Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konie

355 odpowiedzi na ten temat

#101 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 16:58

Konie Ja też mam trzy zimnokrwiste są one na łańcuchach w boksach tylko w chwili gdy się źrebią są luzem jeden boks ma ok 4X4,5 a dwa pozostałe ok 3X 4.
Czy mieliście sytuacje że kobyła ze każdym razem jak była u ogiera to go przyjęła a nie chciała odbić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konie Dzisiaj, 13:40
  •  

#102 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 04 marzec 2009 - 21:16

Konie Ja miałem takie coś z tą kobyłą co ją sprzedaliśmy, była z 8 razy i nie odbiła aż w końcu nie za źrebiliśmy jej <_< Przypuszczam że po prostu skończyła ruję na ten rok bo to było w październiku :)
Co do stanowisk to ja mam jedno 2x4 to jest porodówka oraz 2 stoiska 1,7x3 i jedno 1,5x2,5 konie stoją na uwięzi, do źrebienia nie spuszczamy od 2 lat, bo jak ostatnio spuściliśmy kobyłę na noc to rozwaliła rurę od wody co leciała w rogu zagrody i zalała całą stajnię :) na szczęście to był czerwiec :)
Forza JUVE!!!

#103 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 04 marzec 2009 - 21:40

Konie Mam takie pytanko- czy TMR może zaszkodzić dla konia?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 09:35

Konie Wg. w małych ilościach dostosowanych osobno do każdego konia nie powinien zaszkodzić, przede wszystkim chodzi o to aby koń nie dostał rozwolnienia, a z każdym koniem jest inaczej <_<
Forza JUVE!!!

#105 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 06 marzec 2009 - 18:08

Konie Nie wiem ile mają ale boksy, są dość duże
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#106 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 06 marzec 2009 - 21:45

Konie Mój konik ma bardzo dużą swobodę w poruszaniu się, latem zastępuje kosiarkę na podwórku i jest jak pies pilnujący obejścia, zimą zagląda do obory i podjada krowom TMR. Jak na razie to poprawiła się kondycja i tego się obawiam aby nie za bardzo
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#107 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 16:39

Konie Mam pytanie jak skutecznie pozbyć się grudy?? Puki co denaturat, nadmanganian potasu, jakaś maść nie pamiętam nazwy -- nic nie pomaga :P

#108 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 16:04

Konie Hmm moja jedna kobyła miała bardzo posunięty świerzb to wet kazał myć codziennie i przepalać kwasem octowym, po miesiącu kuracji przeszło :) wet widział konia?? Jak to wygląda takie białe ropne czopy pod pęcinami??
Forza JUVE!!!

#109 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 17:04

Konie Wiem że kiedyś od grudy to smarowało się zwykłym towotem czyli smarem bardzo skutecznie pomaga, a i koń musi mieć sucho tam gdzie stoi,

#110 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 23:13

Konie No cóż-gruda to dośc uciążliwy problem. Jak się raz pojawi to moze się roznieść po całej stajni i później ciężko jej się pozbyć.
Ja bym proponował pojechać z grubej rury- owijki i moczyć grudę (woda +szare mydło). Później jak to wszystko odmięknie to zrywać te "strupki" i potraktować siarczanem miedzi (działa silnie osuszająco). Później przydało by się jakoś zamknąć drogę bakteriom, żeby nie dochodziło powtórnie do zakażenia. Może być Fatroximin albo CTC, ale ja polecałbym Alu-spray. Jest nieco droższy, ale lepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 21:10

Konie

Hmm moja jedna kobyła miała bardzo posunięty świerzb to wet kazał myć codziennie i przepalać kwasem octowym, po miesiącu kuracji przeszło :) wet widział konia?? Jak to wygląda takie białe ropne czopy pod pęcinami??

Tak są to właśnie takie zgrubienia na skórze pod pęcinami, wet dał taki płyn fioletowy (nawet nie było etykietki) coś w rodzaju denaturatu tylko ciemniejsze, a z tym szarym mydłem to też myliśmy i inny wet powiedział żeby raz umyć a późnej smarować maścią lub nadmanganianem potasu (częste mycie sprzyja podobno rozmnażaniu baktrrii ponieważ mają środowisko wodne). A i tam nie ma żadnych strupów które można by zerwać to jest coś w rodzaju wypukleń skóry pod którą siedzą bakterie.

#112 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 21:44

Konie Czyli trzeba to przepalić i wysuszyć :) co do środków to się nie znam i niewiele mogę polecić no u mnie wet dał ten kwas bo to już było bardzo zaawansowane.
A włosy na pęcinach są zlepione?? przydałoby się poobcinać tam włosy, poczytaj tutaj może coś dopasujesz
http://www.konie.mis...oroby/index.htm
Forza JUVE!!!

#113 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 11:54

Konie Tak włosy są pozlepiane, kilka razy już wycinałem i włosy odrastają a grudy nie mogę zwalczyć, jak trochę wyschnie to kobyła zębami rozdrapie i za nowo wszystko się "ślimaczy". czyli polecasz kwas octowy?-muszę zapytać wet o ten kwas.

Edytowany przez andrzej2110, 13 marzec 2009 - 14:45.
cytowanie posta wyżej

#114 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 13:24

Konie A czy to prawda że konie najczęściej źrebią się rano albo wieczorem i czasem w południe bo ja tak słyszałem że zostało to im jeszcze z czasów kiedy były dzikie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#115 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 13 marzec 2009 - 16:53

Konie Chyb coś w tym jest bo moja kobyła 2 lata temu się oźrebiła o 5 rano. Teraz jej nie mam to nie wiem jak się u nowego właściciela oźrebiła.

#116 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 16:57

Konie Tak jest jeśli dobrze pamiętam to od północy do szóstej nad ranem :) oczywiście są wyjątki np. raz kobyła oźrebiła mi się o 11 w południe a raz o 17 wiadomo wiele też zależy od przebiegu ciąży i warunków otoczenia (ciepłe zimy sprzyjają źrebieniu się przed terminem)

@sirKonrado u mnie wet uznał że to jedyne co da się zrobić no i kwas podziałał w 100% także napisałem ale tak jak napisałeś najlepiej niech wet zadecyduje :)

@Piotruniu dlaczego sprzedałeś??
Forza JUVE!!!

#117 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 19:06

Konie U mnie oźrebiła się jakoś po 20.00 2 tyg temu:)

#118 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 20:10

Konie To zależy czasami kobyła potrafi się źrebić w dzień a czasami w nocy, u nas przeważnie źrebią się nad ranem, raz mieliśmy taki przypadek że kobyła w nocy na łące się sama oźrebiła, rano przychodzimy a tam źrebak lata sobie po łące.

#119 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 20:16

Konie Nie tylko klacze lubią się źrebić rano. Krowy też. Jest to spowodowane tym ze w nocy jest zazwyczaj spokój. Gdy krowa lub klacz czyje ze jest to bezpieczny czas to rodzi. Podobnie jest u zwierząt dziko żyjących. Samica szuka bezpiecznego mniejsza na poród. U mnie ostatnio krowy przeważnie cieliły się nad ranem (4-5) jedna wieczorem (około 22) i jedna na łące.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 20:19

Konie Moja się ostatnio oźrebiła ok11 zobaczymy jak to będzie teraz (puszczana 17,19,21) A krowę to mam taką że kur.. się zawsze na Wielkanoc ocieli :)

Ja słyszałem że źrebią się w nocy bo jak żyły jeszcze dziko to nie chciały się odłączyć od stada i dlatego w nocy jak byli w grupach.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53