Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

wózek do rozpoławiania ciągnika

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
37 odpowiedzi na ten temat

#21 Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • 5516350
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 13 grudzień 2007 - 19:11

Ja ma wózek do rozpoławiania orginalny ale niestety jest tylko jeden wózek ruchomy a drugi w miejscu na stałe a do większych ciągników nieraz przydałyby sie 2 wózki ruchome a jeden na stałe.
  • 0
914 do ciężkich prac polowych.
6911 do lżejszych prac
330 do wszystkiego co da rade zrobić specjalizacja tur i prasa kostkująca.
http://www.youtube.c.../PrezesCichy007

Reklama

• Reklama
  •  

#22 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 13 grudzień 2007 - 19:48

widziałem takie...ale nie sa stabilne

dziś zamieszcze swój ino syn przyjdzie że szkoły

własnie dla tego zalezy mi by zrobic na czterech ,,podporach"
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • 6200071

Napisany 13 grudzień 2007 - 19:56

et (elektrotech) czekamy na zdjęcia :D
  • 0
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#24 tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • brak

Napisany 13 grudzień 2007 - 21:05

u nas mamy taki wózek którego koła stanowia łożyska, robimy ze pod skrzynie podstawiamy lewarek, a pod silnik wozek, po rozkreceniu odjzedzamy silnikiem i po sprawie :D :)
  • 0

#25 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1214 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:57

dwa kawalki rury na nie palety-euro bo wytrzymale, winda pod skrzynie,wyciag lancuchowy z kopalni[u nas zwany bks] i sam odjezdza
  • 0

#26 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 18:57

dwa kawalki rury na nie palety-euro bo wytrzymale, winda pod skrzynie,wyciag lancuchowy z kopalni[u nas zwany bks] i sam odjezdza

W traktorze sprawdza się paleciak, podnosi i odjeżdża.
  • 0

#27 cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 19:14

Ja rok temu pospawałem sam takie cudo do wymiany sprzęgła w 60-tce, zamiast lewarków dałem śruby gwintowane (jakieś duże coś około 30mm), kólka są łożyskowane więc wszystko idzie jak po maśle (jedna osoba da radę wszystko zrobić). A tory to odwrócone kątowniki i pospawane, całość trochę roboty tylko kosztowała no i troszkę pieniążków, ale zostaje na lata.
Oto fota tej machiny:

http://www.agrofoto....t...i&img=22324
  • 0
a

#28 bbolas

bbolas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 00:34

popieram wózek na 2 katownikach.rolki metalowe na łozyskach.rozpoławiałem 360 i MTZ 82. 60 to lekko popchniesz i silnik prawie sam odjezdza.silnik MTZ jest troche ciezszy i pózek lepiej popychać jakas brecha.co do pinków to tez jest sposób jak nie ma sie wózka i nie ma kto pozyczyc.raz 60 to była rozpoławiana w 3 to nie pamietam jakie długie to było ale wstawiona krokwia z dachu 5-10 m miała i dwóch naciskało na krokwie a jeden zmieniał tarcze...zawsze jest sposób ale popieram wózek na rolkach i torze z katowników.
  • 0

#29 Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • 11618721

Napisany 19 grudzień 2007 - 17:45

Ja mam taki wózek do rozpoławiania ciągnika jak zrobię fotki to wrzucę do fotek ''wynalazki i udoskonalenia'' i opisze jak działa
  • 0

#30 jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 20:33

no ja wyjmuję silniki z ciągników na paleciaku ręcznym albo żurawiem warsztatowym fajna sprawa
  • 0

#31 zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • 4012067
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 22 marzec 2008 - 07:11

Takie samoróbki to dobre bedą tylko do ciągników mniejszego kalibru bo jak bedziesz chciał rozpołowić wiekszy to te wózki raczej tego mnie zniosą chyba ze uzyjesz dobrego i mocnego materiału i położysz profesioanalne spawy to i owszem <_<
  • 0

#32 krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 10:32

ja wubiegłym miesiącu zrobiłem taki wózek na wzór oryginału.
do mojego wykorzystałem:
2 kątowniki 45 po 220 cm na szyny
profile i blachy ok 5 kg (różne wg potrzeby)
gwint trapezowy fi 24 - 0,5m (kupić musisz 1 m- u mnie ok 90 zł + 2 nakrętki po 25 zł)
przekładnia kątowa z satelit z dyfra żukowskiego (miałem taki spalony więc dał się obrobić na tokarce) lub jesli ktoś nie posiada to może być z rotacyjnej kosiarki koszt 2 trybów ok 60 zł-potrzeba 4.
łożyska oporowe z mostu przodniego z MTZ-a 82 (można użyć np z c-360 z przodniej osi)

stojak i wózek mają płynną regulację więc bez problemu 1 osoba zjeżdza ciągnik każdej marki (sam na takim oryginalnym wózku rozpolawialem c-360, MTZ-82 na 3 czesci - najpierw rozjeżdzam most i skrzynie od silnika, pózniej blokuje most i odjeżdzam skrzynią biegów, oraz rozpolawialem U-1014- bezżadnych problemów.

moim zdaniem wózek musi być na szynach (rozpolowisz ciągnik nawet w polu, i musi być podnoszony śrubą aby mieć płynną regulację bo takie blokowanie sworzniami jest do niczego bo jak rozpolawiasz ciągnik na ziemi a nie betonie to np jedna strona siądzie ok 1 cm a dziury są co 2 cm i już go nie zjedziesz, trzeba wtedy kombinować, a tak pokręcisz śrubą i już.

a to mój wózek zdjecia nie najlepszej jakości i jest on max. obniżony, w góre wysuwa sie ok 22 cm.
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
  • 0
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#33 Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • 9433423

Napisany 22 marzec 2008 - 10:41

Siemka... mój wózek wyglada tak no i tu jest jego druga część...POZDRO i mam nadzieje ze sie przyda...
  • 0

#34 Damian9

Damian9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • 8004684
  • Zainteresowania:^^^^^^^^^^^^

Napisany 23 czerwiec 2008 - 23:02

Kolego ja mam taki wozek samorobke na lozysach jak poczekasz kilka dni 2-3 to zrobie i wysle Ci zdjecia tylko musisz mi na gg podac adres e-maila oki???
  • 0

#35 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2592 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 20:35

Ja rok temu pospawałem sam takie cudo do wymiany sprzęgła w 60-tce, zamiast lewarków dałem śruby gwintowane (jakieś duże coś około 30mm), kólka są łożyskowane więc wszystko idzie jak po maśle (jedna osoba da radę wszystko zrobić). A tory to odwrócone kątowniki i pospawane, całość trochę roboty tylko kosztowała no i troszkę pieniążków, ale zostaje na lata.
Oto fota tej machiny:

http://www.agrofoto....t...i&img=22324

Mój majster ma podobne ale ma na środku 2 śruby i jeden no ten tam co na nim ciągnik stoi, bardzo wytrzymały zetory 16245 rozpaławia nimi i nic
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

#36 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 20:37

z wózkiem zawqsze mieliśmy więcej roboty niż niekonwencjonalnie tzn ciągnik na pniakach a silnik z kołami na kłonicty tzn długa kłoda w zaczepie umocowana i za koniec tej kłonicy ktoś steruje a ktoś za koła popycha
  • 0

#37 UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2592 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 15:53

U nas nie ma problemów tylko zawsze jak cofam ciągnikiem do garażu to majster pokazuje żeby koła prosto były i tylko wózki podstawia podkręci je rozkręci ciagnik rozjedzie zrobi co trzeba i zjeżdzamy trochę się pobuja silnikiem żeby przypasowało i jest git. Kiedyś nie moglim wladaka złożyć bo mój kuzyn skręcił najpierw sprzęglo i wtedy zjeżdżał to z 3 godziny sie meczylismy, bo we wladku się zakłada tarcze na wałek , zjeżdża do kupy i wtedy skręca :D
  • 0
Mój Wladimirec podbija świat

Google

• Reklama google
  •  

#38 ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • 10600603

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:36

A to jest mój wózek:
klik klik
do małych silników starcza.. a jak już trzeba coś większego wyciągnąć to w ruch idzie koparka ;)

nie wiem kolego jak ty tu regulujesz wysokosc silnika gdzie przy społawianiu liczą sie milimetry i trzeba deczko zawsze uniesc albo opuscic. dobrym pomysłem jest pólowa starej śruby rzymskiej (cięgła) z ciągnika - zewnętrzną częsć przyspawujesz do jakiejs podstawy zkółkami a górną obracasz przez dospawane załóżmy trzy druty które działają jak klucz-na końcu tej ruchomej wewnętrznej cześci montujesz obrotowe gniazdo a na nim z kolei kawałek poziomego ceownika i taki wózek napewno jeszcze ciebie przezyje;) pozatym możliwa jest precyzyjna regulacja i możesz spokojnie wchodzić pod każdy uniesiony silnik-czoćby i 6-stke i wiesz ze żaden oszczelniacz na lewarku nie puści i ci głowy nie przygniecie-bo gwint-o ile jeszcze nie jest w krytycznym stanie na pewno wytrzyma kazdy ciężar.podnosi sie całkiem lekko.

jesli nie jestes nałogowym mechanikiem i rozpoławiasz niezbyt cieżkie ciągniki i masz dośc mocne podciągi w stodole lub haki w garażu to czepiasz bloczek i robota jest naprawde idealna bo eliminujesz opory przetaczania kółek wózka i mozesz manewrowac blokiem na boki:) sam tak własnie złozyłem jedną 30' dwa dni temu-co prawda tata mi pomagał go społowić-wiadomo-co dwóch to nie jeden:)
  • 0
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----