Polecane posty

sirKonrado    8

Ja też mam trzy zimnokrwiste są one na łańcuchach w boksach tylko w chwili gdy się źrebią są luzem jeden boks ma ok 4X4,5 a dwa pozostałe ok 3X 4.

Czy mieliście sytuacje że kobyła ze każdym razem jak była u ogiera to go przyjęła a nie chciała odbić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Ja miałem takie coś z tą kobyłą co ją sprzedaliśmy, była z 8 razy i nie odbiła aż w końcu nie za źrebiliśmy jej <_< Przypuszczam że po prostu skończyła ruję na ten rok bo to było w październiku :)

Co do stanowisk to ja mam jedno 2x4 to jest porodówka oraz 2 stoiska 1,7x3 i jedno 1,5x2,5 konie stoją na uwięzi, do źrebienia nie spuszczamy od 2 lat, bo jak ostatnio spuściliśmy kobyłę na noc to rozwaliła rurę od wody co leciała w rogu zagrody i zalała całą stajnię :) na szczęście to był czerwiec :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Wg. w małych ilościach dostosowanych osobno do każdego konia nie powinien zaszkodzić, przede wszystkim chodzi o to aby koń nie dostał rozwolnienia, a z każdym koniem jest inaczej <_<


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Nie wiem ile mają ale boksy, są dość duże


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mój konik ma bardzo dużą swobodę w poruszaniu się, latem zastępuje kosiarkę na podwórku i jest jak pies pilnujący obejścia, zimą zagląda do obory i podjada krowom TMR. Jak na razie to poprawiła się kondycja i tego się obawiam aby nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Mam pytanie jak skutecznie pozbyć się grudy?? Puki co denaturat, nadmanganian potasu, jakaś maść nie pamiętam nazwy -- nic nie pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Hmm moja jedna kobyła miała bardzo posunięty świerzb to wet kazał myć codziennie i przepalać kwasem octowym, po miesiącu kuracji przeszło :) wet widział konia?? Jak to wygląda takie białe ropne czopy pod pęcinami??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

Wiem że kiedyś od grudy to smarowało się zwykłym towotem czyli smarem bardzo skutecznie pomaga, a i koń musi mieć sucho tam gdzie stoi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No cóż-gruda to dośc uciążliwy problem. Jak się raz pojawi to moze się roznieść po całej stajni i później ciężko jej się pozbyć.

Ja bym proponował pojechać z grubej rury- owijki i moczyć grudę (woda +szare mydło). Później jak to wszystko odmięknie to zrywać te "strupki" i potraktować siarczanem miedzi (działa silnie osuszająco). Później przydało by się jakoś zamknąć drogę bakteriom, żeby nie dochodziło powtórnie do zakażenia. Może być Fatroximin albo CTC, ale ja polecałbym Alu-spray. Jest nieco droższy, ale lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8
Hmm moja jedna kobyła miała bardzo posunięty świerzb to wet kazał myć codziennie i przepalać kwasem octowym, po miesiącu kuracji przeszło :) wet widział konia?? Jak to wygląda takie białe ropne czopy pod pęcinami??

Tak są to właśnie takie zgrubienia na skórze pod pęcinami, wet dał taki płyn fioletowy (nawet nie było etykietki) coś w rodzaju denaturatu tylko ciemniejsze, a z tym szarym mydłem to też myliśmy i inny wet powiedział żeby raz umyć a późnej smarować maścią lub nadmanganianem potasu (częste mycie sprzyja podobno rozmnażaniu baktrrii ponieważ mają środowisko wodne). A i tam nie ma żadnych strupów które można by zerwać to jest coś w rodzaju wypukleń skóry pod którą siedzą bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Czyli trzeba to przepalić i wysuszyć :) co do środków to się nie znam i niewiele mogę polecić no u mnie wet dał ten kwas bo to już było bardzo zaawansowane.

A włosy na pęcinach są zlepione?? przydałoby się poobcinać tam włosy, poczytaj tutaj może coś dopasujesz

http://www.konie.miscior.pl/choroby/index.htm


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Tak włosy są pozlepiane, kilka razy już wycinałem i włosy odrastają a grudy nie mogę zwalczyć, jak trochę wyschnie to kobyła zębami rozdrapie i za nowo wszystko się "ślimaczy". czyli polecasz kwas octowy?-muszę zapytać wet o ten kwas.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A czy to prawda że konie najczęściej źrebią się rano albo wieczorem i czasem w południe bo ja tak słyszałem że zostało to im jeszcze z czasów kiedy były dzikie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Chyb coś w tym jest bo moja kobyła 2 lata temu się oźrebiła o 5 rano. Teraz jej nie mam to nie wiem jak się u nowego właściciela oźrebiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Tak jest jeśli dobrze pamiętam to od północy do szóstej nad ranem :) oczywiście są wyjątki np. raz kobyła oźrebiła mi się o 11 w południe a raz o 17 wiadomo wiele też zależy od przebiegu ciąży i warunków otoczenia (ciepłe zimy sprzyjają źrebieniu się przed terminem)

 

@sirKonrado u mnie wet uznał że to jedyne co da się zrobić no i kwas podziałał w 100% także napisałem ale tak jak napisałeś najlepiej niech wet zadecyduje :)

 

@Piotruniu dlaczego sprzedałeś??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

To zależy czasami kobyła potrafi się źrebić w dzień a czasami w nocy, u nas przeważnie źrebią się nad ranem, raz mieliśmy taki przypadek że kobyła w nocy na łące się sama oźrebiła, rano przychodzimy a tam źrebak lata sobie po łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie tylko klacze lubią się źrebić rano. Krowy też. Jest to spowodowane tym ze w nocy jest zazwyczaj spokój. Gdy krowa lub klacz czyje ze jest to bezpieczny czas to rodzi. Podobnie jest u zwierząt dziko żyjących. Samica szuka bezpiecznego mniejsza na poród. U mnie ostatnio krowy przeważnie cieliły się nad ranem (4-5) jedna wieczorem (około 22) i jedna na łące.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moja się ostatnio oźrebiła ok11 zobaczymy jak to będzie teraz (puszczana 17,19,21) A krowę to mam taką że kur.. się zawsze na Wielkanoc ocieli :)

 

Ja słyszałem że źrebią się w nocy bo jak żyły jeszcze dziko to nie chciały się odłączyć od stada i dlatego w nocy jak byli w grupach.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Tak rozchodzi się o bezpieczeństwo :) heh mojej kobyle termin źrebienia wypada na niedzielę wielkanocną także będzie ciekawie :) :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

z tymi terminami to można sie nieżle przeliczyć... moja kobyła już 3 raz z rzędu przenosiła o ok 3 tygodnie. czy może to być tym spowodowane że pije zinmą wode?? bo gdzieś to usłyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Moja dzisiaj się oźrebiła ok10 zajęło jej to ok 15min ;) a termin był na wtorek ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
@Piotruniu dlaczego sprzedałeś??

 

 

Sprzedałem bo oźrebiła mi się i po 5 dniach zdechło mi zrębie i u nowego też zdechło jak mu się oźrebiła. Teraz mam z zimnokrwistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

aha a ja myślałem że sprzedałeś tą co masz teraz ;)

@Ofsik kiedy pępkowe?? ;) kobyłka czy ogierek??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj