kon23

Kto ma najbardziej mięsne świnie na af

Polecane posty

maxiben    23

heee dobre u mnie maciora raz miała 36 % ale tez wyglądała na tłustą a tacznik jeden miał 41% a reszta klasy SEU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W pewnym zakładzie maciora po uboju ważyła więcej niż przed.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Tak czytam i przy Waszych mięsnościach nasze 58% to nic. Zwłaszcza te średnie do 64% ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ave@ oni mają genetycznie mutowane.. :) hahaha 64% hahah ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

hmm ja dziś kupiłem loszki i knura hodowlanego. Knur pietren&duroc ma 64,9 a średnia loszek wbp to 60,0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na papierze czy w rzeczywistości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

No można tylko pozazdrościć tym co mają średnią mięsność po 64 % i powyżej tym rolnikom należy pogratulować hehe ludzie co wy piszecie to nie jest forum co przeglądają ludzie z miasta im taka ciemnotę możecie wciskać ;) Nie róbcie z siebie pośmiewiska !!ja mam mięsność w granicach 57 % i na prawdę pasze szykuje według ułożonych receptur i uważam iż taka średnia jest na prawdę bardzo wysoka i w ubojni też tak twierdzą i nie piszcie tu głupot pojedyncza sztuka jakaś może się zdarzyć z taka mięsnością ale nie średnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam się z przedmówcą... 64% to mogą być wyrywkowe sztuki ale nie średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

U nas w gosp. ostatnia średnia to 52.4 niestety "kupne" prosiaki trochę zaniżają. Fakt zdarzają się sztuki po 60-65% ale jest to niestety bardo rzadkie zjawisko. Ogólnie średnia to 52-55 w naszym przypadku i podobno to już dobre wyniki, bynajmniej nas zadowalają no i już przy takiej mięsności cena jest o 30-do nawet 60groszy(w przeliczeniu na żywą wagę) wyższa niż w innym pobliskim zakładzie gdzie płacą za żywą, a nie po ubojową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

HubertOjdana, loszki i knur były hodowlane, wiec podlegały wycenie punktowej czyli mam to tylko na papierze :) . Ale materiały hodowlane to nic dziwnego ze mięsność dobra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

u mnie to wygladalo tak, jak cena byla niska to miesnosc wysoka a jak wysoka cena to miesnosc nisk a nawet bardzo niska zdazalo sie ze byly sztuki po 45 % !!!!!!!!!!!!!!!! dzis juz nieoddaje na WBC woze do miejscowego zakladu placo mi dobze niepotracaja mi nic jaka waga taka placa dzisiaj poszly za 3,90 zl jest ok. PS jak ktos sprzedaje sztuki po 100kg to miesnosc bedzie dobra ale nieradze sprzedawac powyzej 120kg wtedy sie otluszczaja i najwazniejsze to zetelny odbiorca ja na PKM DUDA niestety nazekalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Średnia mięsność za miniony rok 55,2%. Najlepsza sztuka 61,3%.

Pewnie mogło być lepiej ale świnie są karmione paszą pod kątem sprzedaży w wadze żywej a nie wbc.

Tylko czy przy takiej średniej mięsności warto przechodzić na pasze pod mięsne??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scanman    0

Generalnie jeśli sprzedajemy na wbc - żywimy pod tym kątem. Mięsność zależy głównie od żywienia,w drugiej kolejności od rasy(podobno) Kupuję z różnych źródeł prosiaki i średnia mięsność oscyluje wokół 56% różna jest natomiast długość tuczu i zużycie paszy. Teraz mam PIC z polskiej hodowli - zapowiadają się dobrze(żeby tak cena też...)

Jeśli jest możliwość coś poprawić w żywieniu - czemu tego nie zrobić? Z głową oczywiście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Koledzy co do tej mięsności to napisałem że to było w konkursie i to była średnia mięsność z jakiejś odstawy świń , i sory za wprowadzenie w błąd . Na codzień mięsność wynosi ok 56 % więc w zupełności wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztrauser    0

Ostatnia odstawa (20 sztuk) średnia 58,7%

Kolejna odstawa (20 sztuk) średnia 59,8

Edytowano przez sztrauser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

No można tylko pozazdrościć tym co mają średnią mięsność po 64 % i powyżej tym rolnikom należy pogratulować hehe ludzie co wy piszecie to nie jest forum co przeglądają ludzie z miasta im taka ciemnotę możecie wciskać wink.gif Nie róbcie z siebie pośmiewiska !!ja mam mięsność w granicach 57 % i na prawdę pasze szykuje według ułożonych receptur i uważam iż taka średnia jest na prawdę bardzo wysoka i w ubojni też tak twierdzą i nie piszcie tu głupot pojedyncza sztuka jakaś może się zdarzyć z taka mięsnością ale nie średnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

po mojej rewolucji w genetyce i zywieniu od paru miesiecy srednia miesnosc jest w granicach 59-60.5% a rekord to z przed paru lat 67,7 na razie nie do pobicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

prz swoich lochach to mozna mniej wiecej to utrzymac ale przy kupczym towarku to jeden Bóg wie jaka bedzie mięsność w czasie sprzedaży. Ostatnio towar z finlandii miał 60% srednio, teraz sprzedajemy drugą partię i czekamy na fakturke czy sie powtórzy czy tylko raz się udało, przy holandii to 57%średnio było prawie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ostatnia partia 20szt, średnia 56%. najwięcej 62%. cykl zamknięty. pasza we własnym zakresie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj