HubertNH

Ekologiczne żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

DamianO1996    2

Jęczmień, żyto, pomyje i jakaś roślina białkowa, byle nie soja, może być makuch rzepakowy, a najlepiej jakaś coś z własnej uprawy, np. bobik, peluszka, wyka lub łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Soja jest GMO a nasze łubiny nie :P ja zastepuje soje łubinem i nie zauważyłem spadku przyrostów a taniej wychodzi i jakie stanowisko po łubinie :) i moje świnie są ekologiczne szkoda ze na skupie nikt tego nie docenia ;-)

Edytowano przez Vladoo1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak ktoś chce to znajdzie ale pomijając fakt czy jest ona gmo czy nie to skład ma taki sam i ja nie widzę przeciwwskazań do stosowania takiej soi w ekologicznym zywieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

O nie, w ekologicznym żywieniu nie wolno stosować roślin GMO, dlatego, że wpływ organizmów GMO na zdrowie człowieka nie jest do końca znany. Dla przykładu szczury karmione soją GMO były w 4 pokoleniu bezpłodne, a tym co były karmione zwykłą nic nie było. A u nas o soje niemodyfikowaną jest ciężko, gdyż do nas jest przywożona wielkimi statkami śruta sojowa tylko modyfikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Soja jest podstawowym źródłem białka w większości hodowli ekologicznych prowadzonych na serio. Zapotrzebowanie na soję organiczną stale rośnie. Rolnicy w Polsce powinni jak najbardziej zainteresować się uprawą soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Niedługo będą uprawiać. Poczekać, aż wyhodują odmiany o krótszym okresie wegetacji. Kukurydza kilkadziesiąt lat temu też wydawała się rośliną ciepłolubną nie przystosowaną do klimatu Polski, a teraz ile jej jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Beton82
      Witam. Posiadam oborę przejazdową szerokość korytarza paszowego 4,5 m. na 50 szt. bydła opasowego.  Jaki będzie najlepszy wóz paszowy 5m3 wystarczy??? i czy przy mieszaniu paszy nie będzie się z niego wysypywać balot sianokiszonki. Czy C 360 da sobie z nim radę? 
    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko chów byków) oczywiście zacząć od krzyżówek . Z moich obliczeń opartych z jednego pliku . 
      Dawki w przyrostach 1200 g dziennie.
      WSZYSTKO jest podane w kilogramach, dawki na jeden dzień .
      150-200 kg 
      Kiszonki qq - 3 
      Śruta - 5,8 
      P.Ś.sojowa - 1,5 
      Kreda pastewna - 0,16
      200-250 kg
      Kiszonka qq - 9 
      Śruta - 5,5
      P.Ś. sojowa - 1,1
      Kreda pastewna - 0,07
      250-300 kg 
      Kiszonka qq - 15,6
      P.Ś. sojowa - 1,1
      Kreda pastewna - 0,05 
      300-350 kg 
      Kiszonka - 16,8 
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,08 
      350-400 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna 0,1
      400-450 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1,1 
      Kreda pastewna - 0,095
      450-500 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1,1 
       Kreda pastewna - 0,09 
      500-550 kg 
      Kiszonka qq - 20 
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,09
      550-600 kg 
      Kiszonka qq - 22
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,09
      SIANA DO OPORU 
      Podsumowanie :
      Kiszonka qq - 5841,8~5900=885 zł
      Śruta - 452~460=322zł
      P.Ś. sojowa - 412,4~420=695zł
      Kreda pastewna - 34,14~35=15zł
      Lizawka = 15 zł
      Cielak =1700zł
      Słoma =400zł
      Wszystko wyszło 4032 zł od tego sprzedaż byka 4800-5000 
      Wyszło 375 chowu.
      Ceny są z województwa Małopolskiego.
      Czy to jest realne że tyle byk zje i kosztuje wychodowanie .
       
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,
       
      Posiadam budynek ,który chciałbym przeznaczyć pod chlewnię 10 loch,knur,tuczniki.Jest to nowy budynek nie zgłoszony  jeszcze do użytku,gdzie zgłosić i jakie są wymagania pod tego typu działalność?
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj