marcin974

wózek do rozpoławiania ciągnika

Polecane posty

zorzyk2    56
dwa kawalki rury na nie palety-euro bo wytrzymale, winda pod skrzynie,wyciag lancuchowy z kopalni[u nas zwany bks] i sam odjezdza

W traktorze sprawdza się paleciak, podnosi i odjeżdża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja rok temu pospawałem sam takie cudo do wymiany sprzęgła w 60-tce, zamiast lewarków dałem śruby gwintowane (jakieś duże coś około 30mm), kólka są łożyskowane więc wszystko idzie jak po maśle (jedna osoba da radę wszystko zrobić). A tory to odwrócone kątowniki i pospawane, całość trochę roboty tylko kosztowała no i troszkę pieniążków, ale zostaje na lata.

Oto fota tej machiny:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22324


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

popieram wózek na 2 katownikach.rolki metalowe na łozyskach.rozpoławiałem 360 i MTZ 82. 60 to lekko popchniesz i silnik prawie sam odjezdza.silnik MTZ jest troche ciezszy i pózek lepiej popychać jakas brecha.co do pinków to tez jest sposób jak nie ma sie wózka i nie ma kto pozyczyc.raz 60 to była rozpoławiana w 3 to nie pamietam jakie długie to było ale wstawiona krokwia z dachu 5-10 m miała i dwóch naciskało na krokwie a jeden zmieniał tarcze...zawsze jest sposób ale popieram wózek na rolkach i torze z katowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

Ja mam taki wózek do rozpoławiania ciągnika jak zrobię fotki to wrzucę do fotek ''wynalazki i udoskonalenia'' i opisze jak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

no ja wyjmuję silniki z ciągników na paleciaku ręcznym albo żurawiem warsztatowym fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Takie samoróbki to dobre bedą tylko do ciągników mniejszego kalibru bo jak bedziesz chciał rozpołowić wiekszy to te wózki raczej tego mnie zniosą chyba ze uzyjesz dobrego i mocnego materiału i położysz profesioanalne spawy to i owszem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

ja wubiegłym miesiącu zrobiłem taki wózek na wzór oryginału.

do mojego wykorzystałem:

2 kątowniki 45 po 220 cm na szyny

profile i blachy ok 5 kg (różne wg potrzeby)

gwint trapezowy fi 24 - 0,5m (kupić musisz 1 m- u mnie ok 90 zł + 2 nakrętki po 25 zł)

przekładnia kątowa z satelit z dyfra żukowskiego (miałem taki spalony więc dał się obrobić na tokarce) lub jesli ktoś nie posiada to może być z rotacyjnej kosiarki koszt 2 trybów ok 60 zł-potrzeba 4.

łożyska oporowe z mostu przodniego z MTZ-a 82 (można użyć np z c-360 z przodniej osi)

 

stojak i wózek mają płynną regulację więc bez problemu 1 osoba zjeżdza ciągnik każdej marki (sam na takim oryginalnym wózku rozpolawialem c-360, MTZ-82 na 3 czesci - najpierw rozjeżdzam most i skrzynie od silnika, pózniej blokuje most i odjeżdzam skrzynią biegów, oraz rozpolawialem U-1014- bezżadnych problemów.

 

moim zdaniem wózek musi być na szynach (rozpolowisz ciągnik nawet w polu, i musi być podnoszony śrubą aby mieć płynną regulację bo takie blokowanie sworzniami jest do niczego bo jak rozpolawiasz ciągnik na ziemi a nie betonie to np jedna strona siądzie ok 1 cm a dziury są co 2 cm i już go nie zjedziesz, trzeba wtedy kombinować, a tak pokręcisz śrubą i już.

 

a to mój wózek zdjecia nie najlepszej jakości i jest on max. obniżony, w góre wysuwa sie ok 22 cm.

f3cc28f1b21f1a22m.jpg 766f4873b34fa626m.jpg bc0657466473134fm.jpg 977bc9a724efeddcm.jpg


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego ja mam taki wozek samorobke na lozysach jak poczekasz kilka dni 2-3 to zrobie i wysle Ci zdjecia tylko musisz mi na gg podac adres e-maila oki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Ja rok temu pospawałem sam takie cudo do wymiany sprzęgła w 60-tce, zamiast lewarków dałem śruby gwintowane (jakieś duże coś około 30mm), kólka są łożyskowane więc wszystko idzie jak po maśle (jedna osoba da radę wszystko zrobić). A tory to odwrócone kątowniki i pospawane, całość trochę roboty tylko kosztowała no i troszkę pieniążków, ale zostaje na lata.

Oto fota tej machiny:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22324

 

Mój majster ma podobne ale ma na środku 2 śruby i jeden no ten tam co na nim ciągnik stoi, bardzo wytrzymały zetory 16245 rozpaławia nimi i nic


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z wózkiem zawqsze mieliśmy więcej roboty niż niekonwencjonalnie tzn ciągnik na pniakach a silnik z kołami na kłonicty tzn długa kłoda w zaczepie umocowana i za koniec tej kłonicy ktoś steruje a ktoś za koła popycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U nas nie ma problemów tylko zawsze jak cofam ciągnikiem do garażu to majster pokazuje żeby koła prosto były i tylko wózki podstawia podkręci je rozkręci ciagnik rozjedzie zrobi co trzeba i zjeżdzamy trochę się pobuja silnikiem żeby przypasowało i jest git. Kiedyś nie moglim wladaka złożyć bo mój kuzyn skręcił najpierw sprzęglo i wtedy zjeżdżał to z 3 godziny sie meczylismy, bo we wladku się zakłada tarcze na wałek , zjeżdża do kupy i wtedy skręca :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
A to jest mój wózek:

klik klik

do małych silników starcza.. a jak już trzeba coś większego wyciągnąć to w ruch idzie koparka ;)

 

nie wiem kolego jak ty tu regulujesz wysokosc silnika gdzie przy społawianiu liczą sie milimetry i trzeba deczko zawsze uniesc albo opuscic. dobrym pomysłem jest pólowa starej śruby rzymskiej (cięgła) z ciągnika - zewnętrzną częsć przyspawujesz do jakiejs podstawy zkółkami a górną obracasz przez dospawane załóżmy trzy druty które działają jak klucz-na końcu tej ruchomej wewnętrznej cześci montujesz obrotowe gniazdo a na nim z kolei kawałek poziomego ceownika i taki wózek napewno jeszcze ciebie przezyje;) pozatym możliwa jest precyzyjna regulacja i możesz spokojnie wchodzić pod każdy uniesiony silnik-czoćby i 6-stke i wiesz ze żaden oszczelniacz na lewarku nie puści i ci głowy nie przygniecie-bo gwint-o ile jeszcze nie jest w krytycznym stanie na pewno wytrzyma kazdy ciężar.podnosi sie całkiem lekko.

 

jesli nie jestes nałogowym mechanikiem i rozpoławiasz niezbyt cieżkie ciągniki i masz dośc mocne podciągi w stodole lub haki w garażu to czepiasz bloczek i robota jest naprawde idealna bo eliminujesz opory przetaczania kółek wózka i mozesz manewrowac blokiem na boki:) sam tak własnie złozyłem jedną 30' dwa dni temu-co prawda tata mi pomagał go społowić-wiadomo-co dwóch to nie jeden:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym odnowić temat. W ostatnim czasie nabyłem wózekdo rozpoławiania ciągników jednak brakuje jednego kółka do niego. Nigdzie nie mogę takie znaleźć może ktoś wie gdzie taki kupię albo ktoś podeślę jakąś ofertę. Wymiary kółka jakiego potrzebuje to średnica zewnętrzna 90mm a średnica rowku to 80mm średnica pod łozysko bez znaczenia najbardziej chodzi mi o to żeby średnica rowka była 80mm albo bardzo zbliżona. Może ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj