Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lols123

lols123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 16:09

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Tak jak w temacie chcę się dowiedzieć jaki agregat będzie lepszy chodzi mi o 3m agregat uprawowo-siewny Uni Eco lub Plus
Czy lepsze będzie aktywny Unia Plus czy Unia Eco talerzowy? Jak się spisuje talerzowy podczas uprawy przed siewem ??
Czy warto wydawać niecałe 60tyś netto czy lepiej coś dołożyć trochę kasy i kupić jakoś lepszą markę ??
Co sądzicie o marce Gaspardo?

Edytowany przez lols123, 28 styczeń 2013 - 17:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Dzisiaj, 07:41
  •  

#2 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:25

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy jak dla mnie nie warto kupować Uni, mam agregat upr-siew aresa i nie jestem z wykonania zadowolony, użytkuje go 10 lat, kiepski materiał, rdzewieje, teraz kiedy bede zmianiał to wezmę coś talerzowego i redlice też talerzowe oram min 1t zasypu siewnika. tendencja jest taka żeby zmniejszać koszty jak najmniejsza ilością przejazdów, jeśli aktywny to oczywiście Amazone przoduje ale nie wiem czy 100tyś starczy, rozejrzy się za horstem lub pottigerem
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#3 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:56

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Jeśli juz takie coś szukasz to jeslu chodzi o unie to chyba najlepiej focus talerzowy . redlice tez ma talezowe cena coś około 60 tys .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:19

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Ja polecam agregat talerzowy.

#5 Share lols123

lols123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:03

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Jeśli znacie ceny jakiś innych firm podobnych zestawów to podajcie (zestaw musi mieć 3m szerokość i najlepiej aby był aktywny)

#6 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:14

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy amazone na talerzach 3 m 90 tys troche panad nawet

#7 Share lols123

lols123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:34

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Może jeszcze jakieś opinie??!!

#8 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 10:40

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy kuhn integra napewno tansza od amazone . cos około 70 ty

#9 Share lols123

lols123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:19

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Jaki agregat polecacie talerzowy czy aktywny jaki lepszy ???
I co sądzicie o marce gaspardo?

Edytowany przez lols123, 30 styczeń 2013 - 20:23.

#10 Share Skhmadaje

Skhmadaje

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:27

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Posiadam od roku agregat uprawowo siewny Unia Eco 350 z wałem Packera. Agregat jest delikatny. A hydropak jest już wadliwy! hak unoszące siewnik przestawiają się samoczynnie podczas pracy i siewnik jedzie bokiem, koła siewnika zawadzają o wał Packera i niszczą się opony, siewnik przy podnoszeniu przechyla się jedna strona się już podnosi druga jeszcze stoi na podłożu. Przyczyną jest mały rozstaw śrub mocujących haki do kozła wydźwigu hydropaku. Inni producenci np.: Agro-masz rozwiązał to lepiej jest duży rozstaw śrub mocujących, dodatkowo wokół sworznia. dwóch kolegów ma Agregaty agro-maszu i są zadowoleni, także z siewnikiem Famarol. Co do siewnika, w moim egzempalrzu płaskowniki mocujące łańcuch zagarniacza są tak cienkie, że się pozaginały do środka :/ Serwis gwarancyjny nie może zmienić konstrukcji więc wymienia elementy na nowe ale nic to nie zmienia. Ogólnie firma Unia ma to wszystko w głębokim poważaniu, mają przyjechać wymienić skrzynię siewnika od trzech miesięcy, zaraz mi sie kończy gwarancja :/ Ogólnie mam z Uni jeszcze dwie kosiarki dyskową i rotacyjną, prasę i już raczej nic od nich nie kupię, maszyny nie są jakoś ani super wykonane ani nie mają porywających rozwiązań, jak dla mnie bazują na renomie z dawnych lat, tak naprawdę nowe firmy, które wchodzą na rynek bardziej się starają i wprowadzają innowacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 17:29

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy witam wszystkich, nie będę zakładać nowego tematu tylko napisze tutaj.
zastanawiam się nad wymianą agregatu uprawowo-siewnego i teraz pytanie
chciałem kupić siewnik amazone d8 talerzowy, cena w granicach 20 tysięcy a do tego jakiś zachodni agregat typu włóka, dwa rzędy zębów i wał np packera. cena w granicach 10 tyś.
Dziś przeglądając internet napotkałem się na agregat agromasz sn-300 i wydaje się być ładny, cenowo troche drożej wyjdzie ok 43 tysiecy brutto
minus agromaszu że nie montują włóki a na moich polach robi fajną robotę
plus dla agromaszu że jest to zwarta konstrukcja przez co wydaję mi się że będzie mniejsze obciążenie podnośnika
plus dla zestawu łączonego że jest możliwość kupienia agregatu z włóką oraz podczas prac bardzo przydatną sprawą jest na mokradłach na polu możliwość podniesienia agregatu na niewielką wysokość bez podnoszenia siewnika co sprawia mniejszy opór a zarazem siewnik sieje dalej

proszę o opinie ludzi którzy użytkują podobne zestawy czy też użytkowali
pozdrawiam:)

#12 Share Miszka123

Miszka123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 18:51

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy
Witam mam takie pytanie za niedługo będziemy kupować agregat uprawowo-siewny i mam mętlik w głowie bo nie wiem jaki wał mam wybrać bo pierwszy w agregacie idzie wał strunowy potem zęby i na końcu nie wiem właśnie czy ten wał dociskający ( pakera ) czy ten zwykły rurkowy bo niektórzy mówią że ten wał dociskający ( pakera ) to że jak glina to się zapycha albo jak na piasku to piasek pcha i nie wiem możecie coś poradzić może jakiś wał dociskający z innym wzorem czy coś jakiś może link podeślijcie ze zdjęciem z góry dziękuje za uwagę i podpowiedź .
  • 0

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 19:37

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Do jakiego ciągnika ma być,C-330?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:02

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Miszka zobacz mój w galerii samoróbka wykonana prze zemnie ,sprzedałem ich trochę i konstrukcji nie zmieniam bo sprawdza się na glebach od 3 do 5 kl. co do pakera to racja na piachu pcha ziemię nawet przy dużej średnicy ale można je regulować i wtedy jest dobrze ale trzeba nieć równo zaorane pola ,co do gliny to pewnie kruszy dobrze ale trzeba utrafić w odpowiednią wilgotność ja na swoje wolę rurowy bardziej uniwersalny ale to moje zdanie.

#15 Share Miszka123

Miszka123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:35

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Ursus 1224

#16 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 21:30

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy witam.mam tez takie pytanie odnosnie uni a konkretnie o zestaw uprawowo siewny z siewnikiem nadbudowanym na bronie wirnikowej.mam w planach zakup i prosze o opinie.siewnik ma byc na redlicach talerzowych

#17 Share DarekAre

DarekAre

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 21:50

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy 5lat temu miałem jeszcze accorda 3m z broną aktywną i wszystko było fajnie mozna śmiało polecić teraz posiadam Rapida 3m i uważam ze nie ma lepszego siewnika ale tutaj to cena już jest zdecydowanie wieksza

#18 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2014 - 22:23

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy oczywiście zależy jakie ziemie, na glinę jako wał na pewno lepszy crosscil niż packer a Mój unia ares 4 lata i farba odchodzi płatami, sam lepiej bym pomalował ;/ a agregat talerzowy miałbyś w szerszym zastosowaniu również w ściernisko itd B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Miszka123

Miszka123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 luty 2014 - 16:13

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy Hej witajcie takie pytanie czy agregaty uprawowo siewne z Firmy Dexwal są dobre czy mają solidne wykonanie bardzo ważne bo będę kupować z tej firmy proszę pisać na pw

Edytowany przez Miszka123, 13 luty 2014 - 16:16.

Dodaj odpowiedź