przy kapustnych czyli 1 raz, godzinę przed wysadzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

A czy mozna stosowac razem środki Blackjak i Vapor gard przed wysadzeniem? Czy moze najpierw przed wysadzeniem Vapor Gard w celu ochrony przed nadmiernym parowaniem wody a dopiero pozniej po wysadzeniu Blackjak na poprawe wzrostu korzeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Przy warunkach stresowych np. duże wachania temperatury, susza, zastosuj BlackJack+terra sorb complex

Terr sorb complex szybko regeneruje rośline po przypalenie przez cherbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaq    0

Na moje, to Blackjak powinno się stosować podczas produkcji rozsady, a nie już na polu. Niby Blackjak przyspiesza kiełkowanie nasion i wzrost samych sadzonek, a Vapor Gard pomaga roślinie zakorzenić się i utrzymać turgor, ale tak jak wcześniej pisałem, to już po wysadzeniu. Vapor Gard'a nie należy mieszać z innymi środkami - tak jest napisane na ulotce.

Edytowano przez kurczaq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

A czy ktos stosowal Blackjaka w uprawie ziemniakow? Jesli tak to prosze o podzielenie sie informacjami z zakresu dzialania tego srodka. I czy Vapor gard byl by dobrym srodkiem do ochrony ziemniaka przed przymrozkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albertgo    0

Witam

Więc tak Balck Jak ( BJ ) stosuje się:

1. 250 ml na 100 l wody,co musi być wykorzystane na ilość potrzebne do późniejszego obsadzenia na około 1 ha. Podlać nasiona po wysianiu do paletek rozsadowych po ustawieniu gdzie nasiona mają wschodzić.

2. 250 ml na 100 l wody co musimy wykorzystać na rozsadę przeznaczoną do obsadzania około 1 ha pola zabieg podlewania lub zamaczania korzeni cieczy roboczej wykonać tuż przed sadzeniem

3. dwa tygodnie po posadzeniu roślin w polu zastosować 2 l na ha Balck Jak w oprysku dolistnym

KOSZTY

cena 1 l to około 55 zł

zastosowanie pierwsze koszt 13,75

zastosowanie drugie koszt 13,75

zastosowanie trzecie koszt 110 zł

na samom rozsadę kosztuje to niecałe 30 zł w polu oprsyk to 110 zł co daje nam 140 zł łącznie na 1 ha pola. Czy to dużo ?

 

Kolego

stalpin8145

 

 

Terr sorb complex szybko regeneruje rośline po przypalenie przez cherbicyd

Bardzo bym w temacie herbicydowym uważał z stosowaniem biostymulatorów w tym tych zawierających aminokwasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

może i ten środek coś daje ale filmik to zupełna kompromitacja. jak kolega wyżej wspomniał jakoś zajebis.cie szybko u niego te chwasty rosną a po za tym ''w warunkach suszy'' a gdzie tam susza jak pole deszczowane hahahha nawet gdyby całkowicie korzen odciął to przy takiej wilgotności by sie roślina trzymała porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

Black Jak stosuje w warzywach (kapusty, ogórek) oraz produkcji rozsady i jest duży efekt w działaniu na korzenie. tylko mogło być to troszke tańsze ,55zł /litr, niby 2 litry/ha piszą, ale 2,5l/ha spokojnie można dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

macie jakies porównanie pomiedzy "black jack" a "black star"?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Stosowałem w ziemniakach i efekt był widoczny, mocniej rozbudowany system korzeniowy krzaki już prawie były uschnięte a bulwy nadal się mocno się trzymały krzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez demon17
      Witam, stosowaliście już ten preparat?? Jeśli tak to jest jakaś różnica?? Warto w to zainwestować?? Na początku chciałbym zobaczyć na kawałku 2ha, klasa ziemi III/IV Vineta w CA.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj