Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5300N

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lyzio

lyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 11:17

John Deere 5300N Witam zakupiłem niedawno John Deere 5300N 1999r 56KM (sadownik) i poszukuje jakiejś instrukcji obsługi lub książki napraw do tego ciągnika ponieważ mam mały problem a mianowicie zblokowało mi przedni napęd i nie wiem co może być tego przyczyną tzn załączany jest przez zawór elektrohydrauliczny i czy jest włączony przycisk czy nie napęd cały czas działa. W internecie niestety nie mogę nic znaleźć na temat tego ciągnika (z wyglądu jest taki sam jak 5400N lub 5500N więc może to to samo a różni się tylko silnikiem)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
John Deere 2850 klimatyzacja

• 39900.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 6130, Tur 633

• 99990.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5300N Dzisiaj, 09:32
  •  

#2 Share karip

karip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:20

John Deere 5300N sprawdz czy prąd dochodzi i czy niejest przycisk popsuty

#3 Share lyzio

lyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 16:33

John Deere 5300N Przycisk po włączeniu świeci i zaraz za kabiną pod maską znajduje się chyba ten zawór i jak jest włączony przycisk to widać że pompuje olej (rusza się wężyk) jak wyłączę przycisk to nie rusza się wężyk a napęd nadal jest włączony (trochę po chińsku napisałem ale nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć) więc wydaje mi się że przycisk jest ok. Dodam że sprzedający trzymał ten ciągnik w chłodni gdzie temperatura jest dodatnia u mnie stoi w pomieszczeniu gospodarczym gdzie temperatura niewiele różni się od tej na zewnątrz, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Wyczytałem w internecie że może być bezpiecznik spalony ale u mnie jest 6 sztuk bezpieczników w kabinie (wszystkie dobre) nie wiem natomiast czy są gdzieś jakieś inne bezpieczniki, jak również może być zapowietrzony jakiś siłownik z przodu ciągnika który włącza napęd ale nie mam zielonego pojęcia gdzie znajduje się i czy w ogóle jest taki siłownik, mógłby ktoś przybliżyć mi działanie napędu załączanego w ten sposób?? (do tej pory pracowałem na C 330 gdzie wszystkie usterki robiłem praktycznie sam a tu to czarna magia dla mnie)

#4 Share parts_manager

parts_manager

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:07

John Deere 5300N Instrukcja obsługi niedostępna jest w j.polskim, ewentualnie angielski, niemiecki, chyba że ktoś na allegro takową posiada

#5 Share lyzio

lyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 09:45

John Deere 5300N Mógłbyś podrzucić linka do angielskiej ??

#6 Share parts_manager

parts_manager

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:31

John Deere 5300N Linka do strony nie posiadam, mógłbym jedynie postarać się o wersję książkową, z tym że do tego potrzebny jest nr. seryjny ciągnika, koszt takiej instrukcji w granicach 30-103 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lyzio

lyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:41

John Deere 5300N

sprawdz czy prąd dochodzi i czy niejest przycisk popsuty

sprawdziłem elektryke jest wszystko ok od czego zacząć ten napęd od elektrozaworu?? i jeszcze mam jedno pytanie jaki olei hydrauliczny wlać do JD ja mam taki jakby zielony a poprzedni właściciel ni dolewał ani nie zmieniał co to może być za olej?

#8 Share gortad

gortad

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:18

John Deere 5300N http://www.deere.com...chServlet?tM=FR
Tu masz link do ksiazek do jd ale nie wiem czy sadownicze tez sa .

Jest twój model bo sprzawdzalem to jest ksiazka taka sama jak papierowa tylko w wersji elektronicznej
PRIMUS

#9 Share eDoradca_John_Deere_Polska

eDoradca_John_Deere_Polska

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2013 - 12:50

John Deere 5300N Witam,

Według opisu usterki jaki zamieścił użytkownik „lyzio” dotyczącej ciągnika John Deere 5300N z 1999 roku,sugerujemy sprawdzenie cewki elektromagnetycznej rozłączająca napęd przedniej osi.

Na wszelki wypadek warto udać się do najbliższego dealera w celu dokładnego zdiagnozowania usterki. U dealerów można zakupić też potrzebne instrukcje. Dostępna jest instrukcja w języku angielskim dla ciągnika John Deere 5300N lub po polsku dla modelu John Deere 5310N.

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej olej, to zalecamy stosowanie oleju John Deere Hy-Gard do układów hydraulicznych i przekładni.

#10 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 01 luty 2013 - 15:39

John Deere 5300N @lyzio, sprawdź sobie bezpieczniki, w szczególności te od hamulców (świateł stopu).
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#11 Share lyzio

lyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2013 - 10:33

John Deere 5300N

Witam,

Według opisu usterki jaki zamieścił użytkownik „lyzio” dotyczącej ciągnika John Deere 5300N z 1999 roku,sugerujemy sprawdzenie cewki elektromagnetycznej rozłączająca napęd przedniej osi.

Na wszelki wypadek warto udać się do najbliższego dealera w celu dokładnego zdiagnozowania usterki. U dealerów można zakupić też potrzebne instrukcje. Dostępna jest instrukcja w języku angielskim dla ciągnika John Deere 5300N lub po polsku dla modelu John Deere 5310N.

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej olej, to zalecamy stosowanie oleju John Deere Hy-Gard do układów hydraulicznych i przekładni.

gdzie znajduje się ta cewka to jest to pod maską po prawej stronie zaraz za kabiną, jeśli tak to sprawdziłem i wszystko jest ok jak równiez z elektryką jest też wszystko ok (bezpieczniki i prąd wszędzie jest)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share lyzio

lyzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 13:58

John Deere 5300N Ciągnik zrobiony, napęd chodzi winą były zapieczone łożyska czy coś tam w tym gdzie dochodzi wał obok skrzynie biegów nie potrafię inaczej wytłumaczyć bo nie ja to robiłem.