Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator Bosch 14V 80A do ursusa 385

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:12

Alternator Bosch 14V 80A do ursusa 385 Założyłem w tamtym roku alternator boscha z bmw 300i, który kupiłem na szrocie. Po niecałym roku przestał ładować. Tzn kontrolka gaśnie ale amperomierz słabo się wychyla a przy włączonych światłach jest na -. Dzisiaj wymieniłem szczotki razem z regulatorem bo były wytarte, ale dziwnie wytarte bo jedna prawie wcale a druga dośc mocno zjechana. W każdym schemacie jest rozrysowane żeby duży zacisk puścić bezpośrednio do akumulatora a nie jeszcze przez amperomierz. Ma to jakieś znaczenie? Nie chce wieźć do elektryka go bo za 200-250 zł można mieć nowy alternator pasujący do ursusa od MF tylko że 44A.

Edytowany przez Yoda, 28 styczeń 2013 - 16:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator Bosch 14V 80A do ursusa 385 Dzisiaj, 23:04
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:47

Alternator Bosch 14V 80A do ursusa 385 Po pierwsze....Zawsze jedna szczotka będzie mocniej wytarta od drugiej.
Po drugie... Podłączenie alternatora bez amperomierza jest od razu do rozrusznika, a z amperomierzem to kabel z alternatora idzie do amperomierza.Znajdź schemat do 385 z amperomierzem i tam jest wszystko opisane.A ten alternator ci w końcu ładuje czy nie?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:26

Alternator Bosch 14V 80A do ursusa 385 Chyba ten amperomierz jest walniety bo po południu po zapaleniu ciagnika odłączyłem akumulator i zapaliłem długie światła to na wolnych obrotach świeciły normalnie. Zrobiłem tak że wpiąłem amperomierz szeregowo między akumulator i alternator. "zasilanie" stacyjki wpiełem w amperomierz od "strony" akumulatora więc teraz pokazuje tylko ładowanie a nie bedzie pokazywał na minusie. I wskazówka się wychyla na plus ale minimalnie przy zapalonym silniku i niezaleznie od tego czy świata są włączone czy nie wskazówka się nie porusza przy przełączaniu.

Edytowany przez Yoda, 28 styczeń 2013 - 23:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:47

Alternator Bosch 14V 80A do ursusa 385 Podłącz tak jak jest oryginalnie w schemacie i dopiero coś wyrzuć.Lub jak nie chcesz tego amperomierza to wrzuć go i już.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.