Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konie

355 odpowiedzi na ten temat

#221 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 21:01

Konie Znajomy który zajmuje się hodowlą koni od 30lat twierdzi że jak ''bulgota'' to znaczy że koń jest naprawdę zdrowy w kondycji itd i powiem Wam że ma takiego jednego konia co mu ''bulgocze'' i naprawdę ładny.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konie Dzisiaj, 15:14
  •  

#222 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 grudzień 2009 - 23:07

Konie Zastanawiałem się wcześniej nad tym bulgotaniem i myślałem że to nie dobrze coś jest, to mnie trochę uspokoiłeś. Ona jest u mnie na rekonwalescencji i narazie wszystko jest dobrze z nią
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#223 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 20 grudzień 2009 - 09:59

Konie No właśnie dlatego pytałem o to bulgotanie, wet mi mówił że jak jest bardzo głośne i często się powtarza to źle bo wtedy zaburzona jest praca jelit, ale jeśli bulgocze co jakiś czas stosunkowo cicho to dobry znak :blink: a i mówił mi to w oparciu o moje konie, czyli prawie zimnokrwiste :unsure: Hmm czyli w takim układzie TMR im nie szkodzi :D A i jeszcze jedno zbierają im się gazy ??
Forza JUVE!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:14

Konie Salwy słychać :unsure:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#225 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:23

Konie Ten koń znajomego ma tak tylko jak biega :unsure:
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#226 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:41

Konie u mnie tez jak ogierka lonżuje to mu bulgocze ;) pzdr dla B.

ponawiam pytanie dotyczące problemu z grudą, jak sobie z tym cholerstwem poradzić raz na zawsze?

#227 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:20

Konie Tzn. tak to są tylko strupy czy sączy się z tego?? Jeśli strupy to powinno pomóc takie cuś, zdarcie strupów (bolesne najlepiej je "rozmoczyć"), przemycie tego miejsca środkiem przeciwbakteryjnym (np manusan niektórzy stosują dziegieć :) + coś do ochrony np. Lekaseptal lub hipovet). Jeśli z tego cieknie to sprawa jest gorsza moja stara kobyła to miała to wet kazał codziennie wodą z szarym mydłem przemywać i dał jakiś tam roztwór do przepalenia tego, średnio to pomogło, dopiero skutek dały antybiotyki. Ogólnie grudy ciężko się pozbyć i u każdego konia każdy środek działa inaczej.

PS. sprawdzałeś te numery do Jasła??
Forza JUVE!!!

#228 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:33

Konie Nie są to strupy tylko takie jakby uwypuklenia na skórze ale z nimi nie mam takiego problemu z nich nic nie cieknie tyle ze to one pewnie są głównym miejscem gromadzenia się bakterii. Ale na przednich nogach zauważyłem właśnie posklejane włosy pęcinowe wiec wyciąłem je i tam są rany z których jest jakiś wyciek, takie jakby nie zaschnięte strupy... dodam ze szare mydło nie pomaga, jakaś maść, tribiotyk(cos takiego zalecił wet) denaturat tez nie przynosi żadnych zmian, najlepszy jeszcze okazał się ocet ale on tego nie likwiduje tylko osusza ranę i spowalnia rozwój...

Nie sprawdzałem numerów bo u nas dają od 6 do 7 za takie zrebki, tyle ze szkoda go sprzedać w kiełbasę

#229 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:01

Konie To weź spróbuj na tych przednich nogach z tym przeciwbakteryjnym ja miałem do czynienia tylko z manusanem http://www.domzdrowi...lyn-500-ml.html
Forza JUVE!!!

#230 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:23

Konie W opisie produktu jest napisane żeby nie stosować na uszkodzony naskórek - czy stosowałeś go na takie jakby rozdrapane strupy?
Dostałeś to w aptece?
Możesz napisać coś o tym antybiotyku? Czy można go stosować u zrębnej kobyły czy lepiej po wyźrebieniu?
dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:24

Konie

Przeglądając Agrofoto zauważyłem że sporo ludzi posiada konie (podobnie jak ja :)). Chciałbym abyście wpisywali tu swoje porady i uwagi co do hodowli a także po prostu pisali ile ich macie i jakie. Może komuś sie to przyda bo amatorów koni przybywa)

No więc ja mam 2 kobyły zimnokrwiste ( 2,5 roku i 6 lat) oraz źrebaka 6 miesięcznego.

Witam
Ja dopiero niedawno dołączyłem do AF, a hodowlą koni zajmuje się już 15 lat. W tej chwili ma ich już 30 (rasy polski koń zimnokrwisty).
Pozdro dla wszystkich koniarzy

#232 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:30

Konie @dzientki mam pytanie czy obecnie ogiery zimnokrwiste muszą przechodzić próby dzielności aby uzyskać licencje? posiadasz w stadzie konie sokólskie lub sztumskie- rase zachowawczą? pzdr :)

#233 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:46

Konie Ogiery zimnokrwiste od zawsze musiały przechodzić próby dzielności w wieku 3 i 6 lat. Od 2008 roku weszła zmiana odnośnie miejsca ich przeprowadzania wcześniej możne je było przeprowadzić u hodowcy teraz trzeba ogiery wozić na aukcje. Ras zachowawczych nie mam, u mnie konie przeważnie są z domieszką krwi Ardenów i Clydesdali.

U nas tez kiedyś jeden z ogierów miał grudę pomogło smarowanie maścią propolisową, ponoć tez zwiększona ilość białka w paszy ma wpływ na powstawanie grudy.

Edytowany przez andrzej2110, 06 styczeń 2010 - 09:42.
Cytowanie poprzedniego posta

#234 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:03

Konie Chyba się źle wyraziłem chodziło mi o to czy zimnokrwiste przechodzą zakłady treningowe bo z tego co napisałeś wynika ze ogiera się wiezie na aukcje tam go sprawdzają w ruchu i budowa i jeszcze tego samego dnia wiesz czy dostanie licencje i ile pkt. bonitacyjnych-dobrze myślę? Wydawało mi się ze próba dzielności polega na pozostawieniu ogiera w "jakimś " miejscu gdzie oni go próbują w np w zaprzęgu?

Konie sprzedajesz do hodowli czy zdarza się ze na mięso idą? Jeśli tak to ile za kg?

Mam prośbę czy mógłbyś zerknąć na tego Ogierka i "opisać" go okiem doświadczonego hodowcy? Jest to mój ogierek, końmi zajmuje się od ok 3 lat i chciałbym prosić o opinie :)
http://ale.gratka.pl...mnokrwisty.html

#235 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:44

Konie Ogierów zimnokrwistych nie trzeba kierować do zakładów treningowych. Taki trening odbywają u hodowcy. Podczas aukcji sprawdza się nie tylko ruch i budowę, ale również pracę w zaprzęgu z i bez obciążenia. Co do licencji to wiesz czy dostanie czy nie, ale na oficjalne wyniki i bonitację trzeba trochę poczekać.
Konie sprzedaje przeważnie zaprzyjaźnionemu handlarzowi a co on z nimi robi to już nie moja sprawa. Co do ceny to chyba kształtuje się na poziomie 5 – 6 zł za kilogram.

A jaki ma obwód nadpęcia bo jeśli poniżej 25 cm to licencji nie dostanie. Tak poza tym to ładnie się prezentuje. Tylko teraz przynajmniej u mnie kasztany nie są chodliwym towarem.

No właśnie ja daję tylko 10% śruty owsianej bo większość owsa dostają nieśrutowanego a niestety ni mam możliwości gniecenia ziarna.

Zamiast gniecenia dobrym sposobem jest moczenie ziarna w wodzie. Podwyższa się w ten sposób jego strawność.

#236 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:45

Konie Nadpęcia ma chyba 24 ale jeszcze na pewno przybędzie bo młody jest. Ten Twój znajomy handlarz to Ci płaci od kg? Czy poprostu mówisz cenę za sztukę? 30 koni to wszystkie z ogierami? Ile masz klaczy do rozpłodu?

#237 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:53

Konie Nadpęcie mierzy się w wieku 3 lat. Z handlarzem dogaduję się od sztuki, ale już kupiłem 1 tonową wagę jakby zaczął płacić od kilograma. W tej chwili mam 10 klaczy źrebnych, na wiosnę do za źrebienia jest kolejne 6.

#238 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:08

Konie Możesz napisać jakie wymiary ma ta stajnia i ile jest w niej boksów- jakie wymiary? I czy nie rozwalają Ci przegród miedzy boksami jaka grubość deski?

#239 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:26

Konie Stajnia ma wymiary 33 x 9 metrów. Jest w niej 16 boksów z tym że dla koni jest 14 gdyż w pozostałych jest paszarnia i hydrofornia. Boksy mają około 12 m2. Przegrody potrafią rozwalać ale taka już natura koni, przewidziałem to i mam zapas desek (grubość około 5 cm)

Te dziwne bulgotanie u ogierów to wynik budowy puzdra. U niektórych ogierów występuje to zjawisko u niektórych nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:27

Konie To masz ładne deski ja mam calowe i często się "kruszyły" może lepiej zrobić przegrody z desek w poziomie bo ja mam w pionie i gdyby nie to ze są jeszcze przebite w poziomie po dwie deski z brzozy to długo by to nie wytrzymało... wodę ze studni ciągniesz? Pewnie masz automatyczne poidła?

Z którego roku ta stajnia? I co trzymasz na poddaszu?

Właśnie tak zaobserwowałem ze to w okolicy puzdra bulgocze a nie w brzuchu... czy to o czymś świadczy?