Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:36

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Nikt u nas nie wynajmuje a zresztą słyszałem tu na forum że się dużo marnuje trawy w pryzmie. To jest dużo mniej wygodne od bel(zwłaszcza jak zamarznie a na największy mróz zawsze biorę suchsze bele które aż tak źle się nie rozwijają) a do siana też bym musiał wynajmować prasę .Ten od którego kupuje prasę sprzedaje przyczepę samozberającą z nożami by kupić prasę z nożami więc to chyba tak dobrze nie wychodzi to trzymanie trawy w pryzmie. A zrobienie beli to tak drogo nie wychodzi bo inaczej nikt by nie jeździł na zarobek.

Edytowany przez Sup321, 28 styczeń 2013 - 17:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Dzisiaj, 22:58
  •  

#22 Share newholandtd95d

newholandtd95d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:12

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej

A jaki plon mozna uzyskac kukurydzy z jednego hektara

trzeba zrobić badanie gleby na minerały i będziemy wiedzieli jaki nawóz posiać a gdy będą wszystkie minerały wy soki plon jest oczywisty

#23 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:16

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej człowieku 30 zł. to jest za***ista cena. my jak robimy na zarobku bierzemy 50 zł - z owinięciem tylko folia nie nasza. u nas jest to najniższa cena, sąsiad robi też po 50 tylko że ze swoją folią ale... inni jak robią to po 60, 65 nawet do 75 zł. w promieniu 10 km. taniej nie znajdziesz. ja mam krowy mleczne za rok także kończę techniku rolnicze i tak myśle aby stodołę przyrobić na bukaciarnie i hodować opasy ale ojciec tróje mi znów tyłek żeby przerobić na chlewnie, i też mam dylemat. ja 1000000000 razy wole bydło niż świnie, ale za parę lat prosiaki na prawdę będą drogie a mleko będzie dopiero się wahać. Ja powiem Ci tak rób jak chcesz ale na początek szedł bym także w opasy, aby zarobić trochę kasy. tylko ja bym kupował bym byczki po 2 i ci miesiąc a nie na raz 5 i za 6 miechów znów 5. później w świnki ale ty decydujesz. a i jeszcze co do kukurydzy na ziarno to też nie jest biznes przy 4 ha, wynajmując kombajn, suszarnie itp. zostanie ci na czysto ze 2 -3 koła to co ta za biznes. kup nasiona, zasiej, oprysk, nawożenie, zbiór, suszenie. NIE jak dla mnie to się nie opłaci. jak byś miał z 10 ha. swój kombajn to jako tako byś wyszedł a tak nie ma opcji. na start bydło mięsne a później zobaczył bym!! pozdr.;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Kratka16

Kratka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:40

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Najbliszy zakup jaki planuje to wlasnie zakup kombajnu marki massey ferguson 440 o hederze 3m.

#25 Share newholandtd95d

newholandtd95d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:14

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej ile masz ziemi i czy chcesz robić na usługach
Kratka16

#26 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2013 - 08:09

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej @newhollandtd95d.Na pierwszej stronie z samej góry jest wszystko napisane

#27 Share Kratka16

Kratka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:58

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Na uslugach chce robic jak najwiecej zeby obrobic swoje i jechac do ludzi.Uslugi jakie sa przezemnie wykonywane to podorywka,orka,siew,koszenie trawy,przewracanie siana,zwoz slomy albo siana.W najbliszych latach planuje zakupic ciagnik,prase rolujaca i owijarke.Narazie chce kupic kombajn z tego wzgledu ze nie ma u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:33

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Dobrze myślisz :) kupując kombajn na usługi gdy w okolicy nie ma.

#29 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:46

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej jezeli zamierzasz kupic kombajn to moze lepiej by było obsiac cały areał pszenzytem, przy dzisiejszych cenach zbóz byłoby to opłacalne, obornika bys gdzies załatwił, np jak sa w okolicy fermy drobiu to zamienisz obornik na słome i gitara do tego nawóz i plony beda, albo jak ktos ma w okolicy obore wolnostanowiskowa to tez by mozna sie wymienic, musisz sie porozgladac

#30 Share Kratka16

Kratka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:03

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Raczej bede szedl w krowy mleczne wiec musze miec cos zboza i trawy.Jezeli zamiarzam miec 14 krow i 30 opasow to musze miec jakies zboze.Powiecie mi czy jedna bala na krowy i opasy starczyla by 120 x 120.Krowy byly by na pastwiskach ale opasy zima lato bym musial dawac sianokiszonke.U nas w wewsi sprzedaja bale po 60 zl to nawet jakbym tyle nie mial to zawsze mozna dokupic.

#31 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:17

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Wszystko zależy po jakiej prasie i czy ta trawa jest warta tych 60zł

#32 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:25

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej u mnie sasiad sprzedaje po 80zł za rolke 120x120 po sipmie ale towar porzadny, generalnie koncenruje sie na produkcji roslinnej, trawe zwija w rolki i sprzedaje, zboze to samo na handel i powiem wam ze lepiej na tym wychodzi niz ci co krowy doja :) w tym roku sprzedał ponad 300 rolek z sianokiszonki a chetni sa nadal tylko ze juz towaru nie ma :)

maszyny ma swoje tzn. ma kombajn, dwa ciagniki, prase rolujaca itd

#33 Share Kratka16

Kratka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:30

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej U mnie jest tak ze jedziesz do chlopa on ci pokazuje trawe on kosi prasuje owija i mi odrazu laduje na przyczepa i do domu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Kratka16

Kratka16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:19

Ukierunkowanie dzialalnosci rolniczej Sory ze pisze post pod postem ale pisze z telefonu i nie ma czegos takiego jak edytuj.
Ale wracajac do sprawy jaka byscie mi polecili dojarke na te 14 krow i w jakiej cenie.