Zaloguj się, aby obserwować  
ben87

jak wygląda uprawa pomidora przemysłowego w polu bez palików

Polecane posty

ben87    1

cgciałbym poznać proces produkcji tej uprawy od rozsady aż po zbiór. uwzględnijcie możliwy plon i cenę. chcę się zacząć tym zajmowaćale wem że najtrudniejsze to chyba walka z chorobami i chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

najpierw sadzi się sadzonki pomidora w rzędach, jeśli występuje susza to dla pewności żeby sadzonki się przyjęły je podlać deszczownią, a co do plony to jest bardo duża rozbierznośc może byc od 30 do nawet 130t za ha, pomodory trzeba dużo pryskać środkami antygrzybowymi, a jeśli chodzi o chwasty to nie jest to aż tak uciążliwe należy wykonaćw odpowiednim czasie opryski na jedno i dwuliścienne jeśli dobże się to zrobi to mało co zostanie, puzniej możne ewentualnie przejśc po polu z gracą i poprawić to czego oprysk nie zwalczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

a można wysiać bezpośrednio w pole? bo sadzonki to też duży koszt....

a w 20 zabiegach na chwasty i grzyba da się zmieścić?

 

i jak reagują na susze albo po prostu jakieś górne pole przewiewne z małą sumą opadów'

Uprawiasz takie pomidory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD85D    1

kiedys słyszałem o próbach siewu w pole ale podobno niezbyt się to udawało, i z tego co wiem to już nikt tego nie robi wszyscy sadzonki wysadzają, a co do zabiegów to zależy od pogody, ale na chwasty z reguły wystarczą dwa zabiegi, a na grzyba to już zależy od warunków, tak uprawiam takie pomidory, ale zbiór robię kombajnowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A co ma wspólnego pomidor z pszenicą?

 

dobre pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

sory temat po prostu nie tu gdzie trzeba.... bo wcześniej wstawiałem o pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

a czym sadzisz tego pomidora? zwykłą sadzarką tależową czy karuzelą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jarek5036
      Witam chciałym się dowiedzieć czy ktoś stosował taki sposób dosuszania kukurydzy o kilka %, jesli tak to kiedy nalezy wykonac oprysk.
    • Przez evolution93
      Witam.
      Za rok kończy mi się plan 5 lat i czas zacząć myśleć na przyszłość. Czy są jakieś zboża ,warzywa lub inne rośliny które warto posiać /posadzić w gospodarstwie ekologicznym czy pozostaje wszystko wrzucić w łąki?obszar jaki mam do zagospodarowania to 11 ha.
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie dotyczące czerwonej fasoli a dokładnie w niektórych miejscach są takie żółte place, rośliny są koloru podchodzącego do żółtego i ogólnie są mniejsze, czym to może być spowodowane ??
    • Przez proximaplus
      Witajcie,chciałbym się dowiedzieć jak długo trzymacie bele z sianem na polu zeby sie przegrzały?Bo ja zwinąłem tydzień temu siano i nie wiem czy nie jest jeszcze za wcześnie na zbiór.Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chce w tym roku posiac 10 h kukurydzy na kiszonke. I wybralem 3 odmiany. I moje pytanie brzmi , czy moge wszystkie odmiany wymieszać w betoniarce i sypać raZem do siewnika? Bo chcialbym mieć jednakowa pryzme tzn zeby nie bylo tak ze na dole będzie odmiana bogata w bialko a na górze ta gorsza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj