Skocz do zawartości

Zdjęcie

hale udojowe- wszystko

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 03 luty 2013 - 01:24

hale udojowe- wszystko Szczegoly,to raczej tylko z przedstawicielami handlowymi.
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hale udojowe- wszystko Dzisiaj, 13:54
  •  

#22 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 luty 2013 - 10:47

hale udojowe- wszystko

Hej. Mnie interesuje hala udojowa autotandem 2x3+1 lub 2x3 z systemem zarządzania stadem i karmnikami. GEA lub Delaval tylko sparwdzone firmy mnie interesują. Zna ktoś jakieś szczegóły. Szczególnie cana by mnie interesowała. Ewentualnie porównanie z halami rybia ość 2x4 i 2x5.

Chodzi ci o karmienie na hali ?? Jesli tak to nie bierz tego bo krowy nie beda chciały wychodzic z hali i zasr**a wszystko.

#23 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:56

hale udojowe- wszystko

cena jest moim zdaniem troche za niska, podejrzewam ze wiekszosc elementow jest uzywana, a jakiej to firmy? Bo systemow zarzadzania stadem nie jest za wiele de laval, Gea, Sac, i chyba stranko.

tu dzis nagralem filmik jak zdejmuje na mojej hali

https://docs.google....dit?usp=sharing

Jest to westfalia. a powiedz mi Statek, które elementy powinny być nowe? Bo wiadomo wygrodzenie może być używane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 luty 2013 - 12:27

hale udojowe- wszystko

Chodzi ci o karmienie na hali ?? Jesli tak to nie bierz tego bo krowy nie beda chciały wychodzic z hali i zasr**a wszystko.

nie zgodze sie wogole. Mialem wczesniej stara hale i dokarmianie bylo z karminikow. Maks 3kg na raz na glowe. I powiem Wam ze w trakcie doju zjadaly co trzeba i wychodziły bez problemu. Moje krowy w tej chwili maja cos w glowie ze jak wlaczam dojarke i zaczynam zganiac to sr**a przed hala. Naprawde niewiele sprzatania.

Elementy które powinny być nowe to:

oczywiscie metatatrony, bramki i siłowniki, pulsatory, bramki zczytujace, moduły zbierajace info z urzadzen i "przerabiajace" sygnal do kompa, rury mleczne tez bo trzeba wiercić nowe otwory na pomiary mleka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#25 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:06

hale udojowe- wszystko Witam. czy ktoś z Was ma na posadzce w hali udojowej maty gumowe?
pytam bo u siebie w hali planowałem zrobić posadzke zywiczną ale okazało sie ze panowie budowlanicy zawalili sprawe przy wylewaniu posadzki trzeba sporo poprawic zeby zrobić dobre spadki i tu rodzi sie problem bo po taki łataniu potem moze posadzka z zywicy odchodzić i ogólnie kazdy mi odradza ten rodzaj posadzki. gosć z delavala namawia mnie na maty gumowe ale u mnie w okolicy nikty tego nie ma i nie wiem jak taki rodzaj posadzki sie sprawuje.
Co sądzicie o tym pomoysle z matami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 18 marzec 2013 - 17:46

hale udojowe- wszystko Widzialem takie maty na halach.Smialo mozesz je stosowac.Rolnicy chwalili
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...