przemek060609

co sadzicie o mojej paszy z udziałem wlasnego zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Robiąc pasze daje

200kg mieszanki

200kg pszenżyta

200kg otrąb pszennych (makoronowych)

50kg śruty słonecznikowej

50kg protamilk complet

12kg unipro XP

15kg kredy

3kg soli

co sadzice o tym przygotowywaniu paszy?

Bede bardzo wdzieczny za wasze opinie i podpowiedzi.

Edytowano przez milanreal1
orty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zboże!

potem mówią że rolnik to nie farmer tylko chłop ze słomą wystającą z butów nieznający własnego języka ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nic to nie mówi powiedz jak żywisz krowy i w jakich ilościach, na dzień dobry moge powiedzieć że wywal sól z tego, 250 kg mieszanki i 150 kg pszenzyta bo zawiera dużo susbtancji antyżywieniowych dla krów, kredy też za dużo jak na 720 kg wystaczy jak dasz połowę tej dawki. nie wiem co to ten uni pro ale lepiej kupić wiatminy + drożdż osobno chociaz nie wiem jaką masz wydajność bo drożdże są może zbędne np. jak z sano koniecznie chcesz żywić to kup Camisan jako premiks

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

unipro XP zaczelem dawac bo mialem problemy z mocznikiem.

a krowy dosaja ok.

5KG paszy wlasnej produkcji

2 KG mieszani z De Heus 18% białka

15 KG siano kiszonki

10 kiszonki z kukurydzy

to jest mniej wiecej dawka na caly dzien

Co o tej dawce sadzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dużo za mało objętościowych, brakuje energii przedewszytkim


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zmień proporcje kukurydzy 15 kg a trawy 10 chociaz ciezko powiedziec ile w niej jest suchej masy, najlepiej jakbys zbadal

 

ja bym dal 20 kg kukurydzy 10kg trawy do tego uznaniowo od wydajnosci

 

jesli dajesz 5kg mieszanki wlasnej produkcji i 2kg unipro to ile litrow mleka Ci daja?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

  1. Panowie a co sądzicie o takim składzie 250kg jęczmienia 200 kg owsa 200 kg pszenżyta 60 kg pszenicy 150 kg rzepakowej 100 sojowej 20 kg kredy pastewnej 20 kg witamin ktoś mi kiedyś obliczył że będzie miała 18% białka i 6,6 Mj energii dodaje do tej paszy 100-120 kg ziarna kuku mielonej moja dawka wygląda następująco rano siano ile chcą potem marchew pastewna i ziemniaki ok 3kg na szt na to pasza o składzie wyżej ok 3 kg na szt i dalej siano wieczorem to samo nie posiadam kiszonki z kuku krowy rasa simental i polskie czerwone wydajność tak po wycieleniu 20 l mleka dziennie potem wiadomo spada a i po południu po paszy dodaje drożdży 50gr na szt dziennie <farmapak> jak sądzicie co tu jeszcze zmienić by zwiększyć wydajność...??? będzie ktoś chętny pomóc ? znajomy który przywozi mi soje i rzepak posiada również pełną ofertę pasz schaumann zastanawia mnie czy nie spróbować tych produktów dodam że rozpoczynam przygodę z krówkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sport
      Witam chciałbym dobrze zbilansować paszę dla byczków w wieku 7 miesięcy, waga około 250 kilo. Kupiłem preparat Sanbul, kredę pastewną, granulowaną i zastanawiam w jakich proporcjach to stosować z innymi paszami którymi teraz karmię, czyli siano do woli i śruta z mieszanki ( jęczmień, owies) rano wieczór. Czy lepiej zamiast siana byłoby stosować kiszonkę?
       
      Czytałem że ktoś daje sanbul 1 do 10 ze śrutą, ile do tego dosypać kredy? No i ile kilo takiej mieszanki na jednego byczka
      Proszę o propozycje i rady bardziej doświadczonych kolegów, dodam zależy mi na uzyskaniu optymalnych przyrostów przy jak najmniejszym zakupie pasz obcych.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez kaszmir25
      Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .
    • Przez jan2130
      Witam panowie niedawno zakupiłem 1 ha ziemi na której planowałem postawić dom okolica cicha spokojna co najważniejsze przy mało ruchliwej asfaltowej drodze po pracach polowy zacząłem kompletować dokumentacje niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę i kopara mi opadła poprzedni właściciel wyraził zgodne na budowę przepompowni ścieków na tej działce i moje pytane jest takie czy ja musze nadal wyrazić zgodę na ta budowę w gminie twierdzą ze ja musze im udostępnić grunt pod budowę ale ja na pewno się na to nie zgodzę dzwoniłem do adwokata ale dopiero poświatach może się zemną spotkać działka niebyła w żaden sposób obciążona hipoteka służebności na rzecz gminy pomóżcie co z tym fantem zrobić
    • Przez rudy112
      Jak transportujecie pasze z mieszalni pasz do zbiorników przy chlewni?
    • Przez TadzikC360
      Witam czy ktoś z forumowiczów utrzymuje trzodę chlewną na paszach Neorol i czy mógł by podać skład paszy dla loch luźnych, prosnych i karmiących. Z góry dziękuję :) ;)
      Lub na innych paszach typu; Biofeed, Blattin, Sano.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj