Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście?

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:14

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Witam forumowiczów. Mam pytanie dotyczące tych dwóch środków - czy ktoś już to używał? Ciekawi mnie jak to wychodzi cenowo oraz czy te środki coś dają. Przypomnę: Blackjak działa stymulująco na wzrost korzeni roślin, Vapor Gard - ogranicza utratę wody, podlewanie przed wysadzeniem rozsady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Dzisiaj, 09:09
  •  

#2 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:50

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Ja wtym roku stosowałem Vapor Gard na kalafior efekt zarąbisty rusł w oczach, po 4 dniach od posadzenia mnustwo młodych drobnych korzonków, w tym roku mam zamiar wyprubować też BlackJak.

#3 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:11

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? No dobra, ale nie napisałeś Kolego jak tam wychodzi z ceną na ha.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 08:39

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Koszt tego środka na ha to 12zł. Na opakowaniu niem dawek i tez nie wiedziałem jaką dawke dać, obejrzałem kilka filmików Bioagris i właśnie powiedzieli 12zł na ha czyli 100ml/ha

Edytowany przez stalpin8145, 29 styczeń 2013 - 08:43.

#5 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:27

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? ostatnio na jakimś spotkaniu dostałem ulotki, następnym razem dopytam, ale coś mi się wydaje że cena będzie większa

#6 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:47

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Mi się też wydaje, że to taka ściema z tymi 12zł/ha. W anglojęzycznej ulotce jest napisane wyraźnie 100ml/4-5 l wody. No to jakie 12zł/ha, skoro 1l tego środka kosztuje ponad 100zł. Z resztą, macie tu link http://www.agspec.ne...-GARD-label.pdf

#7 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 12:23

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście?

#8 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 12:55

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Wiem, ja już to widziałem. Ale producet inaczej sugeruje. 1% stężenie (wg producenta) powinno niby stosować już na dojrzałe owoce i warzywa, aby uchronić przed np. poparzeniem słonecznym. Sam już nie wiem hehe.

#9 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:03

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Witam

Też jestem zainteresowany tymi środkami
Chciałbym zastosować Vapor Gard w rozsadzie selerów
I otóż mam pytanie czy podlewać selery raz kilka dni przed sadzeniem ? czy może dwa razy na. 10 dnie przed i 3 dni przed ??
Na filmie jest pokazane na brokułach a ciekawe jak to w selerach by się spisało

#10 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:26

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Obejrzyj sobie 1 filmik są wyniki stosowania tych środków w porach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 16:23

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Na warzywach kapustnych podlewa się to godzinę przed wysadzeniem w pole i zostawia na słońcu, żeby na powierzchni liścia utworzyła się jakby taka bariera ochronna

Sprawdziłem na ulotce, co do selerów - podlewasz Kolego tak samo jak przy kapustnych czyli 1 raz, godzinę przed wysadzeniem

#12 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:47

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? A czy mozna stosowac razem środki Blackjak i Vapor gard przed wysadzeniem? Czy moze najpierw przed wysadzeniem Vapor Gard w celu ochrony przed nadmiernym parowaniem wody a dopiero pozniej po wysadzeniu Blackjak na poprawe wzrostu korzeni?

#13 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:30

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Przy warunkach stresowych np. duże wachania temperatury, susza, zastosuj BlackJack+terra sorb complex
Terr sorb complex szybko regeneruje rośline po przypalenie przez cherbicyd

#14 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:44

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Na moje, to Blackjak powinno się stosować podczas produkcji rozsady, a nie już na polu. Niby Blackjak przyspiesza kiełkowanie nasion i wzrost samych sadzonek, a Vapor Gard pomaga roślinie zakorzenić się i utrzymać turgor, ale tak jak wcześniej pisałem, to już po wysadzeniu. Vapor Gard'a nie należy mieszać z innymi środkami - tak jest napisane na ulotce.

Edytowany przez kurczaq, 29 styczeń 2013 - 18:46.

#15 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:33

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? A czy ktos stosowal Blackjaka w uprawie ziemniakow? Jesli tak to prosze o podzielenie sie informacjami z zakresu dzialania tego srodka. I czy Vapor gard byl by dobrym srodkiem do ochrony ziemniaka przed przymrozkami?

#16 Share chemik112

chemik112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 luty 2013 - 19:25

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? tylko jedno mnie zastanawia czy po 4 dniach takie chwasty juz urosły w polu ?

#17 Share albertgo

albertgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 08:50

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Witam
Więc tak Balck Jak ( BJ ) stosuje się:
1. 250 ml na 100 l wody,co musi być wykorzystane na ilość potrzebne do późniejszego obsadzenia na około 1 ha. Podlać nasiona po wysianiu do paletek rozsadowych po ustawieniu gdzie nasiona mają wschodzić.
2. 250 ml na 100 l wody co musimy wykorzystać na rozsadę przeznaczoną do obsadzania około 1 ha pola zabieg podlewania lub zamaczania korzeni cieczy roboczej wykonać tuż przed sadzeniem
3. dwa tygodnie po posadzeniu roślin w polu zastosować 2 l na ha Balck Jak w oprysku dolistnym
KOSZTY
cena 1 l to około 55 zł
zastosowanie pierwsze koszt 13,75
zastosowanie drugie koszt 13,75
zastosowanie trzecie koszt 110 zł
na samom rozsadę kosztuje to niecałe 30 zł w polu oprsyk to 110 zł co daje nam 140 zł łącznie na 1 ha pola. Czy to dużo ?

Kolego
stalpin8145

Terr sorb complex szybko regeneruje rośline po przypalenie przez cherbicyd
Bardzo bym w temacie herbicydowym uważał z stosowaniem biostymulatorów w tym tych zawierających aminokwasów

#18 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 20:54

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? może i ten środek coś daje ale filmik to zupełna kompromitacja. jak kolega wyżej wspomniał jakoś zajebis.cie szybko u niego te chwasty rosną a po za tym ''w warunkach suszy'' a gdzie tam susza jak pole deszczowane hahahha nawet gdyby całkowicie korzen odciął to przy takiej wilgotności by sie roślina trzymała porażka

#19 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 03 luty 2014 - 17:13

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Black Jak stosuje w warzywach (kapusty, ogórek) oraz produkcji rozsady i jest duży efekt w działaniu na korzenie. tylko mogło być to troszke tańsze ,55zł /litr, niby 2 litry/ha piszą, ale 2,5l/ha spokojnie można dać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PiotrStopka

PiotrStopka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 maj 2014 - 17:43

Blackjak i Vapor Gard - stosowaliście? Witam czy można zastosować Blackjak wiecej niż dwa razy w podlewaniu rozsady.